moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę

Poniedziałek, 10 września 2012
  • Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę

Między 14 a 16 września 2012 roku na terenie miasta Gniezna prowadzona będzie coroczna akcja Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło akcji brzmi "Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę". Idea "sprzątania świata" została zapoczątkowana ponad 20 lat temu w Australii. W krótkim czasie objęła cały świat mobilizując prawie 30 milionów osób z 80-ciu krajów.

W Polsce akcja odbywa się po raz 19-sty. Ma ona na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw, modelowanie wzorców zachowań, zachęcanie do działań lokalnych - pokazanie, że nawet małe lokalne inicjatywy mają ogromny wpływ na globalny stan środowiska.
Hasło akcji „kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę” nawiązuje do ludowej wyliczanki, ma zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego nas świata i tego konsekwencjami. Wspaniale jest kochać przyrodę, pięknie - lubić, ale to szacunek nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.
Dzikie wysypisko śmieci to nie tyko problem estetyczny, ale ogromne niebezpieczeństwo dla dziko żyjących zwierząt, gleby, środowiska i nas - ludzi. Liczymy, że kampania uzmysłowi, że dzikie wysypisko śmieci często zaczyna się od jednego porzuconego worka czy butelki.
Do tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” zostały zaproszone: szkoły podstawowe i gimnazjalne, urzędnicy, Biuro Rady, Parlamentarzyści, Spółki komunalne, Rady Osiedlowe, Rodzinne Ogrody Działkowe, Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne, Polski Związek Wędkarski i inni.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców Miasta Gniezna do podjęcia wspólnych działań dla środowiska. Zainteresowanych przyłączeniem się do akcji prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie po numerem telefonu 61 426 04 75, 61 426 04 76 lub 61 426 04 77.

źródło: www.gniezno.eu

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w dzielnicy... Środa, 30 maja 2018
Gnieźnieński kataryniarz odwiedzi dzieci w szpitalu! Potrzebni sponsorzy słodyczy 1 czerwca, z okazji dnia Dziecka, gnieźnieński kataryniarz odwiedzi Oddział Dziecięcy szpitala przy... Wtorek, 29 maja 2018
15 królików w komplecie! Trakt Królewski w Gnieźnie wzbogacił się o kolejne 4 króliki. Oznacza to, że 15 królików mamy już w... Wtorek, 29 maja 2018
Wjazd na teren marketu bezpieczniejszy Wjazd do sklepów w ciągu drogi wojewódzkiej, przy ul. Witkowskiej został poszerzony. To efekt rozmów... Poniedziałek, 28 maja 2018