moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Katastrofa budowlana, wypadek drogowy i zalania - pracowity wtorek dla OSP

Czwartek, 27 czerwca 2013
  • Katastrofa budowlana, wypadek drogowy i zalania - pracowity wtorek dla OSP

25 czerwca był bardzo pracowitym dniem dla strażaków z Trzemeszna. Wszystko zaczęło się tuż po godzinie 8.00 rano, gdy strażacy zostali poinformowani o zalaniu posesji przy ul. Prusa. Do zdarzenia dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Gnieźnie zadysponował zastęp Ratownictwa Wodnego.

Gdy strażacy dojeżdżali na miejsce, zostali zawróceni z trasy, bo przyszła informacja o wypadku drogowym na trasie Trzemeszno-Gniezno. Strażacy alarmowo wrócili do bazy, przesiadając się do wozu ratownictwa drogowego i udali się w kierunku Gniezna.
Po kilku minutach dyżruny PSK Gniezno zaalarmował OSP Trzemeszno o zawaleniu się budynku przy ul. Św. Jana w Trzemesznie. Do zdarzenia wyjechał jeden zastęp, a drugi został zawrócony z wypadku i udał się na miejsce zawalenia. Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia zastano następującą sytuację: wskutek intensywnych opadów deszczu uszkodzeniu uległa konstrukcja budynku, co spowodowało zawalenie się ściany rozmiarów 3m x 4m. Gruz i cegły przysypały łóżko w jednym z pomieszczeń. Dziecko zostało przysypane gruzami, ale udało się je wyciągnąć przed przybyciem Straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na ewakuacji mieszkańców z pobliskich pomieszczeń i mieszkań. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono wsparcia psychicznego rodzinie. Następnie przystąpiono do zabezpieczania konstrukcji budynku przy użyciu metalowych belek. Na miejsce skierowano Pogotowie Ratunkowe w celu przebadania dziecka.
W tym czasie na teren miasta Trzemeszna skierowano jednostki z Kruchowa i Trzemżala, by przejęły wezwania straży z Trzemeszna dotyczące zalań. Po wycofaniu zastępu OSP Trzemeszno z wypadku na miejsce zadysponowano PSP Gniezno.
Po zakończonych działaniach na miejscu zawalenia, dyżurny PSK Gniezno zadysponował jeszcze wóz ratownictwa wodnego na wypompowanie wody z zalanego dworca PKP. Po około 2-óch godzinach pompowania strażacy poprosili dyżurnego o wsparcie. Na miejsce zadysponowana została straż z Kruchowa z wózkiem wężowym. Do wypompowania zalanego dworca PKP użyto 4-ech pomp: 2-óch szlamowych i 2-óch pływających. Użyto także około 400m odcinków węży o średnicach W-75 i W-110. Działania trwały kilka godzin.
W tym dniu na terenie gminy wypompowywano wodę z zalanych posesji na ulicach Prusa, Dworcowej, Modrakowej, Różanej oraz w Zieleniu. W działaniach trwających od około 8.00 rano do 17.00 udział brały 3 jednostki OSP, w tym 5 wozów strażackich.

źródło: www.osptrzemeszno.pl

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020
Policjanci przechwycili 85 gramów amfetaminy. Podejrzany już usłyszał zarzuty Policjanci z Kłecka i z Gniezna zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, podejrzewanego... Wtorek, 5 maja 2020