Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

XVI Wielki Festyn Rodzinny w "Dwunastce"

Wtorek, 28 maja 2013
  • XVI Wielki Festyn Rodzinny w

25 maja w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbył się już XVI Wielki Festyn Rodzinny. Organizatorzy jak zwykle przygotowali wiele atrakcji, jednak pierwszy raz musieli przenieść imprezę w mury szkoły, ponieważ pogoda nie pozwoliła na to, żeby festyn odbył się na świeżym powietrzu.

Organizatorami festynu byli: Szkoła Podstawowa nr 12 w Gnieźnie, Rada Rodziców SP nr 12, rodzice, nauczyciele oraz Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Przygotowano wiele atrakcji, m.in.:  piosenki w wykonaniu nauczycieli, występy muzyczne i taneczne uczniów, spotkanie z żużlowcami Startu Gniezno, wystawy prac uczniowskich, rozgrywki rekreacyjno-sportowe, pokaz capoeiry, turniej piłki nożnej dzieci, odbył się także finał szkolnego konkursu „Mam talent”. Nie zapomniano również o seniorach, którzy mogli zmierzyć sobie ciśnienie oraz poziom cukru. Dla wszystkich wygłodniałych przygotowano kiełbaski z grila, grochówkę z dużego kotła, placki oraz kawę i herbatę. Niestety nie trafiliśmy tym razem z pogodą - mówi  dyrektor SP 12 Marian Pokładecki. Jest to nasz 16-sty festyn, a po raz pierwszy nie dopisała nam pogoda. Mieliśmy alternatywę zorganizowania tego festynu wewnątrz budynku, a że dysponujemy dużą szkołą z przestronnymi korytarzami i halą sportową, przenieśliśmy atrakcje do budynku szkolnego, natomiast musieliśmy zrezygnowaliśmy z "dmuchańców", przejażdżek konnych, występów i koncertu zespołu „Duet”. Nie było również pokazów strażackich. Przyszło mnóstwo ludzi. Grochówka rozeszła się w ciągu 2-óch godzin. Grillem zadymiliśmy prawie cała szkołę - mimo, że grill był pod dachem i na zewnątrz. Bawiliśmy się w miłej atmosferze przez 5 godzin w budynku szkolnym. Gwarno, tłoczno, ale fajnie, przyjemnie i wszyscy zadowoleni wrócą do domu. Pomimo nieudanej pogody na festyn przyszło bardzo wiele rodzin. Atrakcje, które nie zostały wykorzystane podczas tej imprezy odbędą się na Dniu sportu już 7 czerwca.
tekst: J.P.
foto: Waldemar Pawlak, J.P.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Konie i pies policyjny w SP nr 5 W sobotę boisko Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie wypełnione było po brzegi. Wszystko to za sprawą... Wtorek, 20 września 2011