Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

7-miu pijanych kierujących zatrzymano w weekend

Poniedziałek, 11 lutego 2013
  • 7-miu pijanych kierujących zatrzymano w weekend

Aż 7-miu kierujących pod wpływem alkoholu oraz 1-nego rowerzystę z sądowym zakazem zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji w powiecie gnieźnieńskim. Zatrzymani przez Policję mężczyźni mieli od 0,28 promila do 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe grożą im grzywny, kary ograniczenia wolności, pozbawienia wolności do 2-óch lat (rowerzystom do 1-nego roku) oraz utrata uprawnień. Policjanci przestrzegają innych kierowców przez taką patologią i apelują o zdrowy rozsądek.

Zwolnione reakcje, obniżona zdolność kojarzenia, brak wyczucia odległości i kontrolowania prędkości, to tylko niektóre symptomy jazdy w stanie nietrzeźwości. Z policyjnych analiz wynika, że nie wszyscy kierowcy i rowerzyści respektują przepisy ruchu drogowego, nie zdając sobie do końca sprawy, jakie skutki i konsekwencje może mieć jazda po alkoholu. Takie zachowanie na drodze może zakończyć się kolizją lub wypadkiem drogowym, w którym ucierpią niewinni ludzie oraz inni uczestnicy ruchu. I tak:                                                                   
  • 8 lutego około godziny 14.40 w Żydowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 56-letniego rowerzystę. Mężczyzna miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.
  • 8 lutego po godzinie 15.00 w Żydowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 63-letniego rowerzystę. Mężczyzna znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, miał 0,3 promila.
  • 9 lutego 20 minut po północy na ulicy Granicznej w Gnieźnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 56-letniego kierowcę Forda Fiesty. Mężczyzna miał 0,58 promila w organizmie.
  • 9 lutego o godzinie 9.20 w miejscowości Dalki w gminie Gniezno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 19-letniego kierowcę Volkswagena Golfa. Mężczyzna miał 0,7 promila.
  • 9 lutego około godziny 23.00 w miejscowości Przysieka w gminie Mieleszyn policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 16-letniego rowerzystę. Nieletni miał w organizmie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności chłopak został przekazany pod opiekę rodzicom.
  • 10 lutego o godzinie 3.30 w miejscowości Mieleszyn policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 22-letniego kierowcę Volkswagena Polo. Mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila.
  • 10 lutego o godzinie 3.40 w miejscowości Mieleszyn policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę Daewoo Tico. Mężczyzna kierował autem w stanie po spożyciu alkoholu, miał 0,28 promila.
  • 10 lutego o godzinie 12.20 na ulicy Cymsa w Gnieźnie policjanci prewencji zatrzymali 44-letniego rowerzystę. Mężczyzna kierował rowerem pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
Podane przykłady powinny pobudzić wyobraźnię kierowców i pokazać jak skutecznie policjanci zwalczają tego rodzaju patologię drogową. Poczucie wstydu będzie o tyle dotkliwe i pamiętne, bo większość z nich usłyszy w najbliższym czasie zarzut karny dotyczący  jazdy rowerami i pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zakaz stadionowy na 3 lata i 6 miesięcy ograniczenia wolności za odpalenie racy Mężczyzna, który w sobotę, 16 marca, podczas meczu Mieszka Gniezno z KKS Lech II Poznań odpalił racę... Niedziela, 24 marca 2019
Zginął młody, ambitny człowiek. To był nieszczęśliwy wypadek W piątek, w godzinach wieczornych na os. Jagiellońskim w Gnieźnie doszło do nieszczęśliwego wypadku.... Niedziela, 24 marca 2019
17 zastępów Straży Pożarnej gasiło las w Cielimowie W piątek o godzinie 13:15 jednostki Straży Pożarnej z całego powiatu gnieźnieńskiego udały się na miejsce... Sobota, 23 marca 2019
Samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Z wieżowca wypadł mężczyzna W piątek ok. godz. 18.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wypadł lub wyskoczył... Piątek, 22 marca 2019