moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Czwartek, 9 maja 2013
  • Aktualności Straży Miejskiej

W okresie letnim gnieźnieńska Straż Miejska strzec będzie porządku publicznego pełniąc służbę w patrolach zmotoryzowanych na skuterach. Patrol poruszający się na skuterach jest bez wątpienia bardziej mobilny i nie ma kłopotów ze znalezieniem wolnego miejsca do zaparkowania.

Ponadto, strażnikom na skuterach łatwiej jest poruszać się po terenach trudno dostępnych dla samochodu, będą więc mogli objąć kontrolą w znacznie krótszym czasie więcej rejonów i miejsc, zwłaszcza rekreacyjno - wypoczynkowych, tj. parki i teren lasu miejskiego.
Środki transportu takie jak: samochody, motocykle, czy skutery w obecnych czasach to już standard w służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny, zwłaszcza wtedy, gdy zachodzi potrzeba szybkiego i sprawnego przemieszczenia się w określone miejsce. Dodatkowo skutery wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej podczas objazdów porządkowych dzielnic i terenów osiedlowych, gdzie niemożliwy jest przejazd samochodem.

Dlaczego Śmiecimy?

Trudno znaleźć wytłumaczenie. Zużyty sprzęt AGD za darmo można oddać w sklepach, szklane butelki i PETy wyrzucić do specjalnych koszy rozstawionych w wielu punktach miasta. Dlaczego zatem sterty butelek, opon i innych śmieci zalegają w wielu miejscach na terenie miasta? Strażnicy zlokalizowali już bardzo wiele takich „dzikich wysypisk”. Jednak to od nas - mieszkańców zależy czystość naszego miasta.

Kontrole parkowania

„Stop bezmyślnemu parkowaniu” - to jedno z haseł, w ramach którego strażnicy miejscy przeprowadzają kontrole drogowe w centrum miasta. Funkcjonariusze reagują w przypadkach niestosowania się do znaków drogowych poziomych i pionowych, między innymi B-36 „zakaz zatrzymywania się”, B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, D-12 „pas ruchu dla autobusów”, miejsca wyłączone z ruchu oraz  ze stref parkingowych, miejsca dla osób niepełnosprawnych, obręby skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz wszystkie pojazdy, które ograniczają widoczność innym pojazdom i pieszym. Strażnicy będą również kontrolować niebieskie karty osoby niepełnosprawnej, gdyż często z takich kart korzystają osoby do tego nieuprawnione. Kontrole mają na celu wyeliminowanie tego typu procederu.

Masz psa - sprzątaj po nim!!!

Psie kupy to problem, który nęka nasze miasto od wielu lat. Do tej pory nie wynaleziono na to jeszcze skutecznego lekarstwa. Zanieczyszczone są chodniki oraz skwery - również w centrum miasta. Nie sposób udać się na spacer by nie napotkać takiego niemiłego widoku po drodze. Psie kupy nadal są wszędzie. Patrole Straży Miejskiej od wczesnych godzin rannych - teraz również od godz. 5.00 poprawiły trochę sytuacje. Jest coraz więcej osób sprzątających po swoich pupilach. Jeśli idzie o pozostałych?... Nie chodzi o to, że ludzie nie wiedzą co zrobić z odchodami - wiedzą doskonale, ale najprawdopodobniej nie są nauczeni dbania o wspólny porządek. Nie patrzą na swoje czyny, tylko krytykują postępowanie innych. A nie tędy droga! Trzeba nauczyć człowieka, aby dbał o swój i innych interes, zaczynając od zmiany swojego zachowania.
Edukacja dorosłych ludzi jest trudna. Dlatego podczas spotkań z dziećmi funkcjonariusze Straży Miejskiej dużo czasu poświęcają temu problemowi. Co prawda na efekty trzeba będzie czekać kilka lat, ale z pewnością przyniesie to wymierne korzyści.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nielegalne składowisko w Mnichowie! WIOŚ kontroluje i nakłada kary, Urząd Gminy Gniezno milczy Jeszcze przed rokiem 2015 w Mnichowie powstało dzikie składowisko żwiru, ziemi, gruzu, tłucznia, drzewa... Wtorek, 19 maja 2020
16-latek pobity przez grupę mężczyzn! Sportowiec musiał przerwać treningi We wtorek, 28 kwietnia, ok. godz. 17.00 na ul. Zamiejskiej w Gnieźnie doszło do pobicia 16-letniego... Wtorek, 5 maja 2020
Pracowity weekend Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego Okres długiego weekendu był czasem intensywnej pracy patroli z Wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.... Wtorek, 5 maja 2020
Dzielnicowy z Czerniejewa realizuje zadanie priorytetowe Dzielnicowy rejonu nr I gmina Czerniejewo informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" w miejscowości... Wtorek, 5 maja 2020