Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szukamy właściciela telefonu

Czwartek, 12 sierpnia 2010
  • Szukamy właściciela telefonu

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie poszukuje właściciela telefonu komórkowego Siemens C75.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie są w posiadaniu srebrnego telefonu komórkowego Siemens C75. Aparat został znaleziony w sobotę, 17 lipca 2010 roku na ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie.
Osoba, która utraciła taki aparat telefoniczny proszona jest o kontakt osobisty z prowadzącym sprawę st. sierż. Tadeuszem Koperskim - budynek B, pokój nr 106 gnieźnieńskiej komendy lub telefoniczny pod numerem tel. 61 426 02 44, sekretariat Wydziału Prewencji tel. 61 426 02 20. Urządzenie czeka na właściciela.
Jak uniknąć kradzieży telefonu komórkowego?
Unikaj pokazywania telefonu nieznajomym osobom a tym bardziej chwalenia się nim, zwłaszcza, gdy jest nowy i ma wiele atrakcyjnych funkcji. Nie baw się też jego opcjami na ulicy czy w autobusie, tramwaju, pociągu czy też przystanku autobusowym - odwraca to Twoją uwagę od otoczenia i usypia czujność.
Staraj się nosić telefon w miejscu niewidocznym dla osób trzecich, ale przy sobie np. w kieszeni kurtki na zamek a najlepiej w wewnętrznej kieszeni kurtki, przedniej kieszeni spodni, możesz nosić go na szyi na smyczy pod bluzą, nie wkładaj telefonu do tylnej kieszeni spodni, torebki czy plecaka. To zachęca złodziei do jego kradzieży.
Jeśli musisz skorzystać z telefonu na ulicy, to staraj się to robić w miejscu, gdzie jest dużo ludzi, ale tak byś widział co się wokół ciebie dzieje. Spowoduje to, że złodziej będzie się czuł mniej pewnie. Pamiętaj chowając go po rozmowie wskazujesz potencjalnemu złodziejowi, gdzie on jest.
Jeśli udajesz się w miejsce, gdzie telefonu nie będziesz mógł mieć ciągle przy sobie, jak np. basen, siłownia, szpital, zabiegi rehabilitacyjne, specjalistyczne badania lekarskie, itp. ustal wcześniej czy będzie tam możliwość skorzystania ze schowka lub jest inne zabezpieczenie szatni. Jeśli nie, to rozważ czy telefon będzie Ci niezbędny.
Nie pozostawiaj telefonu bez nadzoru: w samochodzie w miejscu widocznym (sam przyciągasz włamywacza do swojego auta), na stoliku w pubie, biurku lub torebce w pracy czy w kurtce w szatni. Jeśli masz takie zwyczaje rozważ zastosowanie opcji odblokowywania klawiatury kodem.
Zastanów się czy telefon komórkowy jest istotnym wyposażeniem ucznia idącego do szkoły! Noś przy sobie, spisany na kartce, numer identyfikacyjny twojego telefonu tzw. IMEI.
Jeśli masz taką możliwość oznakuj swój telefon, umożliwi to jego szybsze odzyskanie, pamiętaj jaki masz model telefonu i jakie cechy charakterystyczne on posiada, jeśli stwierdzisz kradzież, natychmiast powiadom o niej operatora. Zablokuje on twoje konto.
Pamiętaj! Kupując telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa sam popełniasz przestępstwo. Dlatego też, staraj się zrobić wszystko, aby potwierdzić legalność posiadania telefonu przez sprzedającego - nich dostarczy oryginalne pudełko i akcesoria oraz dokumenty i rachunek zakupu. Na pudełku powinna być naklejka z numerem IMEI telefonu, który jest Ci sprzedawany - porównaj go z numerem wyświetlonym przez aparat po wprowadzeniu kodu *#06#, taki sam powinien być na naklejce od środka. Poproś też o wystawienie Ci rachunku potwierdzającego sprzedaż.
Bądź szczególnie ostrożny przy zakupach na targowisku czy przez Internet, a także przy ofertach bardzo korzystnych i przy telefonach, które mają uszkodzoną lub zdartą naklejkę z numerem IMEI. Posiadając telefon pochodzący z kradzieży musisz się liczyć też z tym, że zostanie Ci on przez policję zabrany!

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Policja szuka właściciela klucza i pilota od bramy 6 czerwca mężczyzna na drodze w miejscowości Pawłowo znalazł klucz do zamka patentowego firmy AXA oraz... Wtorek, 18 sierpnia 2015