X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców

Poniedziałek, 12 lipca 2010
  • Weekendowy bilans nietrzeźwych kierowców

W ostatni weekend na terenie powiatu gnieźnieńskiego policjanci zatrzymali kolejnych sześciu nietrzeźwych kierujących. Zatrzymani odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

W piątek, 9 lipca o godz. 19:45 w Skorzęcinie policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Kępna, który kierował Lancią. W trakcie badania na zawartość alkoholu okazało się, że był nietrzeźwy. Miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.
Tego samego wieczoru, o godz. 21:10 również w Skorzęcinie mundurowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego. 36-letni mieszkaniec Wrześni kierował BMW. „Wydmuchał” 1, 5 promila.
W sobotę, 10 lipca o godz. 3:55 w Gnieźnie na ul. Reymonta funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 26-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, który kierując Fiatem 126p nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzy w latarnię. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 1,8 promila alkoholu.
O godz. 15:00 w miejscowości Wola Skorzęcka policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli 47-letniego kierowcę Poloneza Truck. Okazało się, że mieszkaniec gminy Gniezno był również nietrzeźwy. Miał 0,9 promila.
W niedzielę natomiast o 3.30 ponownie w Skorzęcinie funkcjonariusze z Komisariatu Policji  Witkowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Fabianowa, który mając 1,1 promila alkoholu w organizmie kierował BMW na terenie Ośrodka Wypoczynkowego.
O godz. 17:45 w Gnieźnie na ul. Bema został zatrzymany kolejny pijany kierowca. 48-letni mieszkaniec Gniezna „wydmuchał” podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy referatu patrolowo – interwencyjnego 1,4 promila.
 Przypominamy, że 1 lipca br. weszły w życie zaostrzone przepisy dotyczące kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Za prowadzenie pojazdu po pijanemu lub pod wpływem środków odurzających i spowodowanie wypadku można dożywotnio stracić prawo jazdy.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wypadek na skrzyżowaniu w Kiszkowie W sobotę o godz. 17.50 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu w Kiszkowie.... Sobota, 22 lutego 2020
Obywatelskie zatrzymanie w centrum Gniezna! Nastolatek ukradł kobiecie torebkę Dzisiaj ok. godz. 18.00 w centrum Gniezna doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja torebki. Nastolatek... Sobota, 22 lutego 2020
Próba samobójcza w centrum Gniezna! Mężczyzna chciał skoczyć z 3 piętra Dzisiaj ok. godz. 20.45 służby ratunkowe zostały powiadomione o próbie samobójczej w kamienicy przy... Sobota, 22 lutego 2020
Nagroda za pomoc w ujęciu wandali! Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wyznaczył nagrodę 4 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawców wandalizmu,... Sobota, 22 lutego 2020