moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wszystkich Świętych z Zieloną Fabryką

Wtorek, 27 października 2015
  • Wszystkich Świętych z Zieloną Fabryką

Tradycja odwiedzin grobów naszych bliskich zmarłych w Polsce jest bardzo silna. Dzień Wszystkich Świętych to szczególny moment. Jest to jedyne święto w roku, które skupia całe rodziny przy mogiłach drogich nam osób. To szczególny dzień, który skłania nas do wspomnień o zmarłych, zadumy i refleksji.

Pierwszego listopada we Wszystkich Świętych i drugiego listopada w Zaduszki przynosimy na groby i miejsca pamięci zmarłych kwiaty i znicze. Jest to znak naszej pamięci i modlitwy.

Klienci Zielonej Fabryki już od połowy września mogą zapoznać się z ofertą przygotowaną na Wszystkich Świętych.  Wielu z naszych klientów dokonało już zamówień na bukiety i stroiki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zaoszczędza czas i nerwy w gorączce przedświątecznych przygotowań. Stroiki ze sztucznych kwiatów można już wcześniej kupić i zabrać do domu.  Nie czekajmy więc z decyzją do ostatniej chwili.

Zielona Fabryka oferuje bardzo szeroki wybór kwiatów, zarówno żywych jak i sztucznych. Jak co roku największą popularnością cieszy się chryzantema. Obecnie na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt najbardziej popularnych odmian. Chryzantemy uprawia się jako kwiaty doniczkowe, jak również kwiaty cięte. Oprócz chryzantem bardzo chętnie kupowane są róże. Coraz częściej klienci dają się przekonać do kompozycji z mieszanych kwiatów. W naszych pracach zarówno z roślin żywych jak i sztucznych szukamy inspiracji w przyrodzie. Oprócz kwiatów, które są podstawowym składnikiem naszych prac chętnie sięgamy po naturalne elementy, takie jak: mech, faszyna, gałęzie wierzby, dereń, jesienne liście dębu, omszałe konary itp.

Co chętniej kupujemy - żywe czy sztuczne kwiaty?

Jest to bardzo indywidualne. Sztuczne rośliny mają tą przewagę, że nie więdną i pozostają dłużej jako dekoracja nagrobków. Nikt jednak nie odmówi naturalnego piękna i klasy kwiatom żywym. Częstą praktyką wśród naszych klientów jest zakup żywych kwiatów do wazonu i sztucznego stroika. Jest to jakiś kompromis i myślę, że nienajgorsze rozwiązanie. W tym sezonie najmodniejsze są kolory jesieni. A więc wszystkie odcienie brązu, pomarańczowej palety barw, po żółcie i czerwienie, ale i brudne fiolety oraz róże.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do siedzib Zielonej Fabryki przy ul. Wrzesińskiej 44, jak również w Kauflandzie przy ul Roosevelta. Znajdziecie tam Państwo bogatą ofertę, niepowtarzalne prace oraz miłą i fachową obsługę. 

Przyjmujemy również zamówienia na kompozycje z kwiatów żywych i sztucznych.

tekst: Zielona Fabryka
foto: Biuro Kwiatowe Holandia

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dba o wystrój najważniejszego polskiego kościoła! Jakub Kamiński z Akademii Kwiatów opowiada o pracy florysty w gnieźnieńskiej Katedrze Na barkach Jakuba Kamińskiego z Akademii Kwiatów spoczywa obowiązek dbania o kompozycje florystyczne... Poniedziałek, 6 lipca 2020
Praca szuka człowieka Prężnie rozwijająca się firma z branży florystycznej poszukuje osoby kreatywnej, dynamicznej, zorientowanej... Wtorek, 2 czerwca 2020
Akcja Samotny FlowerBox zakończona! Czy będzie kolejna odsłona? Dzisiaj odbyła się ostatnia odsłona akcji Samotny FlowerBox, którą organizowaliśmy dla Was wspólnie... Sobota, 30 maja 2020
Samotny FlowerBox już w najbliższą sobotę! Tym razem akcja odbędzie się os. Tysiąclecia Przez cały maj, w każda sobotę, Akademia Kwiatów przygotowuje dla Was małe FlowerBox'y, które następnie... Czwartek, 28 maja 2020