X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tragiczny wypadek pomiędzy Neklą a Czerniejewem

Sobota, 22 września 2012
 • Tragiczny wypadek pomiędzy Neklą a Czerniejewem

22 września do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch aut między Czerniejewem a Neklą. Niestety wypadek okazał się tragiczny dla jednego z kierowców.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochody osobowe (Ford Mondeo oraz Łada Samara) po zderzeniu czołowym na drodze nr 407, pomiędzy Neklą a Czerniejewem). Kierowca Forda opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast kierowca Łady leżał nieprzytomny przy samochodzie. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu kierowcy Łady (udrożnienie dróg oddechowych, stabilizacja głowy, masaż serca, opatrzenie ran). Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego z Wrześni przejął on udzielanie pomocy lekarskiej. Masaż okazał się nieskuteczny, a lekarz stwierdził zgon poszkodowanego.
Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów, neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Na miejsce przybył Prokurator, który z Policją ustala okoliczności powstania zdarzenia. W akcji udział brały zastępy PSP Gniezno, PSP Września, OSP Nekla i OSP Czerniejewo.
To kolejny tragiczny wypadek w naszym regionie. Policja apeluje do kierowców o wyjątkową ostrożność podczas jazdy, szczególnie w nocy, kiedy temperatura oscyluje w granicach kilku stopni Celsjusza i na jezdni zbiera się wilgoć. Również dzikie zwierzęta zaczynają wychodzić na pola, przebiegając przez drogi, co także stanowi zagrożenie.

źródło: www.gniezno.psp.wlkp.pl

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 06.12.2012 14:23  Odpowiedz na komentarz

  Tyle minęło już od tego wypadku,a dla nas będzie w pamięci jako człowiek o którym się nie zapomina.Jeśli ktokolwiek zna przyczynę wypadku prosimy o jakiś kontakt.

 • 11.10.2012 16:30  Odpowiedz na komentarz

  znałam Pana Piotra i mimo że nie jestem nikim z rodziny bardzo jest mi przykro Bardzo mądry,zaradny i uczciwy człowiek W takich chwilach przestaje się wierzyć w sprawiedliwość,bo jak zrozumieć... Panie Piotrze w mojej pamięci pozostanie Pan wzorem do naśladowania bo był i dla mnie zawsze będzie Pan WIELKIM CZŁOWIEKIEM Zawsze podziwiałam tego Pana za pracowitość,upór w dążeniu do celu,skromność,mądrość Cechy które czynią ludzi wielkimi,które mimo śmierci nie pozwalają zapomnieć człowieka nawet gdy Bóg nam go zabiera do siebie.

 • 26.09.2012 22:45  Odpowiedz na komentarz

  Mój były szef, jestem w szoku:( Dobry człowiek, wciąż nie mogę uwierzyć...

 • 25.09.2012 17:00  Odpowiedz na komentarz

  Pomoc drogowa powinna posprzątać po wypadku. Jednak nigdy tego nie robi. Dobrze, że czyjaś ręka lub noga nie została gdzieś w rowie.

 • 25.09.2012 11:55  Odpowiedz na komentarz

  Szkoda że w Polsce nie powołano takich służb co sprzątają po wypadkach.Albowiem leży szyba z nr.rej.i sporo plastyków.Co pomyślą o nas Zające które biegają boso.

 • 24.09.2012 13:17  Odpowiedz na komentarz

  Nie interesowały mnie w tamtym momencie numeru Audi. Podejrzewam, że nawet ciężko byłoby mi przypomnieć sobie twarz tego faceta. Nie opuszcza mnie natomiast twarz tego mężczyzny, który zginął w tym wypadku.

 • 23.09.2012 23:30  Odpowiedz na komentarz

  Nie udzielenie pierwszej pomocy jest niezgodne z prawem. Trzeba było spisać numery Audi. Wiem, że nie to było najważniejsze, ale tacy ludzie powinni być karani.

 • 23.09.2012 20:43  Odpowiedz na komentarz

  Bylem pierwszy na miejscu zdarzenia. Kierowca Łady musiał mieć spore obrażenia wewnętrzne. Starałem się udrożnić drogi oddechowe jednak ten biedny mężczyzna dusił się własną krwią a kierowcy 2 aut prybyli na miejsce zaraz po mnie nie chcieli pomóc i odjechali (pozdrawiam Pana z dużego czarnego Audi w garniturze). Współczuję rodzinie.

PODOBNE TEMATY
Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki między Gnieznem a Jankowem Dolnym! Cysterna stanęła w ogniu! Dzisiaj w godzinach południowych na drodze krajowej nr 15 między Gnieznem a Jankowem Dolnym doszło do... Czwartek, 22 sierpnia 2019
Uszkodził dwa auta! Wydawał się trzeźwy! Wynik zaskoczył nawet policjantów W środę po godz. 15.00 pijany mężczyzna, kierując samochodem marki Renault, uszkodziła dwa auta. Sytuacja... Czwartek, 22 sierpnia 2019
Kolejny wypadek na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Roosevelta i Podkomorskiej Dzisiaj przed godz. 11.00 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych... Czwartek, 22 sierpnia 2019
Osobówka zepchnięta z drogi przez ciężarówkę! W wypadku ucierpiały dzieci W środę ok. godz. 13.00 służby ratunkowe zostały powiadomione o zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym... Czwartek, 22 sierpnia 2019