X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

VIII Gala Gnieźnieńskiego Sportu

Poniedziałek, 10 grudnia 2012
 • VIII Gala Gnieźnieńskiego Sportu

W piątek odbyła się VIII Gala Gnieźnieńskiego Sportu, będąca jednocześnie podsumowaniem plebiscytu na 10-tkę Najlepszych Sportowców Roku, Trenera Roku, Odkrycie Roku, Drużynę Roku, Imprezę Roku oraz Działacza Roku.

Od zeszłego roku Gala Gnieźnieńskiego Sportu to jednocześnie finał plebiscytu "Orzeł Gnieźnieńskiego Sportu". Kapituła złożona z gnieźnieńskich dziennikarzy zajmujących się na co dzień tematyką sportową wybiera najlepszych sportowców, działaczy i wydarzenia sportowe mające miejsce podczas kończącego się roku.

 

W tym roku kapitułę, pod przewodnictwem prezydenta Jacka Kowalskiego, tworzyli:

 • Karolina Barełkowska - Gnieźnieński Tydzień
 • Maciej Maciejewski - Telewizja Gniezno
 • Hubert Maciejewski - Radio Gniezno
 • Radosław Kossakowski - Przemiany na Szlaku Piastowskim
 • Rafał Muniak - Radio Merkury
 • Grzegorz Buczkowski - Radio Plus
 • Ramzes Temczuk - gniezno.com.pl
 • Sebastian Maciejewski - informacjelokalne.pl
 • Roman Strugalski - sportgniezno.pl
 • Andrzej Bukowski - Moje-Gniezno.pl

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Odkrycie Roku: Krzysztof Liwocha - KS Walka Gniezno
Działacz Roku: Arkadiusz Rusiecki - Lechma Start Gniezno
Impreza Roku: I Gala MMA - Memoriał Pawła Kamińskiego
Drużyna Roku: Lechma Start Gniezno

W plebiscycie na 10-tkę Najlepszych Sportowców Roku klasyfikacja wyglądała następująco:

 1. Klaudia Piórek - karate
 2. Antonio Lindbaeck - żużel
 3. Dariusz Rychłowski - futsal
 4. Marek Olejniczak - kulturystyka
 5. Marek Mielczarczyk - kick-boxing
 6. Mariusz Gromadzki - hokej na trawie
 7. Marlena Gawrońska - boks
 8. Paulina Nowacka - tenis stołowy
 9. Arkadiusz Szymański - speedrower
 10. Patryk Szepler - triathlon
Młoda Klaudia Piórek, która zwyciężyła w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku, nie kryła zaskoczenia i radości. Jestem bardzo zaskoczona, że wygrałam plebiscyt - mówi Klaudia Piórek. Chcę bardzo podziękować za takie wyróżnienie. Jednym z moich największych sukcesów w tym roku i w moim życiu jest zdobycie Mistrzostwa Świata. Mam również na koncie zdobycie Pucharu Europy i w tym roku trzech medali na Mistrzostwach Polski. Jest to ciężka praca. Trzeba ciężko pracować na treningach. Trenuję ok. 8-9 lat, 3 razy w tygodniu. Jestem w kadrze narodowej, więc jeżdżę na zgrupowania, gdzie trenuję 4 razy dziennie.
Klaudia Piórek nie była jedyną kobietą wśród wyróżnionych, które uprawiają sporty walki. Jestem bardzo mile zaskoczona, że mam ten zaszczyt uczestniczyć w plebiscycie na 10-tkę Najlepszych Sportowców Roku - mówi Marlena Gawrońska. Nie spodziewałem się, że zostanę wybrana. Dlaczego boks? Bardzo mi się spodobało od pierwszego treningu. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu. Tym bardziej teraz, kiedy trenuję 5 lat boks. W zeszłym roku zdobyłam Puchar Polski, w tym roku Mistrzostwo Polski, a w 2013 mam nadzieję, że zdobędę Mistrzostwo Seniorek.
Tym razem zasłużone laury zebrała również drużyna Lechma Start Gniezno. Wiele bym oddał za to, żeby takie nagrody odbierać po sezonie 2013, kiedy to zmierzymy się tak naprawdę z wielkim żużlem - mówi Arkadiusz Rusiecki, członek zarządu Start Gniezno S.A.. Nim to nastąpi trzeba ciężko przepracować ten rok i póki co jesteśmy na etapie podsumowań sezonu 2012, który był dla nas sezonem upragnionym, na który czekaliśmy przez 13 lat. Zostaliśmy przez kapitułę dostrzeżeni w kilku kategoriach. Bardzo nam miło i bardzo dziękujemy. To jest dowód tego, że to miasto żyje sportem żużlowym i wyraz tego, że te blisko 70 tys. ludzi odwiedziło stadion przy ul. Wrzesińskiej w sezonie 2012. Bardzo dziękuję i przyjmuję to jako wielkie zobowiązanie na przyszłość.
Podczas uroczystego wręczenia nagród w Teatrze im. Aleksandra Fredry, na widowni zasiedli, poza sportowcami i ich rodzinami, również gnieźnieńscy parlamentarzyści, olimpijczycy, radni Rady Miasta i Powiatu. Specjalną nagrodę za zorganizowanie w Gnieźnie Strefy Kibica podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 otrzymał prezydent Jacek Kowalski.
W przerwach uroczystość umilał zespół Wehikuł Czasu Band, a na zakończenie wystąpił kabaret Jurki.
tekst: (Buk)
foto: J.P.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego "O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie" W sobotę już po raz siódmy w miłej i przyjemnej atmosferze na Sportowej Strzelnicy Pneumatycznej w Hali... Niedziela, 16 lutego 2020
JKS "Dragon" ma już 45 lat "Ktoś kiedyś powiedział, że trzy rzeczy najpiękniejsze na świecie to: kobieta w tańcu, koń w galopie... Niedziela, 9 lutego 2020
Świetna zabawa i niespodzianki na dziesięciolecie Stowarzyszenia Lider Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Lider, obchodziło swój jubileusz dziesięciolecia istnienia... Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Orły Gnieźnieńskiego Sportu wręczone W miniony piątek, w hali im. Mieczysława Łopatki, odbyła się uroczysta Gala Gnieźnieńskiego Sportu.... Niedziela, 19 stycznia 2020