Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wieczór wyborczy Platformy Obywatelskiej

Niedziela, 9 października 2011
  • Wieczór wyborczy Platformy Obywatelskiej

Wieczór wyborczy Platformy Obywatelskiej zgromadził kilkadziesiąt osób, zarówno członków, jak i sympatyków ugrupowania, którzy wspólnie chcieli świętować zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Zanim ogłoszono wyniki sondażowe nikt właściwie nie wątpił w wygraną PO.

O godz. 21.00 kiedy ogłoszono pierwsze wyniki sondażowe wyborów parlamentarnych na sali wybuchła euforia. Gromkie brawa, okrzyki, bukiety kwiatów i przede wszystkim gratulacje dla lokalnych parlamentarzystów. Poniżej komentarze członków Platformy Obywatelskiej po ogłoszeniu pierwszych wyników sondażowych.

Poseł Paweł Arndt

Trudno się dziwić, że na sali wybuchła euforia. Wyniki są bardzo korzystne. Co prawda są to na razie wyniki sondażowe. Musimy poczekać na potwierdzenie tych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą, ale wyniki są o tyle rewelacyjne, że są one lepsze niż ostatnie wyniki sondaży, które pokazywały, że różnica pomiędzy PO a PiS-em cały czas się zmniejsza, a mamy w pamięci wyniki poprzednich wyborów prezydenckich i parlamentarnych gdzie widać, że takie tendencje powodują, że jednak gdzieś tam te różnice zanikają. Tym razem stało się inaczej. Jestem z tego bardzo zadowolony i bardzo dumny, że Platforma Obywatelska po 4-ech latach rządzenia nie straciła ilości mandatów, a jeżeli potwierdzą się te dane, to nawet będziemy mieli o kilka mandatów więcej i być może uda się z PSL-em stworzyć większość rządową. To byłoby idealne rozwiązanie. Ja osobiście bardzo obawiałem się sytuacji takiej, kiedy byłoby trzeba zawiązywać koalicję z trzema ugrupowaniami, bo to jednak, jak pamiętamy z poprzednich dwóch kadencji, skończyło się źle. To nie jest dobre dla Polski i mam nadzieję, że tego unikniemy. Chciałem podkreślić, że jestem przewodniczącym Komisji Finansów w kadencji, która jeszcze się nie skończyła. W środę, 12 października jest jeszcze posiedzenie Komisji Finansów z aktualnej kadencji Sejmu. Nowa kadencja to jest zupełnie nowe rozdanie, przyjdą zupełnie nowi ludzie i jak to będzie wyglądało, trudno w tej chwili powiedzieć.

Senator Piotr Gruszczyński

Byłem nieporównywalnie spokojniejszy o wyniki niż 4 lata temu. Nie mówię tego dlatego, że jesteśmy już po wstępnych wynikach, ale rzeczywiście ta moja wypowiedź przewijała się dzisiaj tutaj kilkakrotnie przed godz. 21.00. Uważałem, że jeżeli człowiek ciężko pracuje i robi to systematycznie, to ludzie to docenią i myślę, że te ostateczne wyniki, które się pojawią to potwierdzą. Funkcjonowanie biura senatorskiego czy poselskiego zdecydowanie wspiera to, co związane jest z działalnością samorządową. Samorządowcy bardzo często korzystają z naszych biur, z naszego potencjału, z naszego zaplecza. Chcę zasygnalizować, że w moim biurze jest wydzielone specjalne pomieszczenie, które jest opłacane nie z pieniędzy parlamentarzystów. Pozwala ono w sposób legalny korzystać samorządowcom z tego czym to biuro dysponuje, a ponadto poprzez parlamentarzystów możliwe są bliskie relacje z poszczególnymi ministerstwami, a tak właśnie często toczą się boje o pieniądze samorządowe, z czego często miasto i powiat korzystają i mam nadzieję, że tak będzie też po tych oficjalnych wynikach.

Starosta Dariusz Pilak

Są to pierwsze sondażowe wyniki. One mogą się jeszcze różnić, ale bez wątpienia we wszystkich stacjach telewizyjnych pokazują, że Platforma Obywatelska jest pierwszą partią, która utrzymała swoją pozycję poprzez 4 lata tego, co zostało dokonane i wspólnej koalicji z PSL-em i to poparcie zostało utrzymane na kolejne 4 lata, więc PO będzie partią, która otrzyma misję tworzenia nowego rządu na czasy, myślę, że jeszcze trudniejsze od tych 4-ech lat, które właśnie minęły, z tego względu, że cała sytuacja również w układzie europejskim i w Unii Europejskiej zmienia się diametralnie. Będzie to wymagało naprawdę dużej sprawności i wielkiej kompetencji aby to wszystko pogodzić i utrzymać pozycję Polski na arenie międzynarodowej i europejskiej.
 

Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Czesław Kruczek

Na sali panuje radości jak zresztą widać. Mnie cieszy to, że ten wieczór wyborczy zgromadził tylu członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej. Ci ludzie wierzyli w sukces. Sondaże dawały niewiele ponad 30% Platformie Obywatelskiej. Okazuje się, że to poparcie dla ugrupowania, podkreślmy to - sprawującego władzę w ciężkim czasie kryzysu - jest dużo większe i to cieszy tym bardziej i to jest miarą naszego sukcesu. Wierzę, że następna kadencja będzie to poparcie utrzymywała i doprowadzi do dalszego rozbudowywania struktur Platformy Obywatelskiej. Myślę, że Polacy po raz kolejny zaufali Platformie Obywatelskiej, ponieważ coraz bardziej dojrzewają do demokracji. Przekonują się, że wartością jest spokój. Przekonali się, że nie jakaś tam socjotechnika wyborcza, ale to, że pewne elementy programu wyborczego sprzed 4-ech lat są realizowane, że widać, że Polska jest w budowie i, że ten kryzys nadciąga ze wszystkich stron. Polacy potrzebują bezpieczeństwa i stąd wydaje mi się, że Platforma Obywatelska daje właśnie takie bezpieczeństwo polityczne i gospodarcze.
(Buk)

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • Na przekor mnmoaneatkm i wiecznie niezadowolonym i tym ktorzy widza tylko nedze i biede w Polsce, MacDonald postawil, kolejny piekny obiekt. Czy tylko Pisowcy nie powiedza, ze to zmowa zwolennikow platformy ? No bo i nazwa moze sie kojazyc Donald ?

PODOBNE TEMATY
Wieczór wyborczy Prawa i Sprawiedliwości Wieczór wyborczy Prawa i Sprawiedliwości przebiegał w stosunkowo kameralnej atmosferze. Kilkanaście... Niedziela, 9 października 2011
SLD zaprasza na wybory Kandydat SLD do Sejmu Poseł Tadeusz Tomaszewski i kandydat do Senatu Zdzisław Kujawa wspólnie z wolontariuszami... Czwartek, 6 października 2011
Kolory kampanii wyborczej Biały Tuskobus, czerwony autobus SLD i czarne P(i)Sy stają się symbolami gnieźnieńskiej kampanii wyborczej.... Sobota, 1 października 2011
Spotkanie wyborcze SLD w Niechanowie Gminne Koło SLD w Niechanowie wspólnie z kandydatami do parlamentu Zdzisławem Kujawą i Tadeuszem Tomaszewskim... Sobota, 1 października 2011