moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Festyn Rodzinny "Aktywne wakacje" w Żelazkowie

Wtorek, 17 lipca 2012
 • Festyn Rodzinny

Rada Sołecka w Żelazkowie wspólnie z Wójtem Gminy Niechanowo, Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan, Klubem Pracy w Niechanowie, GLKS "PELIKAN", OSP Niechanowo zorganizowała II Festyn Rodzinny "Aktywne Wakacje". Kompleks sportowy, na którym odbywał się festyn został wybudowany w 2011 roku ze środków funduszu sołeckiego i składa się z boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej oraz placu zabaw. W 2013 roku Rada Sołecka zamierza doprowadzić do obiektu energię elektryczną i zakończyć ogrodzenie obiektu.

Festyn rozpoczął się turniejem par mieszanych w piłce plażowej. W turnieju wzięło udział 8 par i był prowadzony ponad 4 godziny.

Wyniki:

I miejsce - Katarzyna Wyrozumialska i Mariusz Chojnacki z Wrześni
II miejsce - Agnieszka Rekruciak z Żelazkowa i Przemysław Wiśniewski z Mierzewa,
III miejsce - Martyna Dziel z Cielimowa oraz Arkadiusz Kwapich z Żelazkowa.
IV miejsce - Joanna i Łukasz Dobrzykowscy z Żelazkowa.

Zwycięskie pary otrzymały puchary, medale, a Katarzyna Wyrozumialska i Mariusz Chojnacki dodatkowo statuetki najlepszych zawodników turnieju ufundowane przez firmę Marek Dziel i synowie.
Turniej szóstek piłkarskich zgromadził 8 zespołów. Prowadził go sędzia Mariusz Sikorski z Gniezna. I miejsce zdobyła drużyna z Malczewa pokonując w finale w rzutach karnych 4:3 drużynę ze Szczytnik Duchownych. III miejsce zajęła drużyna z Ostrowa Szlacheckiego pokonując 2:1 drużynę juniorów z Żelazkowa. Puchary ufundowała RSP Żelazkowo, a wręczyli Prezes RSP Wojciech Jaworski, Wójt Gminy Eugeniusz Zamiar i radny Leszek Dobrzykowski.
Przeprowadzono także slalom piłkarski dla dzieci i młodzieży. I miejsce zdobył Przemysław Kielichowski z Cielimowa, II miejsce - Mateusz Lewandowski, a III - Jakub Krawczyk z Gurówka. Festyn wsparli organizacyjnie i logistycznie strażacy z OSP Niechanowo. Po raz pierwszy na imprezie gminnej obecna była Paulina Łachowska - Komendant Straży Gminnej w Niechanowie. Rywalizacji sportowej towarzyszyła loteria fantowa i degustacja 14-stu rodzajów placków oraz chleba ze smalcem i ogórków. Przysmaki przygotowały panie z Żelazkowa i były rozdawane uczestnikom festynu bezpłatnie. Niestety burza i deszcz nie pozwoliły dokończyć festynu, w tym wspólnej zabawy rodzinnej. Nagrody i pozostałe medale zostaną rozdane w czasie festynu dla dzieci pod koniec wakacji. Festyn wsparli finansowo m.in.:
 • Tadeusz Tomaszewski - Poseł na Sejm RP
 • Eugeniusz Zamiar - Wójt Gminy Niechanowo
 • Marek Dziel i Synowie
 • Przemysław Kierzek
 • RSP Żelazkowo
 • Firma Piotrowski
 • Tomasz Szustek
 • Radni gminy Niechanowo
 • Rada Sołecka w Żelazkowie
 • oraz Panie, które przygotowały degustacje żelazkowskich wypieków.
We wspólnej zabawie dzieci i rodziców, babć i dziadków oraz znajomych z innych miejscowości wzięło udział około 600 osób. Imprezę z mikrofonem prowadził poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski.
Kolejny Festyn „Sportowy start” odbędzie się 22 lipca w Mierzewie i połączony będzie z oddaniem do użytku kolejnego boiska sportowego. Początek imprezy o godz. 15.00.
SMW

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Żelazkowo wygrało XIII Zimową Spartakiadę Sołectw Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało we współpracy z wójtem Gminy Niechanowo, Szkołą Podstawową,... Środa, 26 lutego 2020
VII otwarte zawody z karabinka pneumatycznego "O Puchar Hetmana Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Witkowie" W sobotę już po raz siódmy w miłej i przyjemnej atmosferze na Sportowej Strzelnicy Pneumatycznej w Hali... Niedziela, 16 lutego 2020
Świetna zabawa i niespodzianki na dziesięciolecie Stowarzyszenia Lider Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Lider, obchodziło swój jubileusz dziesięciolecia istnienia... Poniedziałek, 27 stycznia 2020
Jakub Gewert przedłużył kontrakt w lidze niemieckiej! Prezent prosto na nowy rok sprawił sobie i swoim sympatykom gnieźnieński tenisista ziemny Jakub Gewert... Piątek, 10 stycznia 2020