Logo

Złoto dla piłkarek ręcznych z Gimnazjum nr 3

Artykuł dodany: Sobota, 9 marca 2013
Złoto dla piłkarek ręcznych z Gimnazjum nr 3
REKLAMA

W czwartek, 7 marca w hali sportowej OSiR w Obornikach odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Gimnazjada 2013. W zawodach tych udział wzięły cztery najlepsze reprezentacje gimnazjalne naszego województwa w obecnym roku szkolnym: Gimnazjum Buk, Gimnazjum nr 1 Kępno, Gimnazjum nr 3 Gniezno oraz gospodarz zawodów Gimnazjum nr 1 Oborniki.

Rozegrano 4 spotkania. Każdy mecz trwał 2 x 15 min. Najpierw „małe” dwa półfinały, które jak się okazało stały na bardzo wyrównanym poziomie. W pierwszym z nich spotkały się reprezentacje szkół z Obornik i Kępna. W regulaminowym czasie był remis więc o wszystkim decydowała 5-minutowa dogrywka. Po jej zakończeniu minimalnie lepsze okazały się być kępinianki wygrywając 14:13. W drugim półfinale stanęły naprzeciwko siebie zespoły z Buku i Gniezna. Również i ta konfrontacja była zaciekła. Ostatecznie minimalnie, ale na wagę awansu do ścisłego finału okazały się być lepsze dziewczęta z „Grodu Lecha” wygrywając 17:16. W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny z Buku i Obornik. Ponownie o wszystkim decydowała dogrywka, w której minimalnie lepsze były zawodniczki z Obornik. W Finale imprezy znalazły się reprezentacje Gimnazjum nr 1 Kępno i Gimnazjum nr 3 Gniezno. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana i zakończyła się remisem 7:7. Po przerwie gnieźnianki zdecydowanie lepiej radziły sobie w obronie i w ataku i to one przejęły inicjatywę w tym spotkaniu. Już po 8-mej minucie drugiej części meczu zespół z Gniezna wypracował sobie przewagę 8-miu bramek i całkowicie kontrolował sytuację na parkiecie. Po ostatniej syrenie podopieczne Romana Solarka mogły się cieszyć z wygranych zawodów. Ostatecznie wynik końcowy korzystny dla Gimnazjum nr 3 Gniezno wynosił 18:13.
Po kilku latach ponownie reprezentacja Gimnazjum nr 3 Gniezno sięgnęła po tytuł Mistrza Wielkopolskiej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na co dzień złote medalistki są zawodniczkami MKS MOS Gniezno i uczennicami klas sportowych o profilu piłki ręcznej.
Serdecznie gratulujemy!

Reprezentacja Gimnazjum nr 3 Gniezno podczas Finału Mistrzostw Wielkopolski:

Nowak Natalia i Góralska Karolina - bramkarki, zawodniczki pola: Dłutkowska Marcelina, Sowa Agnieszka, Stachowska Monika, Zimna Ewa, Tomaszewska Katarzyna, Wojtkowiak Marta, Dolata Monika, Budzyńska Anita, Wachowska Agata, Niedzielska Natalia, Giszczyńska Marta.
Opiekun reprezentacji - Solarek Roman.
MKS MOS Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno