X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zatrzymano 4 pijanych kierowców

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010
  • Zatrzymano 4 pijanych kierowców

Czterech nietrzeźwych kierowców, w tym jednego rowerzystę zatrzymali policjanci w miniony weekend na drogach naszego powiatu. Rekordzista miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wobec nich zostanie wszczęte postępowanie przygotowawcze.

W piątek o godz. 17.20 w Strzyżewie Kościelnym w gminie Gniezno funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali mieszkańca Łabiszyna, który kierował Volkswagenem Golfem mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.
W sobotę o godz. 18.30 w miejscowości Strychowo w gminie Łubowo policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Fiatem 126p. Badanie wykazało u 46-letniego mieszkańca tej gminy 2,5 promila alkoholu w organizmie.
W sobotę przed północą na trasie Grotkowo - Jelitowo w gminie Witkowo funkcjonariusze z miejscowego komisariatu ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową uszkadzając dwa pojazdy: Seata Ibizę oraz Forda Escorta. Ponadto kierujący Fiatem 126p, 27-letni mieszkaniec gminy Czerniejewo nie posiadał prawa jazdy. W jego organizmie było za to 2,2 promila alkoholu.
W niedzielę o 16.40 w Pruchnowie w gminie Kłecko funkcjonariusze zatrzymali 49-letniego mieszkańca tej gminy, który kierował rowerem mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.
Teraz mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, rowerem do 1 roku.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
"Mąż sołtyski i PiS-ior" wydmuchał 3,6 promila! Kierował autem 3,6 promila alkoholu wydmuchał mężczyzna kierujący osobowym Peugeotem, którego ok. godz. 17.00 w Trzemesznie... Środa, 11 grudnia 2019
Wojskowa Wigilia z sojusznikami w Powidzu W środę, 10 grudnia 2019 r. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w świątecznym spotkaniu... Środa, 11 grudnia 2019
"Gwiazdy na Gwiazdkę" coraz bliżej Coraz większymi krokami zbliża się kolejna edycja wydarzenia "Gwiazdy na Gwiazdkę". Już 15 grudnia w... Środa, 11 grudnia 2019
Wypadek między Łubowem a Leśniewem W środę o godz. 7.40 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku dwóch samochodów na drodze między... Środa, 11 grudnia 2019