Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ferie w Gnieźnie - porównujemy MOK i eSTeDe

Czwartek, 21 lutego 2013
 • Ferie w Gnieźnie - porównujemy MOK i eSTeDe

Ferie zimowe już dawno za nami, ale postanowiliśmy przyjrzeć się jak wyglądały one od strony organizacyjnej w Gnieźnie. Pod lupę wzięliśmy dwa wiodące ośrodki kultury: Miejski Ośrodek Kultury i Centrum Kultury "Scena To Dziwna".

Zapytaliśmy MOK i eSTeDe ile dzieci uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych podczas ferii zimowych oraz jaki był koszt zajęć. Oto odpowiedzi, które otrzymaliśmy:

Miejski Ośrodek Kultury

Jak w każdym roku, również ferie zimowe 2013 miały formę zorganizowaną w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Dokładamy starań aby zajęcia w każdym roku były ciekawe i atrakcyjne oraz zawierające jednocześnie elementy promocji aktywnego stałego uczestnictwa w sekcjach i zespołach Ośrodka.
W roku bieżącym były to zajęcia sportowe, muzyczno-taneczne oraz plastyczne. I tak uczestniczyło w nich ogółem 530 dzieci. Na poszczególnych zajęciach frekwencja wynosiła:
 • pierwszy poniedziałek sportowy (karate, capoeira) - zajęcia sprawnościowo zręcznościowe 75 osób
 • pierwsza środa muzyczna (nauka tańca, dyskoteka) - razem z grupą z DK w Łobżenicy (120 dzieci) 200 osób
 • pierwszy piątek plastyczny (zajęcia papieroplastyki i origami) 52 osoby
 • drugi poniedziałek sportowy (capoeira, taj-chi) 69 osób
 • druga środa muzyczna (elementy tańca towarzyskiego i śpiewu) 75 osób
 • drugi piątek plastyczny (rzeźba w glinie i formy przestrzenne z papieru) 56 osób
Zajęcia prowadzili instruktorzy etatowi i godzinowi Ośrodka w ramach przypisanych im obowiązków. Wszystkie zajęcia były promowane w formie bezpłatnych karnetów w szkołach podstawowych i gimnazjach i na imprezach Ośrodka - brak karnetu nie zamykał dostępu do naszych MOK-owskich ferii. Koszty przygotowania i materiałów zużytych w zajęciach (głównie plastycznych) to suma ok. 341 zł.

Centrum Kultury "Scena To Dziwna"

I tydzień ferii "warsztaty artystyczne" - uczestniczyło 30 osób w wieku 6 - 12 lat
I tydzień ferii "ABC plastyczne" tj. 15, 16, 17 lutego - uczestniczyło ok. 20 osób
Przez okres trwania ferii zimowych odbywały się też próby zespołów według harmonogramu.
Zajęcia podczas ferii zimowych zorganizowanych w styczniu 2013 roku prowadzili pracownicy eSTeDe a także animatorzy "Akademii Radości Życia".
Całkowity koszt ferii zorganizowanych w styczniu 2013 roku przez Centrum Kultury to kwota 1200 zł.
Każde dziecko płaciło za cały tydzień udziału we feriach po 50 zł - "warsztaty artystyczne".
ABC plastyczne jest bezpłatne.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za błędy w datach. Publikujemy informacje według otrzymanych odpowiedzi na zapytania prasowe.

(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(3)

 • 23.02.2013 11:59  Odpowiedz na komentarz

  Jeżeli 30 dzieci zapłaciło po 50zł to wychodzi 1500zł. A koszt ferii 1200zł?? A gdzie reszta kasy?? Dyrektor wypłacił dzieciom z chmur??

  13.01.2015 22:22

  do grizzly chyba 30x50zł=1500zł

 • 21.02.2013 22:00  Odpowiedz na komentarz

  Piękne porównanie. Gratuluję pomysłu!

PODOBNE TEMATY
Spektakl muzyczny: REPUBLIKA.MAANAM Zapraszamy Państwa na spektakl muzyczny inspirowany muzyką i tekstami dwóch legendarnych polskich grup... Wtorek, 12 listopada 2019
"Kwantechizm czyli klatka dla ludzi" - spotkanie z Andrzejem Draganem już dzisiaj Dzisiaj (12 listopada) o godz. 18.00 w Starym Ratuszu odbędzie się spotkanie z Andrzejem Draganem, autorem... Wtorek, 12 listopada 2019
Poznaliśmy program 13. "Offeliady" 34 filmy konkursowe, pokazy specjalne "Juliusza, "Siłaczek" i "Ondyny", spotkania z twórcami i jurorami... Wtorek, 29 października 2019
Lewica wróciła do Sejmu. Tadeusz Tomaszewski podsumował kampanię Sojusz Lewicy Demokratycznej przekroczył próg wyborczy i zasiądzie w parlamentarnych ławach. Nasz okręg... Piątek, 18 października 2019