moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Finał WOŚP 2012 - relacja na bieżąco

Niedziela, 8 stycznia 2012
  • Finał WOŚP 2012 - relacja na bieżąco

W tym newsie na bieżąco będziemy informowali o tym, co dzieje się w gnieźnieńskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 20-tego, jubileuszowego Finału WOŚP.

W tym roku relacjonyjemy z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie, gdzie odbywają się spotkania i koncerty, czyli część artystyczna gnieźnieńskiego WOŚP-u. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podobnie jak rok temu znajduję się w Centrum Kultury "Scena to Dziwna".

Godz. 10.00

Dzisiejszego ranka na ulice miasta i powiatu wyruszyło 137 wolontariuszy. Wśród nich jest 20-tu debiutantów, Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak, Agnieszka Sipka, która zbiera już 13-sty raz oraz Małgorzata Jańczak, która z WOŚP-em jest już podat 10 lat. W tym roku do wolontariuszy dołączyli się motocykliści z klubu "Born To Ride", którzy na Rynku oferują gorącą herbatę oraz  możliwość zdjęcia z jedną ze wspaniałych maszyn. Do tej licznej grupy dołączy się Prezydent Miasta Gniezna, który jeszcze nie odebrał identyfikatora.

 

godz. 11.00

W Miejskim Ośrodku Kultury rozpoczął się bal „W krainie baśni”, podczas którego dzieci biorą udział w licznych konkursach i zabawach, m.in.: walka na szpady gdzie uczesnicy muszą strącić balon z głowy przeciwnika lub wybieranie złotych orzechów, podobnie jak to robił Kopciuszek.

godz. 11.30

Podczas 20-tego Finału WOŚP gnieźnieński Rynek ożył. Można tam dzisiaj spotkać pojazd wojskowy „Skot”, którego właścicielem jest Marek Krzemiński. Do kupienia jest honorowy tytuł Członka załogi i Właściciela tego pojazdu. Ponadto na Rynku znajdują się: rajdowy maluch oraz trzy konne zaprzęgi: jeden ze „Stajni pod Wierzbami” oraz dwa z „Ranczo Ganina”. Wśród nich jest ulubieniec dzieci: kucyk „Boluś”.

godz. 12.00

Maskotka Towarzystwa Żużlowego Start Gniezno zbiera dla WOŚP-u.

godz. 12.30

Na ulicach miasta można dzisiaj też spotkać członków gnieźnieńskiej grupy paramilitarnej SOR Gniezno. W pojazdach wojskowych i mundurach, pomimo groźnego wyglądu są przyjaźnie nastawini i również zbierają dla WOŚP-u.

godz. 13.00

Militarnie podczas WOŚP-u. SOR Gniezno to nie jedyna grupa paramilitarna, która w tym roku kwestuje dla WOŚP. Na ulicach miasta można spotkać Company Of Brothers ASG Trzemeszno, Taktyczna Drużyna Leśna Alfa oraz Cleaners Team.

godz. 13.38

Trwają przygotowania do pierwszych koncertów. Do Miejskiego Ośrodka Kultury przyjechał pierwszy zespół "Joe’s Garage".

godz. 14.15

Wolontariusze gromadzą się w eSTeDe by zjeść ciepły posiłek. Starosta Dariusz Pilak po krótkiej przerwie kwestuje nadal. Do MOK-u dotarły kolejne zespoły: „Bapu”,  „Exe” oraz „Fontaine”. W eSTeDe za wrzut do puszki można kupić bony na wizytę w Centrum Leczenia Bólu Kręgosłupa na ul. Matejki.

godz. 14.44

Rozpoczęły się próby zespołów.

godz. 14.55

Miejski Ośrodek Kultury błyskawicznie zapełnia się publicznością, która przychodzi na koncerty.

godz. 15.00

Przed pomnikiem Bolesława Chrobrego rozpoczęła się żywa lekcja historii. Wojownik z Grupy Widowiskowej Comes oprowadził grupę dzieci wokół Katedry i opowiedział o początku grodu gnieźnieńskiego. Następnie wszyscy pomaszerowali do Grodu Słowiańskiego, gdzie odbyła się żywa lekcja historii. Uczestnicy zostali wprowadzeni do chaty, ale wcześniej musieli przemyć oczy „magiczną wodą”, by oczy i umysły otworzyły się na historzyczną wiedzę. W chacie comes Grodu Gniezno opowiedziało dziejach Słowian. Zebrani mogli przymierzyć szaty i stroje wojowników. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami.

godz. 15.11

rozpoczął się pierwszy koncert zespołu "Bapu".

godz. 15.50

Trwa spredaż gadżetów WOŚP w TV Gniezno. Bony na wizytę w Centrum Leczenia Bólu Kręgosłupa na ul. Matejki  można kupić w MOK-u za 30 zł.

godz. 16.00

Wolonratiusze przychodzą do sztabu, przynoszą puszki i czekają na rozliczenia. W eSTeDe poza niezastąpionymi paniami, które pomagają w liczeniu zebranych pieniędzy jest specjalna maszyna do liczenia monet. Kwestowanie zakończyłą maskotka TŻ Start Gniezno.
Do studia TV Gniezno zawitał starosta Dariusz Pilak, przewodnicząca Rady Miasta Maria Kocoń oraz członek zarządu Powiatu Alina Kujawska-Matanda.
Wolontariusze mogą zgłaszać się po gorącą herbatę do McDrive.

godz. 16.15

Rozpoczął się koncert poznańskiej formacji "Fontaine".

godz. 16.44

Telefony do licytacji w TV Gniezno: (61) 426 76 26 lub 600 074 484

godz. 17.20

Na scenie Sali Widowiskowej gra właśnie zespół Joe’s Garage.

godz. 18.00

Zakończyła sie sprzedaż orkiestrowych gadżetów w Radio Gniezno. Podczas audycji sprzedano m.in: pokaz iluzjonisty, złote serduszko, emblematy Euro 2012, obraz, tort w kształcie serca, płytę z autografem Marka Piekarczyka za łączną kwotę 3 900zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak zestawy WOŚP.

godz. 18.37

Teatr uliczny "Prawdziwy-Kot", który miał odbyć się o godz. 19.30 na Rynku niestety został odwołany. Na jego miejsce zaplanowano pokaz sekcji tanecznych MOK oraz pokaz teatru ognia. Trwa ostatni koncert zespołu "Exe".

godz. 18.44

Na gnieźnieńskim Rynku trwają przygotowania do "Światełka do nieba".
Również na Rynku za symboliczny wrzut do puszki strażacy z Państowej Straży Pożarnej oferują podziwianie nocnej panoramy miasta z perspektywy kosza wozu strażackiego. Jeden zastęp PSP będzie zabezpieczał pokaz sztucznych ogni.

godz. 20.00

Światełko do nieba

godz. 20.30

Do Miejskiego Ośrodka Kultury przybyły tłumy, by zobaczyć i posłuchać gwiazdy wieczoru - zespołu DAAB. Zespół DAAB przygotowuje się do koncertu. Do tej pory gnieźnieńska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 83 589,73 zł.

godz. 21.00

Trwa finałowy koncert zespołu Daab.

godz. 22.00

Rekord pobity!!! Gnieźnieński sztab WOŚP do tej pory zebrał 96 620,02 zł, co stanowi nowy rekord Gniezna. Wszystkim wolontariuszom gratulujemy.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Rekord pobity! W niedzielę odbył się już 20-sty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku "Graliśmy z... Wtorek, 10 stycznia 2012
Orkiestra grała spokojnie 8 stycznia gnieźnieńscy policjanci, jak policjanci z całej Polski czuwali nad bezpieczeństwem już dwudziestego... Poniedziałek, 9 stycznia 2012
"Warka" wsparła WOŚP Pierwsze WOŚP-owe fanty zostały sprzedane. W Piwiarni "Warka" dzisiejszego wieczoru udało się uzbierać... Niedziela, 8 stycznia 2012
Wielki WOŚP-owy Bal "W krainie baśni" W tym roku podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie... Sobota, 7 stycznia 2012