moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Terapia, nauka i wypoczynek

Wtorek, 17 sierpnia 2010
  • Terapia, nauka i wypoczynek

Już po raz kolejny Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy ,,Rodzice - Dzieciom" działający przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych zapewnił swoim podopiecznym wspaniałe wrażenia, podczas letnich koloni.

W tym roku, dzięki dotacji uzyskanej z Urzędu Województwa Wielkopolskiego, grupa dwudziestu dzieci, między 11 a 18 sierpnia 2010 roku, wypoczywała w przepięknych okolicach Dusznik Zdroju. Jej uczestnicy odkryli tam nie tylko piękno polskich i czeskich Sudetów oraz Ziemi Kłodzkiej, ale także wzięli udział w programie propagującym zdrowy styl życia. W jego ramach organizowane były liczne wycieczki na szczyty otaczające Duszniki, gdzie podziwiać można było niesamowite formy skalne. Jego uczestnicy korzystali również z dobrodziejstw leczniczych wód mineralnych spędzając w pijalni wód zdrojowych miłe chwile. Atrakcji było jednak o wiele więcej. Dzieci zachwycone był pokazami kolorowych fontann odbywającymi się co wieczór w Dusznikach Zdroju, podczas Festiwalu Chopinowskiego. Koloniści zwiedzili również kaplicę czaszek w Kudowie - Czermnej oraz wzięli udział w wycieczce do muzeum Papiernictwa, obrzędach chrztu kolonisty i balach przebierańców. W programie znalazły się nawet pokazy tresury psów pasterskich rasy border - collie i psów obronnych rasy terier. Nie zabrakło również i walorów edukacyjnych wyprawy. Opiekunowie grupy: Joanna Łacińska - Stube oraz Anna Pilarska, a także Prezes USKS „Rodzice - Dzieciom” Zofia Komosińska zorganizowali niesamowitą wycieczkę na V Dni Twierdzy Kłodzkiej. Tam właśnie, uczestnicy wyjazdu obserwowali rekonstrukcję bitwy o Twierdzę Kłodzką z udziałem żołnierzy regimentów historycznych. Aktorzy biorący udział w inscenizacji nie tylko chętnie opowiadali o dawnych czasach, ale także pozowali do pamiątkowych fotografii. Ten niezwykły wyjazd socjoterapeutyczny na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Z pewnością nie tylko będzie on źródłem pięknych wspomnień, ale również da wszystkim wypoczywającym siłę na zmierzenie się z wyzwaniami nadchodzącego roku szkolnego.

Źródło: www.gniezno.eu

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zagraj w turnieju na Orliku Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski serdecznie zaprasza do udziału w II Turnieju Orlika o Puchar... Czwartek, 4 sierpnia 2011