Logo

Szczypiornistki Gimnazjum nr 3 szóste w Polsce

Artykuł dodany: Piątek, 21 czerwca 2013

W Radomiu w dniach 17 - 19 czerwca odbyła się IX Ogólnopolska Gimnazjada w grach zespołowych - piłka ręczna dziewcząt. W zawodach tych wzięło udział 16 najlepszych zespołów gimnazjalnych w Polsce. Nasze województwo, a zarazem miasto Gniezno reprezentowała drużyna piłkarek ręcznych Mistrz Województwa Wielkopolskiego Gimnazjum nr 3 Gniezno.

W pierwszej fazie turnieju finałowego gnieźnianki prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Romana Solarka w grupie zmierzyły się z zespołami Gimnazjum Sportowym nr 35 Warszawa i CKS Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi Szczecin. W pierwszym zawodniczki z Gniezna niestety przegrały nieznacznie po bardzo zaciętym spotkaniu 20:18. Ze szczeciniankami gimnazjalistki z Gniezna spisały się zdecydowanie lepiej pokonując swoje rywalki w stosunku 23:18.
W fazie decydującej o tym, które drużyny będą walczyły o medale, nasza gnieźnieńska drużyna niestety uległa zespołowi Gimnazjum nr 6 Słupsk 27:20 - późniejszemu zwycięscy Mistrzostw Polski Gimnazjów, oraz pokonały w sposób bezsprzeczny reprezentację Gimnazjum Sportowego nr 2 Lubin 23:12. W swoim ostatnim meczu szczypiornistki z "trójki" w walce o piąte miejsce niestety uległy ekipie z Gimnazjum nr 3 Tychy w stosunku 20:18. Ostatecznie reprezentacja Gimnazjum 3 Gniezno została sklasyfikowana na dobrym VI miejscu. Wszystkie dziewczęta na co dzień są zawodniczkami gnieźnieńskiego klubu piłki ręcznej MKS MOS Gniezno. Organizatorem imprezy był Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego.
W Finałach Gimnazjum nr 3 reprezentowały: bramkarki - Lidia Kobyłecka i Kamila Olejniczak; zawodniczki pola - Marta Wojtkowiak, Anita Budzyńska, Kamila Stankiewicz, Ewa Zimna, Monika Stachowska, Monika Dolata, Marcelina Dłutkowska, Katarzyna Tomaszewska, Natalia Niedzielska, Marta Giszczyńska, Agata Wachowska, Karolina Chojnacka.
Klasyfikacja końcowa  IX Ogólnopolskiej Gimnazjady w grach zespołowych"