X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Czwartek, 9 maja 2013
  • Aktualności Straży Miejskiej

W okresie letnim gnieźnieńska Straż Miejska strzec będzie porządku publicznego pełniąc służbę w patrolach zmotoryzowanych na skuterach. Patrol poruszający się na skuterach jest bez wątpienia bardziej mobilny i nie ma kłopotów ze znalezieniem wolnego miejsca do zaparkowania.

Ponadto, strażnikom na skuterach łatwiej jest poruszać się po terenach trudno dostępnych dla samochodu, będą więc mogli objąć kontrolą w znacznie krótszym czasie więcej rejonów i miejsc, zwłaszcza rekreacyjno - wypoczynkowych, tj. parki i teren lasu miejskiego.
Środki transportu takie jak: samochody, motocykle, czy skutery w obecnych czasach to już standard w służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny, zwłaszcza wtedy, gdy zachodzi potrzeba szybkiego i sprawnego przemieszczenia się w określone miejsce. Dodatkowo skutery wykorzystywane będą przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej podczas objazdów porządkowych dzielnic i terenów osiedlowych, gdzie niemożliwy jest przejazd samochodem.

Dlaczego Śmiecimy?

Trudno znaleźć wytłumaczenie. Zużyty sprzęt AGD za darmo można oddać w sklepach, szklane butelki i PETy wyrzucić do specjalnych koszy rozstawionych w wielu punktach miasta. Dlaczego zatem sterty butelek, opon i innych śmieci zalegają w wielu miejscach na terenie miasta? Strażnicy zlokalizowali już bardzo wiele takich „dzikich wysypisk”. Jednak to od nas - mieszkańców zależy czystość naszego miasta.

Kontrole parkowania

„Stop bezmyślnemu parkowaniu” - to jedno z haseł, w ramach którego strażnicy miejscy przeprowadzają kontrole drogowe w centrum miasta. Funkcjonariusze reagują w przypadkach niestosowania się do znaków drogowych poziomych i pionowych, między innymi B-36 „zakaz zatrzymywania się”, B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, D-12 „pas ruchu dla autobusów”, miejsca wyłączone z ruchu oraz  ze stref parkingowych, miejsca dla osób niepełnosprawnych, obręby skrzyżowań, przejść dla pieszych oraz wszystkie pojazdy, które ograniczają widoczność innym pojazdom i pieszym. Strażnicy będą również kontrolować niebieskie karty osoby niepełnosprawnej, gdyż często z takich kart korzystają osoby do tego nieuprawnione. Kontrole mają na celu wyeliminowanie tego typu procederu.

Masz psa - sprzątaj po nim!!!

Psie kupy to problem, który nęka nasze miasto od wielu lat. Do tej pory nie wynaleziono na to jeszcze skutecznego lekarstwa. Zanieczyszczone są chodniki oraz skwery - również w centrum miasta. Nie sposób udać się na spacer by nie napotkać takiego niemiłego widoku po drodze. Psie kupy nadal są wszędzie. Patrole Straży Miejskiej od wczesnych godzin rannych - teraz również od godz. 5.00 poprawiły trochę sytuacje. Jest coraz więcej osób sprzątających po swoich pupilach. Jeśli idzie o pozostałych?... Nie chodzi o to, że ludzie nie wiedzą co zrobić z odchodami - wiedzą doskonale, ale najprawdopodobniej nie są nauczeni dbania o wspólny porządek. Nie patrzą na swoje czyny, tylko krytykują postępowanie innych. A nie tędy droga! Trzeba nauczyć człowieka, aby dbał o swój i innych interes, zaczynając od zmiany swojego zachowania.
Edukacja dorosłych ludzi jest trudna. Dlatego podczas spotkań z dziećmi funkcjonariusze Straży Miejskiej dużo czasu poświęcają temu problemowi. Co prawda na efekty trzeba będzie czekać kilka lat, ale z pewnością przyniesie to wymierne korzyści.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gnieźnianie wciąż śmiecą - dzikie wysypiska nadal problemem Mimo licznych interwencji Straży Miejskiej oraz wykorzystania fotopułapek, niektórzy mieszkańcy Gniezna... Piątek, 23 sierpnia 2019
Powstała lista firm odbierających odpady poprodukcyjne Znana jest już lista ewentualnych odbiorców odpadów poprodukcyjnych od lokalnych przedsiębiorców. Zestawienie... Wtorek, 6 sierpnia 2019
Kolejny pożar sprzętu rolniczego W poniedziałek o godz. 18.15 do Straży Pożarnej wpłynęła informacja o pożarze ścierniska, balotów i... Wtorek, 30 lipca 2019
Wsiadł i odjechał. Kto rozpoznaje sprawcę? Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży, do której doszło 4 czerwca 2019 roku w sklepie... Wtorek, 30 lipca 2019