moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Psy zagryzają sarny! Miasto i gmina zrzucają odpowiedzialność

Środa, 17 lutego 2021
  • Psy zagryzają sarny! Miasto i gmina zrzucają odpowiedzialność

Psy, które prawdopodobnie uciekły z czyjejś posesji, zagryzają sarny na obszarze od ul. Kolejowej w Gnieźnie, do Osińca i Szczytnik Duchownych. Zginęło co najmniej 5 zwierząt.

O psach zagryzających sarny poinformował nas jeden z Czytelników. Zgłosił on sprawę zarówno do Straży Miejskiej, jak i do Urzędu Gminy Gniezno.
 

Zadzwoniłem do Straży Miejskiej i usłyszałem, że jeżeli psy biegają i atakują zwierzęta na drodze publicznej, to wówczas Straż Miejska podejmie interwencję - mówi Pan Zbigniew. Jeżeli psy biegają po prywatnym polu, za granicą miasta - a jak wiadomo, zwierzęta nie czekają aż przyjedzie hycel, tylko gonią sarny po polach - wówczas jest to w kompetencji Urzędu Gminy Gniezno. Dzwoniąc do urzędu odesłano mnie ponownie do Straży Miejskiej. Problemem jest to, że wysłanie hycla to koszt około 400 zł i żaden z podmiotów nie chce podjąć ryzyka, że wyśle go na darmo, bo nie uda się znaleźć i złapać psów.

Także zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Gniezno z zapytaniem, czy magistrat został poinformowany o sprawie i podejmie działania. Poniżej odpowiedź, któą otrzymaliśmy:

Referat ochrony środowiska Urzędu Gminy ustalił, że akcja miała miejsce na terenie Miasta Gniezno. Osoba zgłaszająca sytuację w Urzędzie Gminie została o tym również powiadomiona.


Tymczasem psy nadal biegają i zagryzają kolejne sarny. Kolejne martwe zwierzę znaleziono przy ogrodzeniu firmy Kirchoff.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik

Napisz komentarz

Komentarze(14)

  • gDYBY STRZELANO DO PSÓW I ZABITO PARE SZTUKA LUDZIE NAUCZYLI BY SIE PILNOWAĆ PSY, A TAK MAJĄ W DUPIE A NIEWINNE ZWIERZETA GINĄ.

  • 20.02.2021 22:06  Odpowiedz na komentarz

    Zagryzaja sarny...zaraz zrobi się ciepło,rusza ludzie na rowery,spacery. ..ja już miałam spotkanie z psami między os.Relaks a firma Kirchoff i nie były to miłe pieski -były bardzo agresywne.

  • 20.02.2021 16:33  Odpowiedz na komentarz

    Tak to jest --- nie wypowiadaj się jak nie znasz prawdy na temat myśliwych .
    Dla zabawy możesz strzelać do tarczy nie do zwierząt.
    Popatrz może jak na ubojni zabija się zwierzę to zmienisz zdanie i że strzał jest lepszym rozwiązaniem .
    A co do polowania to tylko drogie hobby
    Zdrowe i dobre mięso.

  • 19.02.2021 13:13  Odpowiedz na komentarz

    Tylko czy to napewno psy a nie wilki które są w naszym rejonie i jest ich coraz więcej

    21.02.2021 15:09

    Wilki polują i jedzą. Psy zagryzają

  • 19.02.2021 11:54  Odpowiedz na komentarz

    Nie prawda jest ze tą sprawą nie zajęła się ani gmina ani miasto w prost przeciwnie wczoraj byli w terenie z ochrony środowiska aby zadecydować co ZROBIĆ z tą sprawą zgadnie z prawem

  • 19.02.2021 09:07  Odpowiedz na komentarz

    Mieszkam na tym terenie.Strach wyjść z własnymi psami na pole, bo nie wiadomo, co spotkają i jak zareagują. Nie mówiąc już o tych biednych sarnach, co na przednówku ledwo żyją i są zabite bez sensu, nie zostały przecież zjedzone...

  • Najgorszym zwierzęciem jest człowiek z resztą szkoda gadać co robią na polowaniach dla sportu poszczelą zwierze i czasem nie znajdują i takie zwierze cierpi albo wypuszczają psy i psy zagryzają np dzika i to jest ok

  • Przeciez to jest pośmiewisko i kompromitacja miasta i gminy ,popatrzcie kogo wybraliście w wyborach. Zeby samorzadu nie bylo stac na hycla ???? Obnizcie sobie pensje po 100 zl i radnym po 10 zl i bedzie na hycla i przestaniecie sie ośmieszać.

  • Jeden zrzuca problem na drugiego zamiast ruszyć dupę i zrobić z tym porządek!!!wstyd za miasto! Ale o maski na ryj to pierwsi dupę truć!!!
    Psy powinny być odstrzelone bo są zagrożeniem i tyle.

    20.02.2021 19:51

    Nie znasz mnie i nie oceniaj! A skąd Ty wiesz skąd te psy? Napewno mają one właściciela. Jak zaatakują dziecko to wtedy się zdzwiwisz że takie stado psów jest zagrożeniem!!!!

    19.02.2021 17:53

    sam sie odstrzel, ile z tych psow zostalo wyrzuconych z auta lub przywiazanych do drzewa w lesie przez takich ludzi jak ty,..skatowac czy zabic prawda??? to dla was najlepsze wyjscie???

  • 18.02.2021 05:50  Odpowiedz na komentarz

    Pewnie wilki nie podejdą tak blisko miasta,ale nigdy nie wiadomo.kolo modliszewka już były widziane

  • 17.02.2021 21:16  Odpowiedz na komentarz

    Oby te psy natrafily na wilki!
    I bedzie Po problemie..

PODOBNE TEMATY
Wybuch w piecu centralnego ogrzewania W środę tuż przed godziną 9.00 do Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wybuchu... Środa, 3 marca 2021
Zaginął pies! Nagroda dla znalazcy! Dzisiaj ok. godz. 16.30 zaginął pies. Freja, suka, rasy Akita, cała biała. Nieufna wobec obcych, ostatni... Środa, 3 marca 2021
18-latek odpowie za nielegalny streaming! Spowodował straty sięgające 4 milionów złotych! Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali... Wtorek, 2 marca 2021