PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Jubileuszowa Plażówka w Skorzęcinie

Czwartek, 26 sierpnia 2010
  • Jubileuszowa Plażówka w Skorzęcinie

W dniach 21 i 22 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie odbyły się Jubileuszowe X Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” przy wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Gminy i Miasta we Witkowie oraz licznych sponsorów. Zawody wspierane były przez gnieźnieńską policję, która wystawiła swoje stoisko promocyjne, a policjanci - zawodnicy KPP w Gnieźnie awansowali do ćwierćfinałów. Po zaciętych bojach tytuł Mistrza Wielkopolski  zdobył zespół  KS Winiary, który w wielkim finale pokonał zespół Anty Gniezno w konkursie rzutów  karnych 4-3. Trzecie miejsce zajął zespół  EL-Loko z Trzemeszna pokonując również w rzutach karnych drużynę  CWK 05 Witkowo 3-2.
W rozgrywkach udział wzięło 16 drużyn z terenu województwa wielkopolskiego. ”Królem strzelców” i zdobywcą złotego buta został zawodnik CWK 05  Dariusz Marszałek. Najlepszym bramkarzem został zawodnik EL-Loko z Trzemeszna Waldemar Kowalski. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był  Mikołaj Humański z Albicelestes. W ceremoniale otwarcia zawodów udział wziął  poseł  Tadeusz Tomaszewski - Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Natomiast następnego dnia wręczenia nagród  dokonali: Prezydent Gniezna Jacek Kowalski, Prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gnieźnie, radny powiatu - Zdzisław Kujawa, Dyrektor OKSiR we Witkowie - Stanisław Rajkowski oraz główni organizatorzy: Stanisław Dolaciński - Prezes SKFiT „Chrobry-Gniezno” i Rzecznik Projektu - Mikołaj Dorożała. Sprawą promocyjną i multimedialną zajęła się profesjonalnie Firma Logi.pl oraz Agencja Reklamowa Vipi.pl. Wszystkie drużyny otrzymały statuetki uczestnictwa. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary Prezydenta Gniezna, Burmistrza Witkowa i Dyrektora OKSiR, zaś indywidualnie zawodnicy otrzymali medale i nagrody, głównie w postaci sprzętu sportowego. Wyróżnieni zawodnicy także otrzymali nagrody rzeczowe.