Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gniezno na małym ekranie w Polsce i za oceanem

Piątek, 21 września 2012
  • Gniezno na małym ekranie w Polsce i za oceanem

Wkrótce na antenie Programu 1 Telewizji Polskiej oraz w kilku stacjach emitujących programy o charakterze podróżniczym w USA zostanie pokazane Gniezno, jakie miejsce gdzie zrodziła się polska państwowość.

14 października, w niedzielę o godz. 13.40 w TVP 1 zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu podróżniczego pod nazwą „Nie ma jak Polska”, który zostanie w całości poświęcony Wielkopolsce. Wśród miejsc, które odwiedziła para znanych i lubianych prezenterów telewizyjnych: Anny Karnej i Macieja Orłosia  znalazły się Wzgórze Lecha w Gnieźnie, Stary Rynek i Malta w Poznaniu, osada na kaliskim Zawodziu oraz parowozownia w Wolsztynie i nowo wybudowana przystań w Czarnkowie. Każdy z odcinków serialu to wędrówka po „znanych - nieznanych” miejscach w Polsce, okraszone szczyptą humoru i odkrywczej pasji.  Fabuła scenariusza oparta jest na pomyśle wędrówki turystycznym szlakiem. Prowadzący wiodą widzów po najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Prezentują lokalne atrakcje i produkty turystyczne, opowiadają związane z nimi ciekawe historie, przedstawiają sylwetki tworzących je, nieprzeciętnych ludzi. Dodatkową atrakcję stanowi element rywalizacji. Maciej Orłoś i Anna Karna startują w dyscyplinie na „najbardziej niekonwencjonalne pokazanie atrakcji turystycznych”. O tym, który z prowadzących jest lepszy w swej roli decydują w głosowaniu sms-wym widzowie. Przegrany musi wykonać wyznaczone wcześniej nietypowe zadanie.
Serial powstaje pod patronatem merytorycznym Polskiej Organizacji Turystycznej we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi. Przy realizacji odcinka wielkopolskiego partnerem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej jest Powiat Gniezno.
Przed kilkoma  dniami w Gnieźnie przebywała również ekipa realizująca program przyrodniczy Travel Scope nadająca swoje produkcje w tematycznych kanałach telewizji amerykańskiej.  Producenci programu  Julia i Joseph Rosendo przyjechali na zaproszenie Organizacji Turystycznej w Berlinie, która to w ramach inicjatywy „Partnerstwo Odry” współpracuje z Wielkopolską Organizacją Turystyczną. Podczas 11-stu dni zdjęć filmowych kilkuosobowa ekipa odwiedziła wybrane miejsca m.in. w Berlinie, Brandenburgii, Saksonii, na Dolnym Śląsku, w Lubuskim oraz w Wielkopolsce. Oprócz Gniezna amerykańscy dziennikarze odwiedzili Poznań - zafascynowani odległą ponadtysiącletnią historią obu miast związaną z początkami Państwa Polskiego oraz Wolsztyn.  Wizyta telewizji amerykańskiej na obszarze nadodrzańskim jest efektem działań promocyjnych „Partnerstwa Odry” nakierunkowanych ma pozyskanie zainteresowania przyjazdem do Polski i Niemiec turystów z dalekich destynacji turystycznych. 
„Partnerstwo Odry” jest nieformalną międzyregionalną siecią, w której pod hasłem „Granice dzielą - Odra łączy”, w oparciu o projekty współpracują ze sobą województwa Wielkopolskie, Zachodniopomorskie, Dolnośląskie i Lubuskie oraz niemieckie kraje związkowe Berlin, Brandenburgia, Maklemburgia - Pomorze Przednie i Saksonia. Celem tej trans-granicznej inicjatywy jest zbudowanie efektywnej regionalnej wspólnoty, która zintegruje region nadodrzański zarówno w sferze politycznej, jak i pod względem infrastruktury oraz stworzenie dynamicznego obszaru gospodarczego, kooperującego w możliwie wielu dziedzinach (źródło: www.oder-partnerschaft.eu).
Udział zarówno w jednym, jak i drugim przedsięwzięciu telewizyjnym jest efektem dobrej współpracy Powiatu Gniezno z Wielkopolską Organizacją Turystyczną. 
Starostwo Powiatowe

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Eternit w lesie - Starostwo Powiatowe szybko zareagowało We wtorek informowaliśmy o eternicie, który znajduje się w lesie w okolicach Jeziora Wierzbiczany. Sprawę... Czwartek, 20 lutego 2020
Eternit w lesie przy szlakach turystycznych Jeden z Czytelników przysłał nam zdjęcia eternitu, który od dłuższego czasu zalega w lesie nieopodal... Środa, 19 lutego 2020
Polsko-francuska wymiana zawodowców w ZSP nr 3 Reprezentanci Federacji Budownictwa i Prac Publicznych z siedzibą w Epinal we Francji (FBTP) oraz Centrum... Środa, 12 lutego 2020
Logistyka w Siłach Zbrojnych RP czyli nowa propozycja dla uczniów 31 stycznia w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się spotkanie Starosty Piotra Gruszczyńskiego... Czwartek, 6 lutego 2020