Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nowy kierunek w PWSZ w Gnieźnie - Elektronika i Telekomunikacja

Piątek, 6 sierpnia 2010
  • Nowy kierunek w PWSZ w Gnieźnie - Elektronika i Telekomunikacja

Elektronika i telekomunikacja to nowy kierunek inżynierski, który uruchomi od nowego roku akademickiego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie. Po akceptacji Państwowej Komisji Akredytacyjnej, decyzją z dnia 7 lipca 2010 r. Minister Nauki i Szkolnictwa nadał uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia.

Uruchomienie tego kierunku jest odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie na rynku pracy na tego typu specjalistów. Rynek telekomunikacyjny rozwija się prężnie, ale inżynierów brakuje.
Organizacją nowego kierunku zajął się Prorektor ds. Studiów prof. PWSZ, dr hab. inż. Andrzej Urbaniak we współpracy z doc. dr. inż. Zbigniewem Szymańskim wybitnym specjalistą z zakresu telekomunikacji i technik światłowodowych. Przygotowano program nauczania i plan studiów oraz skompletowano już odpowiednią kadrę dydaktyczną.
Planowane jest uruchomienie studiów stacjonarnych od października 2010. Studia mają trwać 7 semestrów (3,5 roku)  i kończyć się napisaniem i obroną pracy dyplomowej inżynierskiej.
Absolwenci otrzymają tytuł zawodowy inżyniera i będą mogli kontynuować studia magisterskie (II stopnia) na Politechnice Poznańskiej.
Kształcenie na PWSZ w Gnieźnie spełnia wszystkie standardy określone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Państwową Komisję Akredytacyjną.

Kontakt:
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie
Rektorat  ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 38, 62-200 Gniezno
Dział Kształcenia i Spraw Studenckich
tel.: (61) 4242942 wew. 325
e-mail: rekrutacja@pwsz-gniezno.edu.pl

PWSZ w Gnieźnie prowadzi również nabór na studia inżynierskie na kierunkach: ochrona środowiska, informatyka, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz na licencjackie studia pielęgniarskie (stacjonarne i pomostowe).

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Ślubowanie klas mundurowych W piątek, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie odbyło się ślubowanie klas mundurowych. W... Poniedziałek, 21 października 2019
Irena Santor - jubileusz. Śpiewam, czyli jestem 28 września w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbędzie się koncert Ireny Santor. Bilety... Środa, 28 sierpnia 2019
Gala Wiedeńska z solistami scen międzynarodowych Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć... Niedziela, 18 sierpnia 2019
Już w weekend koncerty Ani Dąbrowskiej i Michała Szpaka Koncerty Michała Szpaka oraz Ani Dąbrowskiej - to główne punkty tegorocznych Dni Gniezna, a zarazem... Wtorek, 2 lipca 2019