Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Tragiczny bilans ,,Weekendu bez ofiar"

Wtorek, 10 sierpnia 2010
  • Tragiczny bilans ,,Weekendu bez ofiar

W miniony weekend na drogach w całej Polsce została przeprowadzona akcja ,,Weekend bez ofiar". Oprócz edukacyjnej działalności policjantów bezpieczeństwa na drogach strzegli policjanci ruchu drogowego i innych służb. Poniżej podajemy zdarzenia drogowe w powiecie gnieźnieńskim, w których mundurowi interweniowali na drodze.

W dniu 6 sierpnia 2010r. o godz. 21.25 w miejscowości Wełnica 36-letni gnieźnianin kierujący Mazdą 626 mając w organizmie 2,5 promila alkoholu nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na lewą stronę jezdni na pobocze i tyłem uderzył w skarpę. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego.
Do kolejnej kolizji z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło 40 minut później w Gnieźnie na ul. Żuławy. 21-letni gnieźnianin kierujący Oplem Astrą doprowadził do zderzenia z prawidłowo zaparkowanym samochodem osobowym tej samej marki. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy referatu patrolowo-interwencyjnego i wydziału ruchu drogowego. Pojazd zabezpieczono na parkingu depozytowym.
W sobotę, 7 sierpnia br. o godz. 23.40 na ul. Konikowo w Gnieźnie funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego kierowcę Yamahy, który miał w organizmie 1,7 promila alkoholu oraz kierował wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 8 sierpnia o godz. 16.30  w miejscowości Charbowo w powiecie gnieźnieńskim. Były I Zastępca Komendanta Powiatowego w Gnieźnie, a obecnie Komendant Powiatowy Policji w Wągrowcu podinsp. Tomasz Francuszkiewicz wracając po służbie do domu zauważył na drodze nietrzeźwego rowerzystę stwarzającego poważne zagrożenie w ruchu drogowym. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, patrząc na przykłady opisane wyżej, gdyby nie to, że rowerzysta ten na głównej drodze Wągrowiec-Gniezno jechał „wężykiem” zmuszając inne pojazdy do hamowania, zjeżdżania na pobocze i nikt z kierowców nawet nie pofatygował się, aby wezwać Policję. Komendant zawrócił i udał się za sprawcą, zatrzymał kierującego rowerem, gdy ten zbliżał się do Ułanowa. Następnie oddał w ręce policyjnego patrolu z Komisariatu Policji w Kłecku. Po wstępnych czynnościach policyjnych okazało się, że 55-letni Jan R. mieszkaniec gminy Kłecko miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
W sumie podczas całego weekendu zatrzymano na drogach powiatu gnieźnieńskiego 6 pijanych kierowców. Bilans ogólnopolski jest jednak znacznie gorszy: 44 ofiary śmiertelne, to zdecydowanie więcej niż w trakcie poprzednich weekendów (33 zabitych w połowie lipca, 32 ofiary śmiertelne w czwartym weekendzie lipca, 33 zabitych na przełomie lipca i sierpnia 2010r.). Najwyraźniej akcja nie przyniosła zamierzonego rezultatu.
KPP Gniezno
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mina przeciwpancerna w lesie k. Łabiszynka W trakcie spaceru w lesie w okolicach Łabiszynka Pan Krzysztof znalazł minę przeciwpancerną. Niebezpieczny... Środa, 1 kwietnia 2020
Pożar ściółki w Świątnikach Małych Dzisiaj o godz. 15.30 strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Świątnikach Małych widoczny... Wtorek, 31 marca 2020
Skradziono Hondę Civic! Właściciel wyznaczył 5 tys. zł nagrody! W nocy ze środy na czwartek skradziono samochód marki Honda Civic Type R o numerze rejestracyjnym PGN... Poniedziałek, 30 marca 2020
Dwie akcje strażaków z Witkowa Wczoraj strażacy z OSP Witkowo dwukrotnie wyjeżdżali do akcji. W trakcie jednych działań musieli zachować... Niedziela, 29 marca 2020