Logo

"Tysiąclecie - moje bezpieczne osiedle", czyli akcja BPMG

Artykuł dodany: Piątek, 28 października 2011
REKLAMA

Dzisiaj w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w Sali Reprezentacyjnej Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna odbyło się spotkanie dzieci z policjantami, strażakami i funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Przedstawiono dwa tematy: "Za mundurem książki sznurem" oraz "Tysiąclecie - moje bezpieczne osiedle".

Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne życie i zdrowie, rozszerzenie zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego, popularyzacja zasad bezpiecznej zabawy na osiedlu, przeciwdziałanie zagrożeniom, wpajanie umiejętności i nawyków właściwego zachowania - to główne cele projektu Rady Osiedla Tysiąclecie Miasta Gniezna i Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Projekt został dofinansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Cykl spotkań z policjantami, strażakami, przedstawicielami Straży Miejskiej odbywa się w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Uczestniczą w nich dzieci z Przedszkola nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 9. Pierwsze spotkanie odbyło się dzisiaj w Sali Reprezentacyjnej BPMG, przy ul. Staszica 12a. Policjanci z Ogniwa Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii gnieźnieńskiej komendy rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie na osiedlu podczas  poruszania się po drogach, w kontaktach z „obcymi”, jak również podczas zabaw z rówieśnikami. Najmłodsi mieszkańcy osiedla Tysiąclecie mogli poprzez bajki, wiersze i zagadki wykazać się także swoją wiedzą na temat pracy policji. Na zakończenie imprezy wszyscy wspólnie odczytali wiersz M. Przewoźniaka „Krzyknij NIE!!!”. Na kolejne spotkanie zapraszamy w czwartek, 3 listopada o godz.10.00.
Janusz Ambroży
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno