X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gwiazdki na sportowo i świątecznie

Wtorek, 13 grudnia 2011
  • Gwiazdki na sportowo i świątecznie

15 i 16 grudnia w Bieganowie i we Wszemborzu (Gmina Kołaczkowo) odbyły się "Gwiazdki na sportowo i świątecznie", których współorganizatorami byli: Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Grupy Odnowy Wsi, Rady Sołeckie Wsi: Bieganowo, Zieliniec, Budziłowo, Cieśle Małe, Cieśle Wielkie, Spławie, Szkoły Podstawowe w Bieganowie i Wszemborzu.

15 grudnia w Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie dzieci i młodzież uczestniczyły w Spartakiadzie Mikołajkowej, podczas której rozegrano szereg konkurencji sportowo-rekreacyjnych: rzut woreczkami do kosza, kręgle, sztafeta skoków na opiłkach, ciągnięcie liny. Każda z nich wywoływała wiele emocji, zwłaszcza gdy nagrodą okazały się medale ufundowane przez Posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego. W spartakiadzie uczestniczyło ok. 100 osób, które obdarowane zostały słodkościami ufundowanymi przez radnych Gminy Kołaczkowo: Agnieszkę Frąckowiak i Grzegorza Banaszaka.
Gwiazdka w Bieganowie rozpoczęła się niespodzianką - wjazdem na Świetlicę Wiejską Mikołaja wiozącego na rowerze sołtysa wsi Agnieszkę Frąckowiak i  rozpoczęciem przez niego uroczystego świętowania poprzez złożenie wszystkim przybyłym życzeń Bożonarodzeniowych. Następnie głos zabrała pani sołtys, która powitała przybyłych na Gwiazdkę gości, tj.:
  • Tadeusz Tomaszewski – Poseł na Sejm RP , Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan,
  • Wojciech Majchrzak – Wójt Gminy Kołaczkowo,
  • Małgorzata Pietrzak – Dyrektor szkoły podstawowej w Bieganowie,
  • Wioletta Przybylska – Sołtys Wsi Zieliniec,
  • Małgorzata Jakubowska – Sołtys Wsi Grabowo Królewskie,
  • Kazimierz Konieczny – Prezes OSP Zieliniec,
  • Jolanta Królikowska, Anna Osińska,  Aleksandra Sommerfeld-Walory – nauczyciele Szkoła Podstawowa w Bieganowie,
  • Jerzy Siemiątkowski, Adam Gierszewski – Radni Gminy Kołaczkowo,
  • Anna Ignasińska-Zjeżdżałka, Ryszard Zjeżdżałka  - Specjaliści w projekcie „Centra Integracji Międzypokoleniowej”.
Uroczystość Gwiazdkowa to jeden z elementów projektowych zadania: „CIM”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego FIO. Podczas spotkania Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Tadeusz Tomaszewski, określając ramy  realizowanego projektu, dokonał podsumowania działań w Bieganowie, wręczając  uczestnikom Warsztatów Florystycznych certyfikaty ukończenia szkolenia. Gwiazdkę uświetniły prezentacje artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Bieganowie, które wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój, a w rezultacie wręczenie podarunków dzieciom z Bieganowa, Zielińca, Żydowa, Sokolnik. W Przedsięwzięciu Gwiazdkowym w Bieganowie uczestniczyło ok. 350 osób.
Gwiazdkę we Wszemborzu, koordynowaną przez  lidera  grupy  Odnowy  Wsi  Grzegorza  Banaszaka, sołtysów: Wszemborza, Cieśli Małych, Cieśli Wielkich, Spławia i Budziłowa, rozpoczęła młodzież - uczniowie Szkoły Wszemborskiej, wykonując muzyczne szlagiery światowych i polskich kolęd.  Spotkanie wigilijne, zorganizowane w Świetlicy Wiejskiej wypełniły zapachy piernikowych atrakcji oraz inych „słodkości”, które kosztowali przybyli na Gwiazdkę mieszkańcy 5-ciu wsi i zaproszeni goście. W świąteczny nastrój wprowadzili zebranych: Mikołaj-rozdający prezenty oraz koordynatorzy, częstujący  wszystkich cukierkami. W Gwiazdce we Wszemborzu  uczestniczyło ok. 150 osób.
Podczas realizacji obu imprez Tadeusz Tomaszewski wyróżnił w imieniu zarządu Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan koordynatorów Gwiazdek: A.Frąckowiak i G.Banaszaka, wręczając  pamiątkowe statuetki.
SMW

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
VI Jarmark Bożonarodzeniowy przeszedł do historii Między 4 a 8 grudnia gnieźnieński Rynek wypełnił się po brzegi świąteczną atmosferą. Wszystko za sprawą... Wtorek, 10 grudnia 2019
Królewski Salon Sztuki zaprasza na koncert świąteczny Królewskie Salony Sztuki to imprezy organizowane od kilku lat, które łączą cykl działań związanych z... Piątek, 6 grudnia 2019
Kolejny warsztat artystyczny już 7 grudnia W imieniu całej społeczności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gnieźnie serdecznie zapraszamy na kolejną... Środa, 4 grudnia 2019
Rozwikłajmy zagadkę sprzed 1019 lat U źródeł polskiej państwowości trafiamy na liczne zagadki. Jedną z nich jest zniknięcie szczątków św.... Środa, 4 grudnia 2019