X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kto zapłaci za remont dachu na ul. Chrobrego 1?

Niedziela, 21 kwietnia 2013
  • Kto zapłaci za remont dachu na ul. Chrobrego 1?

Pojawiły się kolejne niepokojące dla Miasta Gniezna informacje związane z kamienicą przy ul. Chrobrego 1 i Rynek 20. Postanowiliśmy więc zapytać Zarząd Gospodarowania Lokalami o kilka kwestii związanych z Piotrem Śrubą oraz remontem dachu na ww. kamienicach.

Zwróciliśmy się do Zarządu Gospodarowania Lokalami w Gnieźnie z następującymi zapytaniami prasowymi:

Czy Miasto Gniezno prowadzi jakieś rozmowy z Piotrem Śrubą dotyczące lokalu przy ul. Rynek 20? Jeżeli tak, to na czym polegają te rozmowy?
Kto jest właścicielem tego lokalu?
Kto posiada klucze do lokalu przy ul. Rynek 20?
Czy kwiaciarki poniosły jakieś straty w związku z tym, że Piotr Śruba wszedł do lokalu przy ul. Rynek 20? Jeżeli tak, to co to było oraz ile kwiaciarek poniosło straty?
Co znajdowało się w środku lokalu w momencie wejścia Piotra Śruby? 
Czy Miasto Gniezno zaciągnęło kredyt na remont dachu na kamienicy przy ul. Chrobrego 1, o którą toczy się spór prawny? Jeżeli tak, to jak będzie wyglądała spłata tego kredytu w momencie, kiedy toczy się o tę kamienicę spór prawny oraz w momencie, kiedy przejmie ją inny właściciel?

W odpowiedzi otrzymaliśmy:

W nawiązaniu do otrzymanego zapytania prasowego z dnia 17 kwietnia 2013 roku (data wpływu do Zarządu Gospodarowania Lokalami dnia 18 kwietnia 2013 roku) informuję, iż odpowiedź na pierwszą część zapytania prasowego zostanie udzielona przez Kancelarię prawną reprezentującą Miasto Gniezno w sprawie przedmiotowej nieruchomości.
Ponadto odpowiadając na drugą część zapytania prasowego informuję, iż nieruchomość usytuowana przy ulicy Chrobrego 1 jest budynkiem Wspólnoty Mieszkaniowej, w której Miasto Gniezno posiada swoje udziały, zatem jest tylko jednym ze współwłaścicieli nieruchomości zgodnie z ustawą z dnia 24 czerwca 1994 roku  o własności lokali (Dz. U. z 2004 r., Nr 141, poz. 1492), pytanie to winno być skierowane do Zarządu Wspólnoty, która reprezentuje interesy właścicieli, albowiem Zarząd wspólnoty zgodnie z art. 21 ust. 1 wyżej przytoczonej ustawy.
Ponadto wyjaśniam, że Kwiaciarki dysponują lokalem usytuowanym przy ulicy Chrobrego 1 oraz straganami zlokalizowanymi na płycie gnieźnieńskiego Rynku w ilości 16 sztuk,  tym samym Miasto Gniezno dochowało należytej staranności, by Kwiaciarki wręcz poszerzyły swoją działalność gospodarczą i przetrzymały okres Rewitalizacji targowiska przy Placu 21 Stycznia w Gnieźnie, gdzie po tym czasie powracają do kiosków kwiatowych.
W związku z powyższym trudno odnieść się do odpowiedzi na pytanie: czy tzw. Kwiaciarki poniosły straty.

Nasze zapytania były spowodowane informacjami, które dotarły do naszej redakcji. Wynikało z nich, że Miasto Gniezno zaciągnęło kredyt na remontu dachu kamienicy przy ul. Chrobrego 1, który nie został w porę wpisany w hipotekę, w związku z czym w przypadku zmiany właściciela nieruchomości spłata kredytu będzie należała do Miasta Gniezna.
W związku z otrzymaną odpowiedzią na zapytania prasowe, która nie zawiera informacji na ten temat, czekamy na odpowiedź z kancelarii prawnej, która - mamy nadzieję - wyjaśni tą kwestię.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(3)

PODOBNE TEMATY
Autobusem MPK na plaże w Skorzęcinie, Powidzu i Przybrodzinie! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Gnieźnie ponownie uruchamia autobusy na plaże. W tym roku mieszkańcy... Środa, 30 maja 2018
Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w dzielnicy... Środa, 30 maja 2018
Gnieźnieński kataryniarz odwiedzi dzieci w szpitalu! Potrzebni sponsorzy słodyczy 1 czerwca, z okazji dnia Dziecka, gnieźnieński kataryniarz odwiedzi Oddział Dziecięcy szpitala przy... Wtorek, 29 maja 2018
15 królików w komplecie! Trakt Królewski w Gnieźnie wzbogacił się o kolejne 4 króliki. Oznacza to, że 15 królików mamy już w... Wtorek, 29 maja 2018