moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Niepowtarzalna pamiątka kolekcjonerska

Piątek, 30 lipca 2010
  • Niepowtarzalna pamiątka kolekcjonerska

Wyjątkowa pamiątka dla turystów i niezapomniana atrakcja dla mieszkańców ? tak najkrócej można opisać dukat, który już niedługo znajdzie się w naszych portfelach. Od 31 lipca 2010 do 31 lipca 2011 roku, dukat będzie funkcjonował jako lokalny środek płatniczy w oznaczonych punktach w mieście.

6 Denarów bo taką nazwę nosi nasz gnieźnieński dukat, stanowi równowartość 6 zł. Będzie można go otrzymywać w formie reszty, jak również płacić nim za towary i usługi w specjalnie oznaczonych punktach handlowych i gastronomicznych w Gnieźnie. Uroczyste wprowadzenie do obiegu 6 Denarów rozpocznie organizator akcji – Karkonoski Dom Numizmatyczny – w swoim namiocie podczas inscenizacji Koronacji Królewskiej na Placu św. Wojciecha u podnóża gnieźnieńskiej katedry 31 lipca i 1 sierpnia od godziny 10.00 do wieczora. Dukat jest repliką denara Bolesława Chrobrego uzupełnioną o informacje związane z emisją 6 Denarów. Na awersie umieszczono nominał oraz datę honorowania dukata jako środka płatniczego. Na rewersie widnieje napis „Gniezno – Pierwsza Stolica Polski”. Dukat Miejski 6 Denarów został wykonany ze stopu Nordic Gold o średnicy 30mm, wadze 13,9 g oraz grubości 3 mm. Nakład dukatów wynosi jedynie 10000 sztuk, z czego 7500 sztuk zostanie wybitych stemplem zwykłym, a 2500 sztuk stemplem odwróconym (rewers „do góry nogami” względem awersu).  Specjalnie na życzenie mieszkańców i kolekcjonerów z Gniezna obiegowej emisji 6 Denarów towarzyszy emisja kolekcjonerskich dukatów w wersji srebrnej w ograniczonym nakładzie zaledwie 150 sztuk! Dukat srebrny został wykonany z najwyższej próby srebra Ag999 w krążkach o średnicy 34 mm. Dukaty kolekcjonerskie w wersji srebrnej nie podlegają wymianie i nie są nigdzie honorowane. Srebrny Dukat Miejski jest nie tylko cennym gadżetem kolekcjonerskim, ale również oryginalnym pomysłem na prezent. Wszystkie dukaty zapakowano w ekskluzywne pudełka wraz z certyfikatem, są one również numerowane, co zdecydowanie zwiększa ich wartość – przede wszystkim na rynku kolekcjonerskim. Limitowana ilość srebrnych dukatów powoduje, że w niezwykle krótkim czasie stają się unikatowym i poszukiwanym produktem. 500 sztuk 6 Denarów zostanie zapakowana w ozdobny blister. Blister jest eleganckim opakowaniem do monet. Dukat jest w nim zabezpieczony plastikiem i zamocowany na stałe. Blister zawierającym aż 6 stron informacji dotyczącej miasta i Dukata Miejskiego, dzięki czemu staje się niecodzienną i bardzo atrakcyjną pamiątką nie tylko dla odwiedzających Gniezno turystów, ale również dla jego mieszkańców.
 
Lista punktów, gdzie będzie można zdobyć 6 Denarów:
Bar Gabi, ul. Bielska 2, Powidz
Bistro Atut, ul. Tumska 11, Gniezno
Biuro Obrotu Nieruchomościami Helik, ul. Dąbrówki 18/8, Gniezno
Comes – Sklep Z Pamiątkami, Rynek, Gniezno
Comes – Sklep Z Pamiątkami, ul. Łaskiego 10, Gniezno
FOTO DUO s.c., ul. Mieszka I 36, Gniezno
Firma Handlowa „Kokott” S.C., ul. Lecha 13, Gniezno
Galeria Na Tumskie, Rynek 10, Gniezno
Galeria, Oprawa Obrazów Piotr Sommerrey, ul. Dąbrówki 25, Gniezno
Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa, Gniezno
Jubiler Symix, ul. Łubieńskiego 13, Gniezno
Kolekcjoner – Sklep Numizmatyczny , ul. Koszarowa 17 H, Września
Muzeum Początków Państwa Polskiego, ul. Kostrzewskiego 1, Gniezno
Nieruchomości AZBUD Antoni Zgórecki, ul. Moniuszki 4, Gniezno
Pierogarnia Siódme Niebo, ul.Tumska 16, Gniezno
Pizzeria „Da Vinci”, ul. Łaskiego 27, Gniezno
Pizzeria Sorento, Rynek 16, Gniezno
Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 14, Gniezno
Salon Mody, ul. Chrobrego 37, Gniezno
Sieć Sklepów Obuwniczych „Dobry But Dobra Cena”, Rynek 44, Gniezno
Sieć Sklepów Obuwniczych „Dobry But Dobra Cena”, ul. Chrobrego 37, Gniezno
Sieć Sklepów Obuwniczych „Dobry But Dobra Cena”, ul. Warszawska 32, Gniezno
Sieć Sklepów Obuwniczych „Dobry But Dobra Cena”, ul. Wyszyńskiego 24, Gniezno
Sklep Papierniczy, ul. Mieszka I 5, Gniezno

źródło: www.gniezno.eu

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Denar Princes Polonie już wkrótce w sprzedaży Gniezno nierozerwalnie związane jest z historią Polski, a zwłaszcza z początkami naszego Państwa. Miasto... Środa, 14 lipca 2010