X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie odszedł na emeryturę

Czwartek, 25 lutego 2021
  • I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie odszedł na emeryturę

Dzisiaj ze służbą w mundurze pożegnał się I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, nadkom. Sławomir Sikorski. Od początku swojej kariery był związany z komendą w Gnieźnie.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, nadkom. Sławomir Sikorski, zakończył służbę. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie podczas uroczystej zbiórki, która odbyła się w czwartek podziękował swojemu zastępcy za lata służby na rzecz mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Komendant podkreślił profesjonalizm i wsparcie, na które zawsze mógł liczyć ze strony zastępcy.

Nadkom. Sławomir Sikorski wstąpił w szeregi Policji w 1991 roku. Na początku związany był z pionem prewencji. Następnie pracował w wydziale zajmującym się przestępczością gospodarczą. Od maja 2007 roku był zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji, a 4 lata później Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego.

W lipcu 2016 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał nadkom. Sławomira Sikorskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie, które piastował do dzisiaj.

W trakcie pełnienia służby wielokrotnie był nagradzany i odznaczany. W 2000 r. otrzymał Brązową Odznakę, w 2011 roku został odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, w 2012 roku z rąk Prezydenta Miasta otrzymał Medal Koronacyjny, a w 2019 roku starosta gnieźnieński wyróżnił go Medalem Milenijnym.

Zawsze opanowany, ze stoickim spokojem koordynował zabezpieczenia specjalnych gości, między innymi prezydentów, hierarchów kościelnych i innych ważnych osobistości goszczących na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Panie Komendancie dziękujemy! Życzmy udanego odpoczynku i dużo zdrowia.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nienormatywny w każdym wymiarze Wszystkie parametry zespołu pojazdów zostały przekroczone. Wielkopolscy inspektorzy zatrzymali kolejny... Piątek, 16 kwietnia 2021
Ukradli 74 metry miedzianych rur Po co komuś 74 metry rur miedzianych? Na przykład po to, by je sprzedać w punkcie skupu złomu i mieć... Czwartek, 15 kwietnia 2021
Czołowe zderzenie na krajowej piętnastce W środę ok. godz. 14.10 na drodze krajowej nr 15 między Cielimowem a Żydowem doszło do zderzenia dwóch... Czwartek, 15 kwietnia 2021
Kupił iPhone'a za 2 400 zł! W pudełku przyszły pomidory Mieszkaniec Gniezna zamówił przez internet nowy telefon Apple 11 ProMax. Zamiast tego otrzymał 4 pomidory... Czwartek, 15 kwietnia 2021