moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zatrzymano 4 pijanych kierowców

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010
  • Zatrzymano 4 pijanych kierowców

Czterech nietrzeźwych kierowców, w tym jednego rowerzystę zatrzymali policjanci w miniony weekend na drogach naszego powiatu. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wobec nich zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze.

W piątek o godz. 17.20 w Strzyżewie Kościelnym w gminie Gniezno funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali mieszkańca Łabiszyna, który kierował Volkswagenem Golfem mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.
W sobotę o godz. 18.30 w miejscowości Strychowo w gminie Łubowo policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fiatem 126p. Badanie wykazało u 46-letniego mieszkańca tej gminy 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W sobotę przed północą na trasie Grotkowo - Jelitowo w gminie Witkowo funkcjonariusze z miejscowego komisariatu ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową uszkadzając dwa pojazdy: Seata Ibizę oraz Forda Escorta. Ponadto kierujący Fiatem 126p, 27-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo nie posiadał prawa jazdy. W jego organizmie było za to 2,2 promila alkoholu.
W niedzielę o 16.40 w Pruchnowie w gminie Kłecko funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mieszkańca tej gminy, który kierował rowerem mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.
Teraz mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, rowerem do 1 roku.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Sklep internetowy - najlepszy pomysł na Twój pierwszy biznes! Pracujesz na etacie, ale myślisz o rozkręceniu dodatkowego biznesu? A może już od dawna chodzi Ci po... Czwartek, 2 lipca 2020
Kierowca bordowego Opla Corsa podrzuca śmieci w Piekarach W Piekarach na ul. Poziomkowej kierowca bordowego Opla Corsa notorycznie podrzuca śmieci. Mieszkańcy... Czwartek, 2 lipca 2020
15-latek uratował życie mężczyzny! Jako jedyny wyciągnął go z samochodu i rozpoczął reanimację! We wtorek na ul. Roosevelta w Gnieźnie doszło do wypadku. 65-letni mężczyzna kierujący osobowym Volkswagenem,... Czwartek, 2 lipca 2020
Ulica Pod Trzema Mostami ponownie zalana Trzy godziny po nocnym deszczu ulica Pod Trzema Mostami nadal była zalana. Nad ranem kierowcy nadal... Czwartek, 2 lipca 2020