X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Czwartek, 26 września 2013
  • Aktualności Straży Miejskiej

W tym tygodniu do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące śmieci, które zostały wyrzucone w okolicach ul. Kostrzewskiego. Strażnicy we wskazanym miejscu zastali bardzo dużą ilość śmieci, w tym rachunki, faktury i inne dokumenty. Funkcjonariusze pod adresem widniejącym na dokumentach zastali mężczyznę, który zobowiązał się do niezwłocznego usunięcia śmieci. Niestety były to tylko czcze obietnice. Zostanie przeciwko niemu skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

 

Parkowanie w bramie

Interwencja zgłoszona 18 września przez jednego z mieszkańców naszego miasta dotyczyła pojazdu notorycznie parkującego w jednej z bram przy ul. Sienkiewicza. Na miejscu patrol Straży Miejskiej przeprowadził rozmowę z kierowcą pojazdu. Przyznał on, że faktycznie parkował w tym miejscu. Tłumaczył się tym, że brama jest nieużywana.

Sprzątanie po psie

24 września strażnicy odebrali niecodzienne zgłoszenie. Właścicielka psa na osiedlu Winiary wytrzepuje jego posłanie z własnego balkonu. Włosy psa wpadały innym mieszkańcom do mieszkań. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z właścicielką psa.

Strażniczki w szkole

24 września na zaproszenie wychowawczyni funkcjonariuszki straży miejskiej: Patrycja Purol-Augustyniak i Magdalena Wieczorek odwiedziły uczniów kl. I o profilu Policyjnym w III Liceum w Gnieźnie. Było to pierwsze z zaplanowanych 10-ciu comiesięcznych spotkań z uczniami tej klasy. Na pierwszym spotkaniu strażniczki przybliżyły uczniom zawód strażnika miejskiego, dowiedzieli się, czym Straż Miejska w Gnieźnie zajmuje się na co dzień, bo niestety młodzież kojarzyła tę formację tylko z mandatami za przekroczenie prędkości i z monitoringu.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 02.10.2013 13:58  Odpowiedz na komentarz

    A ja chciałam podziekować Straży Miejskiej za to, że robia tą brudną robotę, której Policja by nie robiła i że w pewnym zakresie dzięki nim miasto nie wygląda jak Gorzów Wlkp. czy Białystok. A śmieci to wyrzucaja sami gnieźnianie. Niech więc oni mają pretensje do siebie samych.

  • 26.09.2013 16:52  Odpowiedz na komentarz

    A miało byc tak dobrze pod nową ustawą smieciową. Okazuje się, ze Platforma Obywatelska co może, to sknoci. Tak samo w tym przypadku. Jest totalny bałagan i tyle.

PODOBNE TEMATY
Wypadek na skrzyżowaniu w Kiszkowie W sobotę o godz. 17.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu w Kiszkowie.... Sobota, 22 lutego 2020
Obywatelskie zatrzymanie w centrum Gniezna! Nastolatek ukradł kobiecie torebkę Dzisiaj ok. godz. 18.00 w centrum Gniezna doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja torebki. Nastolatek... Sobota, 22 lutego 2020
Próba samobójcza w centrum Gniezna! Mężczyzna chciał skoczyć z 3 piętra Dzisiaj ok. godz. 20.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o próbie samobójczej w kamienicy przy... Sobota, 22 lutego 2020
Nagroda za pomoc w ujęciu wandali! Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wyznaczył nagrodę 4 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawców wandalizmu,... Sobota, 22 lutego 2020