moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Mianowanie nauczycieli

Poniedziałek, 6 września 2010
  • Mianowanie nauczycieli

Dzisiaj w gnieźnieńskim Centrum Kultury ,,Scena To Dziwna" wręczono akty mianowania nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. W trakcie uroczystości nie zabrakło ,,wyborczej kiełbasy".

O godzinie 13.00 w eSTeDe rozpoczęła się uroczystość wręczenia aktów mianowania nauczycielom ze szkół ponadgimnazjalnych. Starosta powiatu gnieźnieńskiego, Krzysztof Ostrowski wymienił inwestycje dla oświaty zrealizowane przez starostwo podczas trwającej kadencji. Dzisiejsze mianowanie to osiągnięcie przedostatniego stopnia w karierze nauczyciela – mówi starosta, Krzysztof Ostrowski. W ostatnim czasie udało nam się pozyskać około 10 milionów złotych na rozwój szkolnictwa w naszym powiecie. Już niedługo szkoła gastronomiczna mieszcząca się na ul. Gdańskiej zostanie przeniesiona do kompleksu szkolnego na ul. Sobieskiego. Także na ul. Sobieskiego powstanie kryte boisko szkolne z ogrzewaniem, bo ważne jest, żeby można było z niego korzystać przez cały rok. Udało nam się zrealizować trzy z czterech projektów dotyczących oświaty, które założyliśmy na początku kadencji. Edukacja była przedstawiana jako jeden z czterech priorytetów tego Zarządu. Dzisiaj mogę z dumą powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa. Najlepszym tego przykładem jest wypowiedź podczas jednej z ostatnich sesji przewodniczącego Zdzisława Kujawy, który stwierdził, że edukację należy zapisać jako plus. Jeżeli opozycja zapisuję edukację na nasz plus, to jest to jakiś sygnał, i znaczy, że jest się z czego cieszyć. Zarząd Powiatu podjął decyzję o przekazaniu ponad 120.000 złotych na realizację grantów edukacyjnych. Na bieżący rok szkolny powiat przeznaczył prawie milion złotych na projekty miękkie czyli inwestycję w głowę ucznia. Na początku sierpnia pozyskaliśmy z Unii Europejskiej ponad 7,5 mln złotych na rewitalizację kompleksu edukacyjnego przy ulicy Sobieskiego w Gnieźnie. Na uroczystości był również obecny wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego, Dariusz Pilak, który podkreślił jak ważną rolę pełnią nauczyciele w społeczeństwie. Zaznaczył również, że być może Polska jeszcze przez wiele będzie odstawała gospodarczo od „zachodu”, ale za to pod względem edukacji nie mamy się czego wstydzić, wręcz przeciwnie - możemy być dumni z poziomu nauczania w naszych szkołach. Po krótkich przemówieniach przyszła kolej na główny punkt programu, czyli wręczenie aktów mianowania nauczycielom.
Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego uzyskali: Maria Nowak z I LO w Gnieźnie, Monika Malewicz-Czerwińska i Joanna Tomczak z II LO w Gnieźnie, Patryk Majewski i Jarosław Bleja z III LO w Gnieźnie, Łukasz Kaszyński, Marta Majcherek-Pakkala, Jakub Stranz i Grzegorz Nawrocki z ZSEO w Gnieźnie, Joanna Bartz, Justyna Heydrich, Ewa Urbaniak, Sławomir Ogórkiewicz oraz Wioletta Nowak z ZSP nr 2 w Gnieźnie, Justyna Rzymyszkiewicz, Katarzyna Drzewiecka- Fredyk i Magdalena Tomczak z ZSP nr 4 w Gnieźnie, Joanna Graczyk oraz ks. Robert Lewicki z ZSP w Trzemesznie, Danuta Rybińska, Anna Malendowicz - Koteras i Magdalena Gawęda z ZSP w Witkowie, Renata Jankowska z ZSS nr 11 w Gnieźnie, Maciej Duras i Natasza Królicka ze SOSW nr 1 w Gnieźnie, Anna Kamieniarz, Szymon Robaszkiewicz, Anna Kaczorowska, Justyna Koperska i Jerzy Jastrzębski ze SOSW nr 2 w Gnieźnie oraz Joanna Gic z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kłecku.
Na twarzach wszystkich awansowanych pedagogów widać było zarówno uśmiech jak i, jak najbardziej słuszny, zarys dumy i zadowolenia. Uroczystość zakończył poczęstunek i rozmowy w swojskim gronie nauczycieli.
Ogółem w powiecie gnieźnieńskim jest zatrudnionych 769 nauczycieli. Aktualna struktura zatrudnienia nauczycieli w szkołach powiatu przedstawia się następująco:
 
Stopień zawodowy nauczyciela Średnia liczba etatów Wskaźnik procentowy
stażysta 32,52 4%
kontraktowy 117,19 15,2%
mianowany 259,70 33,8%
dyplomowany 358,64 47%
ogółem 768,05 100%

 
tekst: Starostwo Powiatowe, (Buk)
foto: (Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY