X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

El Gład Gniezno zwycięzcą Mistrzostw w Plażowej Piłce Nożnej

Środa, 22 sierpnia 2012
  • El Gład Gniezno zwycięzcą Mistrzostw w Plażowej Piłce Nożnej

Upalny weekend 18 i 19 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie upłynął pod znakiem plażowej piłki nożnej, gdyż w tym czasie odbyły się XII Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej zorganizowane pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Organizatorami piłkarskich zmagań było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” przy wsparciu Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Gminy i Miasta we Witkowie, Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie, Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie oraz sponsorów.
W rozgrywkach udział wzięło 16 drużyn z Koła, Wrześni, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Witkowa i Gniezna. Mistrzostwa przeprowadzane były w czterech grupach rozgrywkowych systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy wychodziły następnie po dwa zespoły do dalszego etapu rozgrywek aż do ścisłego finału. Po zaciętych dwudniowych zmaganiach tytuł Mistrza Wielkopolski XII edycji zdobył zespół El Gład z Gniezna, który w wielkim finale w rzutach karnych pokonał piłkarzy KS Winiary z Gniezna plasując go tym samym na II miejscu. Trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz GGP Diament Września pokonując w rzutach karnych drużynę z Poznania El Pietz, która zajęła IV miejsce. Kolejne w finałowej szóstce miejsca zajęły drużyny: V - Futbolplanet z Poznania i VI - zespół Starówka Koło.
Wśród nagród indywidualnych dla zawodników „królem strzelców” drugi rok z rzędu został zawodnik El Gład Damian Szczepaniak. Najlepszym bramkarzem okazał się zawodnik Futbolplanet - Michał Haze. Tytułem najlepszego zawodnika może poszczycić się zawodnik KS Winiary - Mariusz Sawicki. Najładniejszą bramkę w całych zawodach strzelił natomiast Wojciech Tabiszewski z Futbol Planet. Fundatorami statuetek i nagród dla zawodników byli Zdzisław Kujawa - Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, Stanisław Dolaciński - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna oraz Bartosz Wojciechowski - Radny Miasta Gniezna.
Fundatorami pucharów dla sześciu najlepszych drużyn byli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak, Poseł na Sejm RP - Tadeusz Tomaszewski, Burmistrz Witkowa - Krzysztof Szkudlarek, Prezydent Gniezna - Jacek Kowalski, Starosta Powiatu Gnieźnieński - Dariusz Pilak oraz Dyrektor OKSiR w Witkowie - Stanisław Rajkowski. Zawodnicy zwycięskich drużyn otrzymali także okolicznościowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny, które uplasowały się na miejscach od VII do XVI otrzymały statuetki uczestnictwa oraz pamiątkowe dyplomy. W otwarciu, a następnie zakończeniu mistrzostw udział wzięli Tadeusz Tomaszewski - Poseł na Sejm RP, Rafał Spachacz - Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Stanisław Rajkowski - Dyrektor OKRiR w Witkowie, Stanisław Dolaciński - główny organizator zawodów, Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry - Gniezno” oraz Bartosz Wojciechowski - koordynator zawodów.
Zawody sędziowane były przez znanych w Polsce sędziów Beach Soccera Macieja Martyniuka i Tomasza Nowickiego. Jak podkreślał organizator zawodów Stanisław Dolaciński rozgrywki choć w trudnych piaskowych warunkach prowadzone były na wysokim poziomie, a zainteresowanie udziałem w tych mistrzostwach z roku na rok jest coraz większe chociaż możliwości organizacyjne są jedynie na poziomie szesnastu zespołów o czym świadczy m.in. zaangażowanie się Marszałka Wielkopolski oraz Klubu Lech Poznań.
Do tego od kilku lat sprzyjająca pogoda i pomimo różnych emocji towarzyszących podczas piłkarskich zmagań klimat ze strony zawodników i licznie kibicujących osób to zachęta i mobilizacja do podnoszenia corocznie rangi tych zawodów. W zawodach udział wzięły drużyny: KS Winiary, Starówka Koło, OLBUD Wierzbiczany, CWK 05 Witkowo, Sing Sing, Zieloni Środa, El Pietz, El Gład, Kornecki, Dminet Września, Futbolplanet, Grinbud Gniezno, Hurtownia Nabiałowa Wegnerski, SAT-POL, Piłkorzyki, FC Najsłabsi. Szczegółową relację z zawodów oraz zdjęcia i filmy można znaleźć na stronie internetowej www.iplazowka.pl. Stowarzyszenie „Chrobry - Gniezno” serdecznie dziękuje wszystkim instytucjom oraz sponsorom, które zaangażowały się w organizację tegorocznej edycji Mistrzostw.
SMW Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dachowanie w Komorowie W niedzielę o godz. 14.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o dachowaniu samochodu osobowego... Niedziela, 15 grudnia 2019
Wyciek gazu w Rybitwach! W sobotę ok. godz. 12.00 strażacy zostali powiadomieni o ulatniającym się gazie w miejscowości Rybitwy.... Niedziela, 15 grudnia 2019
Znaleziono zaginionego 26-latka! Mężczyzna odebrał sobie życie Dzisiaj przed godz. 16.00 znaleziono zaginionego Dawida Chmielewskiego z Witkowa. 26-latek odebrał sobie... Sobota, 14 grudnia 2019
Trwają poszukiwania 26-latka! Znaleziono jego samochód 10 grudnia zaginął Dawid Chmielewski, 26-letni mieszkaniec Witkowa. Mężczyzna wyjechał tego dnia z pracy,... Sobota, 14 grudnia 2019