X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Modelarze z całej Polski rywalizowali w Pierwszej Stolicy

Poniedziałek, 23 września 2013
  • Modelarze z całej Polski rywalizowali w Pierwszej Stolicy

W sobotę i niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury odbywał się IX Gnieźnieński Konkurs Modelarski im. Wiesława Sawickiego. W zawodach udział wzięli zawodnicy z całej Polski.

Podczas IX Gnieźnieńskiego Konkursu Modelarskiego można było zobaczyć modele plastikowe oraz kartonowe. Pojazdy gąsienicowe, kołowe, motocykle, żaglowce, okręty, śmigłowce, samoloty, pojazdy szynowe oraz budowle przyciągnęły spore grono publiczności. Na stworzenie tych małych dzieł sztuki często potrzeba wielu miesięcy precyzyjnej pracy i ogromnej cierpliwości. W konkursie udział wzięło 369 modeli, które zostały rozegrane w 63-ech klasach.
Zawody miały charakter indywidualny i mogli w nich uczestniczyć zarówno modelarze indywidualni, jak i zrzeszeni w klubach. Podczas wystawy można było dodatkowo zaopatrzyć się w akcesoria modelarskie.
W weekend odbywa się IX Gnieźnieński Konkurs Modelarski im. Wiesława Sawickiego - mówi organizator Jakub Łagutka. Jest to kolejna już edycja, na której możemy podziwiać modele plastikowe i kartonowe. Do tej edycji powracają modele kartonowe, które po wieloletniej przerwie w zasadzie wracają do programu zawodów. Mamy ok 350-ciu modeli, co jest bardzo dobrym wynikiem. Wszystkie klasy konkursowe są obsadzone. Zawodnicy są z całej Polski.
Organizatorzy postanowili wyróżnić najlepsze modele w każdej kategorii. Przewidziano także nagrody specjalne za szczególne wyróżnienia oraz puchary ufundowane przez sponsorów i nagrody rzeczowe.
Organizatorami  IX Gnieźnieńskiego Konkursu Modelarskiego im. Wiesława Sawickiego byli: Urząd Miejski w Gnieźnie, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie oraz Klub Modelarski "Orzeł". Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski.
W skład komisji sędziowskiej wchodzili:
Sędzia Główny - Krzysztof Musielski
Sędzia Techniczny - Marek Wierzchowski

Wyniki:

(W - wyróżnienie)
A1 - Artyleria bez własnego napędu 1:35-1:48 JUNIOR
Pak 43 Maciej Piwoński Combat Chełmża 5 W
Sowiet D30 122mm Howitzer Joanna Wantowska Combat Chełmża 21 W
Pak 43 Wiktor Prokop Combat Chełmża 24 W

A1 - Artyleria bez własnego napędu 1:35-1:48 SENIOR
12,8 Pak 44 Krupp Bartosz Ciesielski Hercules III Poznań 268 W
Flak 37 Robert Gadkowski SPM Szczecin 193 W
Soviet 122mm Armata + Traktor Chts Mirosław Lektorowski Toruń 125 W

A2 - Artyleria bez własnego napędu 1:72 JUNIOR
Pak 40 Jakub Kołpa Combat Chełmża 13 W
M1A1 75mm US Pack Adrian Syrocki Combat Chełmża 43 W
Działko przeciwlotnicze 20mm Jakub Pełczyński Poznań 271 W

A2 - Artyleria bez własnego napędu 1:72 SENIOR
21cm Moser 18 Mirosław Lektorowski Toruń 128 W

A3 - Artyleria z własnym napędem 1:35 - 1:48 JUNIOR
M10 Achilles Wiktor Prokop Combat Chełmża 25 W
155mm AS 90 Howitzer Kornel Pałaszewski Combat Chełmża 31 W

A3 - Artyleria z własnym napędem 1:35 - 1:48 SENIOR
M 901 A1 ITV Piotr Kuriata Darłowo 89 W
STUG - IV Mirosław Lektorowski Toruń 121 W
ASU-85 Paweł Koseda PION Grudziądz 278 W

A4 - Artyleria z własnym napędem 1:72 JUNIOR
Wespe Paweł Kiciński Combat Chełmża 32 W
Marder III Łukasz Stanisławski Combat Chełmża 42 W

A4 - Artyleria z własnym napędem 1:72 SENIOR
Nashorn Marek Wantowski Combat Chełmża 40 W
Sd.Kfz.7/2 Jacek Bułgajewski SPM Szczecin 195 W
Jagdpanzer IV/76 Maciej Pomianowski Hercules Toruń 218 W

G1 - Pojazdy gąsienicowe 1:35 JUNIOR
KV-85 Hubert Gabor Combat Chełmża 7 W
7 TP Jakub Kołpa Combat Chełmża 14 W
Panzer II Przemysław Gadkowski SPM Szczecin 133 W

G1 - Pojazdy gąsienicowe 1:35 SENIOR
Bergepanzer Tiger-P Mirosław Lektorowski Toruń 124 W
M4A3 Sherman Maciej Pomianowski Hercules Toruń 219 W
M3 Lee Michał Wojszczyk SPM Szczecin 136 W

G2 - Pojazdy gąsienicowe 1:48 JUNIOR
US M4A3 (76)W Kornel Pałaszewski Combat Chełmża 44 W

G2 - Pojazdy gąsienicowe 1:48 SENIOR
KW 2 Remigiusz Kamiński ISMR Inowrocław 51 W
Pz.Kpfw. III ausf.L Paweł Koseda PION Grudziądz 277 W

G3 - Pojazdy gąsienicowe 1:72 JUNIOR
PZKPFW Tiger Hubert Gabor Combat Chełmża 8 W
Czołg Sherman Jakub Pełczyński Poznań 272 W

G3 - Pojazdy gąsienicowe 1:72 SENIOR
T-72 M1 Eryk Pasternak ISMR 95 W
Panther G Michał Wojszczyk SPM Szczecin 137 W
Jagdpanzer 38(t) Hetzer Paweł Koseda PION Grudziądz 276 W

K1 - Pojazdy kołowe 1:35 JUNIOR
Dukw Amfibia Wiktor Prokop Combat Chełmża 26 W
Dodge WC-62 Przemysław Gadkowski SPM Szczecin 134 W
Big Foot Szymon Grajkowski Combat Chełmża 10 W

K1 - Pojazdy kołowe 1:35 SENIOR
jeep willys SAS Remigiusz Kamiński ISMR Inowrocław 49 W
LRDG Chevtolet Piotr Kuriata Darłowo 86 W
Sd.kfz 234/4 Mirosław Lektorowski Toruń 122 W

K2 - Pojazdy kołowe 1:48 JUNIOR
Sdkfz 234/2 Puma Joanna Wantowska Combat Chełmża 15 W
Opel Blitz Julia Urbańska Combat Chełmża 37 W

K2 - Pojazdy kołowe 1:48 SENIOR
Opel Blitz Flak 38 Remigiusz Kamiński ISMR Inowrocław 50 W

K3 - Pojazdy kołowe 1:72 JUNIOR
M1126 Stryker Paweł Kiciński Combat Chełmża 33 W
Dragon Wagon Kornel Pałaszewski Combat Chełmża 38 W

K3 - Pojazdy kołowe 1:72 SENIOR
Przycz. Paliw. 36-39 Jarosław Gorczak Hercules III Poznań 176 W
Sd,Kfz.222 Jacek Bułgajewski SPM Szczecin 198 W
Opel Blitz + Flak 38 Paweł Koseda PION Grudziądz 275 W

KG1 - Pojazdy kołowo gąsienicowe 1:35 JUNIOR
Sdkfz 10/Flak 30 Joanna Wantowska Combat Chełmża 20 W

KG1 - Pojazdy kołowo gąsienicowe 1:35 SENIOR
Sd. Kfz 251/22 + Sd. Arhanger 51 Mirosław Lektorowski Toruń 123 W
Sd. Kfz 7 Michał Wojszczyk SPM Szczecin 138 W
Flak 43 auf SWS Robert Gadkowski SPM Szczecin 188 W

KG2 - Pojazdy kołowo gąsienicowe 1:72 SENIOR
Sd Kfz. 9 "Famo" Mirosław Lektorowski Toruń 127 W

C1 - pojazdy cywilne CIĘŻARÓWKI - wszystkie skale ŁĄCZONA
Peterbild 359 Maciej Piwoński Combat Chełmża 4 W
M-B Actros MP3 Kacper Fiedler Swarzędz 234 W
DAF XF SSC "Transam" Michał Miękiszak Gniezno 241 W

C2 - pojazdy cywilne OSOBOWE- wszystkie skale ŁĄCZONA
Jeep C7 Joanna Wantowska Combat Chełmża 19 W
Ford Convertible 1948 Jacek Lewandowski TKM Hercules Toruń 53 W
VW Carman Ghia Maciej Myśliński ISMR Nowa Wieś 105 W
Betoniarka 150l Marcin Morawski SPM Szczecin 130 W DODATKOWO
Saturator Wózkowy SW1 Marcin Morawski SPM Szczecin 131 W DODATKOWO

M1 - MOTOCYKLE - 1/24 i większe - ŁĄCZONA
Yamaha FZ250 Szymon Grajkowski Combat Chełmża 9 W
Yamaha YZR M1 Kornel Pałaszewski Combat Chełmża 30 W
Choper Gambier Janusz Poprawski GCK Poniec 312 W

M2 - MOTOCYKLE - 1/35 i większe - ŁĄCZONA
Zundapp Marek Wantowski Combat Chełmża 45 W

Ś1 - Śmigłowce 1:24 - 1:32 SENIOR
AH-64 Apache Robert Lipiec ISMR 94 W
Mi-17AE Roman Liziński TKM Hercules Toruń 169 W

Ś2 - Śmigłowce 1:48 SENIOR
Blue Thunder Krzysztof Musielski Hercules III Poznań 223 W

Ś3 - Śmigłowce 1:72 JUNIOR
AH 64 D APACHE Jakub Kołpa Combat Chełmża 11 W

A129 Mangusta Kornel Pałaszewski Combat Chełmża 28 W
A129 Mangusta Krzysztof Krajewski ISMR Wierzchosławice 98 W

Ś3 - Śmigłowce 1:72 SENIOR
CH-53G Grzegorz Liziński TKM Hercules Toruń 168 W
EC-130 Heras Adam Dobranowski Hercules III Poznań 177 W
Kayaba KA-GO Robert Adamczak Hercules III Poznań 225 W

SO1 - Samoloty odrzutowe 1:32 - JUNIOR
he-162 salamander Maciej Piwoński Combat Chełmża 1 W

SO1 - Samoloty odrzutowe 1:32 - SENIOR
F-86 Sabre Marek Wierzchowski Toruń 61 W
A-7 D Corsair Grzegorz Mądry ISMR Trzemeszno 60 W
Hawk t.1A Andrzej Gołębiewski Poznań 174 W

SO2 - Samoloty odrzutowe 1:48 - JUNIOR
Mirage III Julia Urbańska Combat Chełmża 27 W

SO2 - Samoloty odrzutowe 1:48 - SENIOR
SAAB F-35 Draken Marek Świderski Kołczygłowy 63 W
SU 22 UM3K Grzegorz Mądry ISMR Trzemeszno 59 W

SO3 - Samoloty odrzutowe 1:72 - JUNIOR
F104G Starfighter Szymon Gruźlewski Combat Chełmża 23 W
Hawker Hunter F Mk6 Adrian Syrocki Combat Chełmża 29 W

SO3 - Samoloty odrzutowe 1:72 - SENIOR
F 106A Delta Dart Marek Żuraw Inowrocław 65 W
Kayaba Katsuodori/ IJ Army Robert Adamczak Hercules III Poznań 224 W
Su-22M4 Leszek Szoperay Poznań 311 W

ST1 - Samoloty tłokowe 1:24-1:32 - JUNIOR
FI 156 Storch Wiktor Prokop Combat Chełmża 22 W

ST1 - Samoloty tłokowe 1:24-1:32 - SENIOR
P-51D Mustang Maciej Lewandowicz MDK Tomaszów 92 W
P-51D Mustang Robert Górski ISMR Włocławek 102 W

ST2 - Samoloty tłokowe 1:48 - JUNIOR
F4UJ Corsaire Wiktor Prokop Combat Chełmża 16 W
TMB1 Avanger Joanna Wantowska Combat Chełmża 17 W
Ła-5 Jakub Pełczyński Poznań 270 W

ST2 - Samoloty tłokowe 1:48 - SENIOR
Spitfire mkIX Maciej Lewandowicz MDK Tomaszów Maz 93 W
RWD8 pws Jarosław Gorczak Hercules III Poznań 163 W
Jak-3 Leszek Szopieray Poznań 273 W

ST3 - Samoloty tłokowe 1:72 - JUNIOR
Curtiss Hawk 81-A-2 Jakub Kołpa Combat Chełmża 12 W
Liberator Sebastian Poprawski GCK Poniec 313 W
Spitfire Maciej Cwujdziński Gniezno 91 W

ST3 - Samoloty tłokowe 1:72 - SENIOR
Helldiver Krystian Szczepański ISMR 97 W
RWD 8A Jarosław Gorczak Hercules III Poznań 164 W
F6F-3 Hellcat Adam Dobranowski Hercules III Poznań 178 W

SPII1 - Samoloty przed II WŚ 1:32 - JUNIOR
Albatros DV Michał Krystkowiak Hercules III Poznań 173 W

SPII1 - Samoloty przed II WŚ 1:32 - SENIOR
DH-2 Airco Grzegorz Mądry ISMR Trzemeszno 58 W
Albatros DIII Andrzej Gołębiewski Poznań 175 W
RE 8 Rafał Jerzak Wierzyce 257 W

SPII3 - Samoloty przed II WŚ 1:72 - SENIOR
Junkers F13 W Marek Żuraw Inowrocław 84 W
Gotha Krystian Szczepański ISMR 106 W
Szawra Sz2 Jarosław Gorczak Hercules III Poznań 113 W

F1 - Figury 1:24 i większe ŁĄCZONA
Zanga Maciej Pomianowski Hercules Toruń 155 W
Niemiecki Strzelec Górski Bartosz Falk SSM Hercules III Pozna n 208 W
Schutze-WaffenSS Robert Gadkowski SPM Szczecin 135 W

F2 - Figury 1:35 i mniejsze ŁĄCZONA
Rotmistrz Jazdy Polskiej Jakub Przybylski Hercules III Poznań 120 W
Odalisque Maciej Pomianowski Hercules Toruń 216 W
Saper dak Mirosław Halemba Rzeszów 150 W

PS1 - Pojazdy Szynowe 1:72-1:87 ŁĄCZONA
BR 231-063 Paweł Koseda ,,PION,, Grudziądz 279 W

PGK - pojazdy gąsienicowe - wszystkie skale - ŁĄCZONA
TKS Radosław Mazur SPM Szczecin 47 W
Bradley Adam Haweto Jastrowia 261 W
Tiger Dariusz Chojnacki Toruń 287 W

FK figury - wszystkie skale - ŁĄCZONA
Templariusz 319 w

SK- Samoloty - wszystkie skale - ŁĄCZONA
Mi-14 PS Krzysztof Zabłocki ISMR Bydgoszcz 100 W
Bf-109 T1 Mirosław Kulczyk SPM Szczecin 229 W
Focke-Wolf 190 A8/K8 Konrad Kowalczyk SPM Szczecin 228 W

PKK- Pojazdy kołowe - wszystkie skale - ŁĄCZONA
Citroen B2 10CV Radosław Mazur SPM Szczecin 46 W
Flak 38 Konrad Kowalczyk SPM Szczecin 227 W
Traktor URUSUS 160h Dariusz Chojacki Toruń 290 W

OK- Okręty - wszystkie skale - ŁĄCZONA
Nowgorod Dariusz Fabian NGM Nowy Tomyśl 70 W
Strażak 3 Stanisław Świątkowski Darłowo 90 W
ORP Piorun Witold Kosiński Panelot Warszawa 180 W

BK- Budowle - wszystkie skale - ŁĄCZONA
Wilczy Szaniec Dariusz Chojnacki Toruń 291 W

KK- Kolej - wszystkie skale - ŁĄCZONA
Wagony osobowe Adam Haweto Jastrowie 260 W
ST 44 Kacper Kręcickowski Inowrocław ISMR 314 W

O1 - Okręty i statki motorowe 1:600 i większe ŁĄCZONA
U-boot t. IX C Jacek Bułgajczewski SPM Szczecin 201 W
USS Reuben Zdzisław Kupfer Sopot 159 W
Jecera Rzymska Andrzej Grabowski Sopot 265 W
Lotniskowiec Roosevelt Maciej Piwoński Combat Chełmża 2 W DODATKOWO

O2 - Okręty i statki motorowe 1:601 i mniejsze ŁĄCZONA
Colombo Express Kontenerowiec Wiktor Prokop Combat Chełmża 34 W
USS Nashville Witek Stachowiak Września 80 W
Diorama Morska Witold Kosiński Warszawa Pancelot 179 W

W2 - Winiety 1:72 SENIOR
Boeing VC-25A Jacek Lewandowski TKM Hercules Toruń 212 W

W1 - Winiety 1:35 - 1:48 SENIOR
A1-J Skyraider Marek Wierzchowski Toruń 62 W
Somewhere in Russia Michał Wojszczyk Szczecin / SPM 140 W
Mechogr Mirosław Halemba Rzeszów 154 W

D1 - Dioramy Lądowe - WSZYSTKIE SKALE - JUNIOR
Diorama ,,Zapomniany Transport Drogowy,, Michał Miekiszak Gniezno 237 W
Starcie radz.górskiej piechoty z niemiecką górską piechotą Jakub Pełczyński Poznań 269 W
Ruiny Budynku w Berlinie Sebastian Poprawski GCK PONIEC 316 W

D1 - Dioramy Lądowe - WSZYSTKIE SKALE - SENIOR
Makieta Fragmentu Rekonstrukcji Osady W Biskupinie Lech Mazurkiewicz ISMR 104 W
Tiger I - Ruiny Fabryki Bartosz Falk Hercules III Poznań 209 W
Historia zdjęcia Robert Gadkowski SPM Szczecin 186 W

D2 - Dioramy Lotnicze - WSZYSTKIE SKALE - SENIOR
Lotnisko polowe RAF Janusz Poprawski GCK Poniec 306 W
Rdzieckie Lotnisko polowe Tomasz Poprawski GCK Poniec 305 W

Nagrody dodatkowe:

Puchary Prezydenta Miasta Gniezna:
1. Robert Górski - P-51D Mustang
2. Rafał Jerzak - FE 2b
3. Witold Kosiński - ORP Piorun
4. Sebastian Poprawski - Ruiny Budynku w Berlinie
Puchar KM Orzeł Gniezno:
1. Przemysław Czombik - Garnizon Poznań
Puchar Dyrektora MOK Gniezno:
1. Mirosław Lektorowski-
Puchar Tadeusza Tomaszewskiego za najlepszy model lotniczy w barwach polskich:
1. Roman Liziński - Mi-17AE
Puchar Tadeusza Tomaszewskiego za najlepszy model pancerny w barwach polskich:
1. Robert Zakrzewski- Sherman IC Hybrid Hull
Najlepszy model według SPM Szczecin:
1. Adam Haweto - Bradley
Najlepsza figurka Konkursy wg. Pawła Siemińskiego:
1. Mirosław Halemba - Technorat
Najlepszy model firmy MIRAGE HOBBY:
1. Mirosław Ostrowski - ORP Wicher
2. Jarosław Gorczak - RWD8 pws
Grand Prix Konkursu:
1. Jarosław Gorczak - za samoloty tłokowe 1:72
Nagroda dodatkowa:
1. Antoni Kaźmierczak - ORP ISKRA
Nagroda od Karola Wardyńskiego:
1. Witold Kosiński - Diorama Morska
Nagroda za odwagę i wytrwałość od Mariusza i Dawida:
1. Chojnacki Piotr
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Święto Latawca W miniony weekend na Lednicy odbyło się Święto Latawca. Impreza, oprócz dobrej pogody, cieszyła się... Piątek, 2 października 2015
Modele małe i duże - fotorelacja W dniach 19 - 20 września w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się X Gnieźnieński Konkurs Modelarski im.... Piątek, 25 września 2015
Pożegnanie lata i Mistrzostwa Powiatu w Jeździe Drezyną Senator Piotr Gruszczyński i poseł na Sejm Paweł Arndt zapraszają na Piknik rodzinny "Pożegnanie lata". Środa, 2 września 2015
IX Gnieźnieński Konkurs Modelarski 21 i 22 września w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się IX Gnieźnieński Konkurs Modelarski im. Wiesława... Sobota, 14 września 2013