X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

7-miu pijanych kierujących zatrzymano w weekend

Poniedziałek, 11 lutego 2013
  • 7-miu pijanych kierujących zatrzymano w weekend

Aż 7-miu kierujących pod wpływem alkoholu oraz 1-nego rowerzystę z sądowym zakazem zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji w powiecie gnieźnieńskim. Zatrzymani przez Policję mężczyźni mieli od 0,28 promila do 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe grożą im grzywny, kary ograniczenia wolności, pozbawienia wolności do 2-óch lat (rowerzystom do 1-nego roku) oraz utrata uprawnień. Policjanci przestrzegają innych kierowców przez taką patologią i apelują o zdrowy rozsądek.

Zwolnione reakcje, obniżona zdolność kojarzenia, brak wyczucia odległości i kontrolowania prędkości, to tylko niektóre symptomy jazdy w stanie nietrzeźwości. Z policyjnych analiz wynika, że nie wszyscy kierowcy i rowerzyści respektują przepisy ruchu drogowego, nie zdając sobie do końca sprawy, jakie skutki i konsekwencje może mieć jazda po alkoholu. Takie zachowanie na drodze może zakończyć się kolizją lub wypadkiem drogowym, w którym ucierpią niewinni ludzie oraz inni uczestnicy ruchu. I tak:                                                                   
  • 8 lutego około godziny 14.40 w Żydowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 56-letniego rowerzystę. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.
  • 8 lutego po godzinie 15.00 w Żydowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 63-letniego rowerzystę. Mężczyzna znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, miał 0,3 promila.
  • 9 lutego 20 minut po północy na ulicy Granicznej w Gnieźnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 56-letniego kierowcę Forda Fiesty. Mężczyzna miał 0,58 promila w organizmie.
  • 9 lutego o godzinie 9.20 w miejscowości Dalki w gminie Gniezno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 19-letniego kierowcę Volkswagena Golfa. Mężczyzna miał 0,7 promila.
  • 9 lutego około godziny 23.00 w miejscowości Przysieka w gminie Mieleszyn policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 16-letniego rowerzystę. Nieletni miał w organizmie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności chłopak został przekazany pod opiekę rodzicom.
  • 10 lutego o godzinie 3.30 w miejscowości Mieleszyn policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 22-letniego kierowcę Volkswagena Polo. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila.
  • 10 lutego o godzinie 3.40 w miejscowości Mieleszyn policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę Daewoo Tico. Mężczyzna kierował autem w stanie po spożyciu alkoholu, miał 0,28 promila.
  • 10 lutego o godzinie 12.20 na ulicy Cymsa w Gnieźnie policjanci prewencji zatrzymali 44-letniego rowerzystę. Mężczyzna kierował rowerem pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
Podane przykłady powinny pobudzić wyobraźnię kierowców i pokazać jak skutecznie policjanci zwalczają tego rodzaju patologię drogową. Poczucie wstydu będzie o tyle dotkliwe i pamiętne, bo większość z nich usłyszy w najbliższym czasie zarzut karny dotyczący  jazdy rowerami i pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pracowita niedziela strażaków z Witkowa W niedzielę, 18 sierpnia, po godzinie 1.40 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o alarmie z systemu... Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Tragiczny wypadek między Gnieznem a Wrześnią Dzisiaj ok. godz. 5.40 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Gulczewo doszło do tragicznego w skutkach... Poniedziałek, 19 sierpnia 2019
Kobieta zasłabła w mieszkaniu Dzisiaj ok. godz. 17.00 służby ratunkowe otrzymały wiadomość, z której wynikało, że w jednym z mieszkań... Niedziela, 18 sierpnia 2019
Motocylista zderzył się z osobówką W sobotę tuż przed godziną 14.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Żydowie, w którym... Niedziela, 18 sierpnia 2019