Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Utalentowana orkiestra wystąpiła dla gnieźnian

Piątek, 17 września 2010
  • Utalentowana orkiestra wystąpiła dla gnieźnian

Wczoraj na gnieźnieńskim deptaku przed plenerową publicznością wystąpiła orkiestra dęta Ratsband Stadthagen. Zespół uwiódł widownię zarówno znanymi utworami, jak i własnymi aranżacjami.

Orkiestra Ratsband Stadthagen od ponad 30 lat działa przy gimnazjum w mieście Stadthagen. W chwili obecnej zespół składa się z 60 uczennic i uczniów z klas 11-13 (17-20 lat). Zespołem dyryguje Andreas Meyer. Grupa występowała m.in. w Danii, Belgii, Francji, Turcji, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Czechach oraz na Węgrzech. Orkiestra zdobyła wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in.:
I miejsce na 51. Młodzieżowym Festiwalu Muzyki w Neerpelt w Belgii (2003)
Nagroda „Costa del Maresme” zdobyta w Hiszpanii (2004)
I miejsce na Festiwalu Młodzieży w Schenzen w Chinach (2004)
II miejsce na Europejskim Młodzieżowym Festiwalu Muzyki w Schlamding w Austrii (2008)
III miejsce na Festiwalu Muzyki w Malgart de Mar w Hiszpanii (2009)
I miejsce w kategorii orkiestr młodzieżowych na EXPO w Szanghaju (2010)
Zespół pod batutą obecnego dyrygenta ma na swoim koncie już 6 płyt. Ratsband Stadthagen regularnie bierze udział w musicalach. Gnieźnieńską publiczność orkiestra urzekła przede wszystkim własnymi aranżacjami. Widzowie mimo niezbyt sprzyjającej aury tłumnie przybyli na ul. Chrobrego, by posłuchać zagranicznych gości.
tekst: (Buk)
foto: J.P.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Orkiestra Dęta Ratsband Stadthagen w Gnieźnie 16 września na deptaku w Gnieźnie odbędzie się niecodzienny koncert. O godzinie 16.30 przed plenerową... Środa, 15 września 2010