moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Europejski Dzień bez Samochodu

Czwartek, 23 września 2010
  • Europejski Dzień bez Samochodu

Miasto Gniezno odpowiadając na apel Ministra Środowiska już po raz ósmy weźmie udział w kampanii Europejski Dzień bez Samochodu oraz Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, organizując Rajd Rowerowy w kierunku Plantów Niechanowskich. Poprzez przystąpienie do kampanii Miasto Gniezno znalazło się w gronie tysięcy miast europejskich, które jednoczą się w działaniach na rzecz ochrony środowiska i polepszania jakości życia w mieście.

Tegoroczny Rajd odbędzie się w sobotę 25 września w godzinach 10.00 - 16.00. Zbiórka i zapisy uczestników Rajdu rozpoczną się od godz. 9.30 na Rynku w Gnieźnie, natomiast wyjazd na trasę nastąpi o godz. 10.00. W tym roku trasa GNIEZNO - NIECHANOWO - GNIEZNO będzie miała przebieg następujący:
Do Niechanowa: Rynek - ul. Chrobrego - ul. Pocztowa - ul. Konikowo - Al. Reymonta - ul. Wierzbiczany - Szczytniki Duchowne - Kędzierzyn - Niechanowo - ul. Polna - ul. Długa - ul. Parkowa - ul. Brzozowa - Pałac/Planty.
Droga powrotna: Niechanowo - ul. Brzozowa - Goczałkowo - Cielimowo - Gniezno - ul. Grunwaldzka - ul. Cymsa - ul. Wrzesińska - ul. Dworcowa - Park im. T. Kościuszki.

Zasady uczestnictwa w Rajdzie są następujące:
1. W Rajdzie mogą uczestniczyć osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież pod opieką pełnoletnich opiekunów. Uczestnicy przyjadą na miejsce startu w czasie określonym przez Organizatorów.
2. Uczestnictwo w Rajdzie jest bezpłatne.
3. Przejazd uczestników Rajdu drogami publicznymi odbywać się będzie na zasadach określonych w ustawie „Prawo o ruchu drogowym”.
4. Na czele kolumny rowerów będzie jechała osoba wyznaczona przez Organizatorów.
5. Dopuszcza się udział grup zorganizowanych przez inne podmioty (np. szkoły) pod opieką osób wyznaczonych przez ich Kierownictwo.
Na uczestników Rajdu czekają jak co roku liczne niespodzianki oraz posiłek regeneracyjny.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY