moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Rozbita grupa narkotykowa

Sobota, 7 kwietnia 2012
  • Rozbita grupa narkotykowa

Zatrzymano 4 osoby podejrzewane o posiadanie lub wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, to efekt pracy gnieźnieńskich policjantów kryminalnych. O dalszym losie wszystkich zamieszanych w to zdarzenie zadecyduje sąd. Na razie zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze, w tym 2 areszty tymczasowe.

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie weszli w posiadanie informacji, z której wynikało, że 4-rej mężczyźni mogą być zamieszani w posiadanie, handel narkotykami i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach. W wyniku prowadzonego rozpracowania grupy policjanci kryminalni zatrzymali 4-ech mężczyzn w wieku od 25-ciu do 35-ciu lat. Przeszukania przeprowadzone na terenie Gniezna doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia: 625-ciu gram amfetaminy, 540-stu sztuk tabletek ekstazy oraz prawie 180-ciu gram marihuany. Ponadto śledczy zarzucili sprawcom, iż w okresie roku czasu na terenie Gniezna rozprowadzili co najmniej 1 tys. tabletek ekstazy,  3,5 kg amfetaminy i około 400 gram marihuany. Wyjaśniając kolejne aspekty prowadzonego śledztwa gnieźnieńscy policjanci ustalili, że sprawcy zajmowali się inną nielegalną działalnością polegającą na rozprowadzaniu środków farmakologicznych nieznanego pochodzenia - tabletek viagra, a także znacznych ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk tabletek viagry oraz około 30 kg tytoniu. Wobec dwóch podejrzanych, 31-dno i 35-latka, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie sąd zastosował tymczasowe areszty, wobec 29-latka dozór policji. Dzisiaj sąd zadecyduje o dalszym losie 25-latka. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozić może kara pozbawienia wolności do 10-ciu lat.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Trzech zatrzymanych, haszysz i marihuana Policjanci operacyjni gnieźnieńskiej komendy przeprowadzili działania, które zakończyły się zatrzymaniem... Piątek, 26 sierpnia 2011