X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Śmiertelny wypadek w Łopiennie (aktualizacja 30.09)

Sobota, 28 września 2013
  • Śmiertelny wypadek w Łopiennie (aktualizacja 30.09)

Dzisiaj ok. godz. 17.30 w miejscowości Łopienno doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. W wyniku wypadku 1,5-roczne dziecko poniosło śmierć na miejscu, a 3 osoby zostały zabrane do szpitala. Trwają czynności wyjaśniające.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu w miejscowości Łopienno. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący Oplem nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z BMW, które na skutek zderzenia zjechało na pobocze i uderzyło w drzewo - mówi asp. Anna Osińska, rzecznik prasowy Policji. Niestety w wyniku wypadku, pomimo długiej reanimacji śmierć poniosło 1,5-roczne dziecko, które podróżowało autem marki BMW. 4 osoby zostały przetransportowane do szpitala. W działaniach udział brały: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Ratunkowe, Policja, 2 zastępy z PSP Gniezno, OSP Mieleszyn, OSP Łopienno, OSP Kłecko, prokuratura. Trwają czynności wyjaśniające.
Jak wynika z wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Opel Calibra, 19-letni mieszkaniec Gniezna, jadąc drogą gminną od strony miejscowości Kłodzin zderzył się z kierującym samochodem osobowym marki BMW, kierowanym przez 26-letniego mieszkańca gminy Rogowo, który jechał od strony Janowca Wielkopolskiego w kierunku Gniezna. W wyniku zderzenia BMW przemieściło się na przeciwny pas ruchu uderzając tyłem pojazdu w przydrożne drzewo znajdujące się po lewej stronie drogi.
Na skutek zdarzenia w wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 1,5 roczna pasażerka pojazdu BMW. Matka dziewczynki z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem do szpitala w Poznaniu. Kierujący BMW oraz pasażerka pojazdu Opel Calibra z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Gnieźnie.
Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Ruch został na czas pięciu godzin, Policja wprowadziła objazdy. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.
tekst: J.P., www.gniezno.policja.gov.pl
foto: J.P.
 

Napisz komentarz

Komentarze(42)

  • 24.07.2014 12:35  Odpowiedz na komentarz

    to nie wina kierowcy BMW

  • 29.01.2014 16:15  Odpowiedz na komentarz

    może i jest wina obu stron,ale wiecie co... życzę kierowcy opla żeby stracił kiedyś coś co bardzo kocha, za co by życie oddał... moja siostra Marta wróci do zdrowia po ciężkiej rehabilitacji ale nikt jej nie wróci ukochanej córeczki... nikt jej nie pozwoli zapomnieć... do końca życia sie nie pogodzi z śmiercią Oliwki. Ostatnio mnie zapytała... "Dlaczego ten chłopak ani razu mnie nie odwiedził i nie zapytał jak sie czuję? " Przydało by sie żybyś zobaczył co zrobiłeś... Ty żyjesz na luzie z dnia na dzień a my codziennie myślimy o wypadku bo nasza Marusia nadal jest w szpitalu... Zycze Ci abyś kiedyś cierpiał tak jak Cierpi Marta bo może to Cię czegoś nauczy

  • nikt nie wie co ja czuje , nikt nie wie co ja przechodze .. ale juz wiem ze te drzewo nic nie zmienilo .. moja mała perelka zgineła od bocznego uderzenia opla i zona odniosla obrazenia od bocznego uderzenia bo to wlasnie w jej strone i w jej dzwi uderzyl kierowca opla... wiec ludzie zastanówcie sie co piszecie jak was tam nie bylo i wy tego nie przezyliscie .... wina tylko jest po jednej stronie bo każdy kierowca odpowiada za swoje bledy ...

  • 15.10.2013 15:28  Odpowiedz na komentarz

    czy ktoś wie czy jest jakaś poprawa u Martusi? :(

  • 12.10.2013 16:49  Odpowiedz na komentarz

    Naprawdę potrzebna jest modlitwa by Marta wróciła do zdrowia. Spędzi jeszcze wodę dni w szpitalu w śpiączce. Pomódlcie się o zdrowie dla Niej. Zdrowiej Martusia!!!

  • czy sa jakies informacje o matce ?

  • 10.10.2013 11:49  Odpowiedz na komentarz

    Martusia wracaj do zdrowia. Dlaczego tak musisz cierpiec :( światełka dla Twoich Aniołków [*]

  • 07.10.2013 18:36  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie nie pora na kłutnie. Pomyślcie pozytywnie o matce dzieciątka, bo ciężki jest jej stan.

  • 07.10.2013 07:59  Odpowiedz na komentarz

    ale chwila wielki katoliku, to ja jako niewierzący nie mam prawa głosu, jestem człowiekiem drugiej kategorii, tylko dlatego, że nie wierzę w Twoje modlitwy? czasem mam wrażenie, że w ludziach niewierzących jest więcej zrozumienia, szacunku dla innych niż w tych nawołujących do modlitwy...dlaczego nie mogę zamieszczać komentarzy? mamy wolność słowa, a ja w swej wypowiedzi nikogo nie obrazałem.. w przeciwieństwie do Ciebie... człowieku modlący się...

  • 06.10.2013 22:11  Odpowiedz na komentarz

    Do Zzzz...Nikt nie zmusza cię do modlitwy.Ale takie żałosne komentarze zostaw dla siebie i nie zamieszczaj ich tutaj!!! Więcej szacunku dla rodziców, najbliższej rodziny i Wszystkich,którzy przeżywają tą tragedię.Modlitwa za rodziców jest teraz potrzebna o zdrowie i siły, żeby podnieśli się z tego ciężaru.Jak jesteś nie wierzący, to lepiej żebyś nie wypowiadał się w ten sposób, bo to co piszesz jest uwłaczające!!!!!!Nie wierzący się znalazł...Swoje komentarze zostaw dla siebie...

  • [*] dla Małego Aniołka i Szybkiego powrotu do zdrowia dla Mamy i Taty małej... Śpij w spokoju Aniołku [*] i mam nadzieje, że to koniec nieszczęść dla WAS.

  • 06.10.2013 08:38  Odpowiedz na komentarz

    dlaczego każesz mi się modlić.. może ja nie wierzę w Boga....

  • Przestańcie obwiniać obie strony, tym zajmuje się policja i prokurator, pomódlcie się lepiej za duszyczkę Oliwii i za zdrowie jej mamy. Komentarze nic nie zmienią, a modlitwa jest teraz potrzebna. Współczuję rodzinie dzieciątka,... wyczekiwanego dzieciątka, które jest już Aniołkiem u Boga

  • 05.10.2013 10:11  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie straszne są te wasze komentarze...
    Miał 19 czy 40 lat co,to ma do żeczy...
    Wsiadając za kółko trzeba mieć choć troche wyobrazni...

  • 04.10.2013 21:29  Odpowiedz na komentarz

    ludze co wy wypisujecie wiem ze to wielka tragedia stracic dziecko ale siadajac za kierownice wiozac rodzine nie pedzi sie szybko.Zrozumcie tez tego 19 latka co ma w psichice ze przez nieowage spowodowal wypadek.Najpierw dowiedzcie sie czy byl nacpany i pijany a zas oskarzajcie

  • Suza Pierw gadasz glupoty ze "cpun i pijak" a nagle zebralo sie na sentymenty ? Moim zdaniem wina lezy po obu stronach.

  • 03.10.2013 22:25  Odpowiedz na komentarz

    kto jechał tym oplem ?

  • 03.10.2013 20:40  Odpowiedz na komentarz

    znajoma z DC... z dzieckiem i mężem w samochodzie nie przekraczam dozwolonej prędkości...mam świadomość, że nie jadę sama i w dużym stopniu odpowiadam za życie osób ze mną jadących....a robię to po to by nie mieć teraz takich myśli jakie być może kierowca bmw ma... współczuję mu, ale jestem po prostu OBIEKTYWNA - Ty nie możesz taka być bo wnioskuję, że znasz kierowcę... a tłumaczenie, że niby wszyscy jeżdżą szybko jest bezsensu....z mojej strony koniec dyskusji...pozdrawiam

  • 03.10.2013 20:17  Odpowiedz na komentarz

    To co się stalo jest straszne...Ale może przestańmy komentować i obwiniać sie nawzajem, bo tym już niestety sobie nie ulżymy. Nasze komentarze w niczym już nie pomogą ani niczego nie zmienią.Czasu ani tych tragicznych wydarzeń nie cofniemy - choć bardzo byśmy tego wszyscy chcieli.Jutro jest pogrzeb DZIECIĄTKA.Zatem zsolidaryzujmy się wszyscy i złączmy się w bólu z rodzicami i najbliższymi Aniołka.Ból w sercu ogromny, ale pomódlmy sie za duszyczke maleństwa,zapalmy światełko, złóżmy białe kwiaty.Żadne słowa nie ukoją bólu ani tego co czujemy w sercach...Śpij spokojnie Aniołeczku....Nie ma Ciebie wśród Nas,ale w naszych sercach pozostaniesz NA ZAWSZE...

  • ludzie co wy. Czlowiekowi zginelo dziecko, zona w ciezkim stanie a wam sie na moraly zebralo?? Moze by tak troche szacunku, zamiast jeszcze obwiniac. Wszyscy jezdzimy szybko na drogach, wiec kto tu probuje robic ze siebie swietego? Moze ty Nika jezdzisz wolniej? Juz to widze.

  • 03.10.2013 10:19  Odpowiedz na komentarz

    Boże każdy swoje madrosci wypisuje a nie lepiej zapalić światełko za małego ANIOŁKA i pomodlić się... to będzie rozsądniejsze zamiast tych komentarzy... Módlmy się też za mamę Aniołka zeby wróciła do zdrowia... Przemek włączymy się w bólu z Tobą...

  • 03.10.2013 10:10  Odpowiedz na komentarz

    ,,BRAK SŁÓW!! LUDZIE NAUCZCIE SIĘ MYŚLEĆ!
    I POWYCINAJCIE TE JE..BANE DRZEWA PRZY DRODZE!!! NIE JEDEN CZŁOWIEK BY PRZEŻYŁ!"
    Tak! Winne są drzewa! Może lepiej niech co niektórzy nauczą się myśleć i przewidywać sytuacje, które mogą wydarzyć się na drodze to będzie mniej wypadków. Drzewa się nie poruszają i nie stwarzają zagrożenia jeżeli przestrzega się przepisów! Wypadki były, są i będą a odpowiedzialni za nie są bezmyślni ludzie!

  • 03.10.2013 10:07  Odpowiedz na komentarz

    ja nie miałam zamiaru nikogo obwiniać... stwierdziłam, że niestety, ale żaden z tych kierowców nie jechał zgodnie z przepisami... winny jest kierowca Opla... ale gdyby kierowca bmw jechał wolniej skutki byłyby może inne... możemy gdybać.. mnie tylko dziwi że co niektórzy patrzą i oceniają jednym torem... a nic nie jest czarne ani białe... nikt nie jest bez winy.... Suza nie irytuj się tak... nie wiem czy kierowca Opla był "naćpany" czy nie... nie zmienia to faktu, że wymusił pierwszeństwo... ale kierowca bmw też bez winy nie jest... współczuje mu, bo tragedia ogromna... ale nie rozumiem tej agresji, która tu się pojawia...niestety NIKT nie jest bez winy...

    ps. w GTA nie gram... generalnie w ogóle nie gram..

    a do Redakcji...racja chyba pora zakończyć dyskusję.. bo niektórzy nie potrafią spokojnie i rzeczowo wymieniać się argumentami... za dużo emocji chyba...

  • 02.10.2013 20:54  Odpowiedz na komentarz

    Ze względu na dobro poszkodowanych rodzin prosimy o uspokojenie dyskusji w tym temacie.

  • 02.10.2013 20:51  Odpowiedz na komentarz

    Suza,skąd wiadomo,że kierowca Opla był pijany i naćpany?

  • 02.10.2013 20:44  Odpowiedz na komentarz

    Nika jesli nie znasz okreslenia wyłudził pierwszenstwo to graj sobie dalej w GTA.

  • 02.10.2013 20:17  Odpowiedz na komentarz

    Ty Nika nie bądź za mądra!!!!!A czy według Ciebie w porządku jest to,że pijany i naćpany smarkacz powinien wsiadac za kółko i w ten sposób odbierać ŻYCIE DZIECKU i rujnować,niszczyć życie niewinnym ludziom?????Fakt-może i kierowca BMV jechał za szybko.Ale gdyby ten narkoman nie wsiadł za kółko, rodzice z maleństwem szczęsliwie dojechaliby do celu.Lepiej, żeby sam się zaćpał na śmierć-przynajmniej już by nie odebierał życia innym ludziom. A tak serduszko dzieciątka przestalo bić przez jakiegoś ćpuna!!!!I to według ciebie jest ok???

  • 02.10.2013 15:40  Odpowiedz na komentarz

    wyłudził pierwszenstwo?? nie znam takiego określenia... a co do komentarza "szkodasłów" niestety prawda jest taka, że gdyby kierowca BMW jechał wolniej - skutki mogłyby być mniej tragiczne. Nikt niestety nie jest tu bez winy - kierowca Opla wymusił pierwszeństwo i złamał przepisy - kierowca BMW - jechał zdecydowanie za szybko... ale nic nie zmieni tego co się stało... współczuje tylko kierowcy bmw - bo wyrzuty sumienia murowane !!!

  • 01.10.2013 20:43  Odpowiedz na komentarz

    straszna tragedia.

  • 01.10.2013 18:14  Odpowiedz na komentarz

    Najszczersze wyrazu współczucia dla Ciebie Przemku:(
    Strasznie nam przykro ze spotkała Cie TAKA TRAGEDIA :( Jedyne czego mozemy Ci zyczyc to siły wytrwałosci i szybkiego powrotu do zdrowia dla Twojej zony. Zycie jest niesprawiedliwe!!

  • 01.10.2013 18:09  Odpowiedz na komentarz

    Panie "szkodaslow" a to Ty moze swiety jestes. Tylko nie mow ze jezdzisz mniej. Ten 19-latek wylodzil pierszenstwo i spowodowal tym wypadek.

  • A to ze 26-letni facet jedzie przez jakies wiochy ZE SWOJA UKOCHANA I MALENKIM DZIECKIEM i ma GRUBO ponad stowe na liczniku to juz jest wg Wam ok?

  • 30.09.2013 21:43  Odpowiedz na komentarz

    Wyrazy współczucia. Nie będę komentował bo to nie pora. Najgorsze są skutki tego wypadku. Moje kondolencje.

  • 30.09.2013 18:22  Odpowiedz na komentarz

    Wyrazy współczucia dla całej rodziny...

  • najszczersze kondolencje Przemku z powodu kolejnego nieszczescia ktore Cie spotkalo. Mam nadzieje ze zona szybko wroci do zdrowia, czego zycze jej i Tobie. Trzymaj sie, jestesmy z Toba. To niesprawiedliwe ze taki debil wsiadzie za kierownice i zniszcze zycie innym niewinnym ludziom

  • Takiego Idiote udusila bym wlasnymi rekami !!!Kto go dopuscil do jazdy samochodem ?!Prawdopodobnie byl pod wplywem Alkoholu i nacpany do tego !!! na dozywocie bym posadzila Debila !!!!Biedne dziecko niech spoczywa w spokoju

  • 30.09.2013 12:31  Odpowiedz na komentarz

    takiego idiotę co ma 19 lat i wydaje się mu że umie jeździć to od razu do pierdla na 25 lat albo na dożywocie bo to jest morderstwo z premedytacją jak taki cep nie umie jeździć a wsiada za kółko niszczy życie niewinnego dziecka i odbiera całą radość i chęć do życia rodzicom - śpij aniołku

  • 30.09.2013 09:16  Odpowiedz na komentarz

    BRAK SŁÓW!! LUDZIE NAUCZCIE SIĘ MYŚLEĆ!
    I POWYCINAJCIE TE JE..BANE DRZEWA PRZY DRODZE!!! NIE JEDEN CZŁOWIEK BY PRZEŻYŁ!

  • 30.09.2013 06:26  Odpowiedz na komentarz

    Współczuję rodzicom dziecka. Okropny ból w sercu czuję.Módlmy się aby mama Aniołka doszła do zdrowia i przeżyła, ta modlitwa jest w jej teraz potrzebna.

  • 29.09.2013 21:54  Odpowiedz na komentarz

    Ile miał lat sprawca tego wypadku ? co za nieodpowiedzialność ;/ to nic że my jesteśmy ostrożni na drogach skro ktoś inny jedzie jak idiota czyli tak zwaną brawurą ;/ kondolencje dla rodziny ;/ bardzo wam współczuje