Logo

Plik banneru

Pelikan wrócił z Poznania z trzema punktami

Artykuł dodany: Niedziela, 25 sierpnia 2013

Ci, którzy mieli okazję oglądać poczynania Pelikana w pierwszym meczu sezonu 2013/2014, zapewne nie mieli dobrych przeczuć przed wczorajszym spotkaniem GLKS-u z TPS-em Winogrady. Pelikan wyciągnął jednak odpowiednie wnioski z inauguracji tego sezonu i do Poznania pojechał z zamiarem wywiezienia stamtąd kompletu punktów. Cel ten udało się zrealizować w stu procentach, a w dodatku w dobrym stylu, który miejmy nadzieję uda się podtrzymać w dalszej części sezonu.

Pierwszy kwadrans meczu z TPS-em był dość wyrównany, ale w miarę upływu czasu do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić gracze z Niechanowa, starając się wstrzelić w bramkę przeciwnika. Kilka zmarnowanych sytuacji, czasem brak skutecznego wykończenia akcji, no ale wreszcie w 35-tej minucie meczu pozyskany w międzysezonowej przerwie napastnik Łukasz Zagdański zdołał umieścić piłkę w siatce TPS-u. Dziesięć minut później po raz drugi zrobił to Paweł Ignasiński, zapewniając zielono-czarnym w pierwszej odsłonie dwubramkowe prowadzenie.
W drugiej części meczu Pelikan nadal kontrolował grę, atakując bramkę gospodarzy, ale trzeciego gola zdobyć się nie udało. Honorowe trafienie uzyskali za to piłkarze z Poznania, którym udało się to zrobić w 84-tej minucie meczu po błędzie Filipa Kruczyńskiego, strzelca jedynej bramki w meczu z Piastem. Świetnie spisujący się wczoraj w bramce Pelikana nowy bramkarz Krystian Paplaczyk uległ w sytuacji sam na sam Jackowi Jerszyńskiemu.
TPS Winogrady - Pelikan Niechanowo 1:2.
Po dwóch kolejkach Pelikan z kompletem sześciu punktów znajduje się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Za tydzień w niedzielę 3. kolejka poznańskiej Okręgówki. Pelikan zagra u siebie, podejmując na Plantach Kotwicę Kórnik. Początek spotkania o godz. 15:00.