moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Spotkanie z Mistrzynią Olimpijską

Czwartek, 20 września 2012
  • Spotkanie z Mistrzynią Olimpijską

14 września uczniowie z Koła Europejskiego oraz Koła Regionalnego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie, w ramach dodatkowych zajęć, wybrali się pod opieką nauczycieli Małgorzaty Tomczak i Wioletty Smaglewskiej na halę GOSiR-u przy ul. Bł. Jolenty, by obejrzeć mecz tenisowy z udziałem zawodniczek Stella Gniezno - SKTS Sochaczew.

Podczas meczu miała zaprezentować się w grze Natalia Partyka - trzykrotna złota medalista Paraolimpiady. Warto przypomnieć, że zawodniczka w tym roku występowała jednocześnie w Londynie na Olimpiadzie i Paraolimpiadzie, przywożąc z Igrzysk Paraolimpijskich dwa medale (złoty i brązowy). Informacja, że podczas piątkowego meczu uczniowie będą mogli zobaczyć zmagania sportowe Natalii Partyki spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Uczestniczy zajęć dodatkowych chętnie udali się na halę, by kibicować Paraolimpijce. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie mieli okazję: nauczyć się właściwego zachowania i zarazem kulturalnego kibicowania podczas  zawodów tenisa stołowego, wziąć aktywny udział w życiu sportowym miasta, przybliżyć sobie tradycję sportu gnieźnieńskiego oraz osobiście poznać Natalię Partykę - utytułowaną zawodniczkę i ambasadorkę Polski w tenisie stołowym na całym świecie.
Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów Natalia Partyka otrzymała od uczniów kwiaty i gratulacje za zdobycie tytułu Mistrzyni Olimpijskiej. Później po rozegranym meczu każdy uczeń miał okazję osobiście poznać mistrzynię. Były wspólne zdjęcia, rozmowy i autografy. Podczas tego spotkania uczniowie zauważyli, że Natalia Partyka jest także „mistrzynią uśmiechu”. Zawodniczka okazała się bardzo otwartą i sympatyczną osobą. Mimo sukcesów także urzekła wszystkich swoją skromnością. Zapewne to spotkanie z mistrzynią będzie niezapomnianym wspomnieniem dla uczestników Koła Europejskiego i Koła Regionalnego.
Małgorzata Tomczak
Koło Europejskie SP 5

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Lekcje europejskie w "Piątce" 11 czerwca do Szkoły Podstawowej nr 5 na zaproszenie Małgorzaty Tomczak - opiekunki Koła Europejskiego... Wtorek, 19 czerwca 2012
Dzień Węgierski w "piątce" 23 marca obchodzony był Międzynarodowy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. To święto zostało zapoczątkowane... Wtorek, 27 marca 2012