X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Walentynki - ciekawostki, pomysły na prezenty i historia święta zakochanych

Środa, 17 lutego 2021
  • Walentynki - ciekawostki, pomysły na prezenty i historia święta zakochanych

Czy świętując Walentynki ze swoją drugą połówką zastanawialiście się kiedykolwiek skąd wzięła się idea święta zakochanych? Wiecie jak długo obchodzony jest ten dzień i jak zmieniały się sposoby jego świętowania? Zebraliśmy dla Was kilka najciekawszych informacji o Walentynkach, ich historii oraz pomysłach na najciekawsze prezenty na Walentynki.

Historia i tradycje walentynkowe

Można powiedzieć, że pomysł na Walentynki wywodzi się aż ze starożytnego Rzymu, jednak nie będzie to do końca prawdą. Mieszkańcy miasta na siedmiu wzgórzach obchodzili święto podobne do dzisiejszych Walentynek, ale polegało to przede wszystkim na szukaniu tej jedynej, przeznaczonej osoby, na przykład poprzez ciągnięcie losów z imionami z przeznaczonych do tego urn.

W czasach przedchrześcijańskich na ziemiach polskich niezwykle popularne były zachowane do dzisiaj noce świętojańskie, gdzie puszczano na rzekach wianki i szukano kwiatu paproci. Ale czy zimą nie warto znaleźć ukochanej osoby i przytulić się do niej mimo mrozu?

Walentynki są mocno rozpropagowane w Stanach Zjednoczonych, skąd popularność tego święta przeniosła się do Polski.

Warto jednak zaplanować coś specjalnego na święto zakochanych, zwłaszcza jeżeli są to wasze pierwsze Walentynki, albo jeżeli chcecie aby kolejne wasze święta były tak wspaniałe jak te pierwsze.

Zastanów się co twoja sympatia lubi najbardziej. Jakie podarujesz jej kwiaty na Walentynki, czy jedzenie. Może to być oczywiste, ale czasem warto zajrzeć w historię zamówień na którymś z serwisów lub przypomnieć sobie, co razem zamawialiście.

Warto zrobić coś samodzielnie: wspólne zdjęcie, wspólny inside joke, wspólne wspomnienie. Zdjęcie można wydrukować i oprawić w ramkę, dodając do tego słodką niespodziankę, której przykłady oferuje między innymi gazetka Biedronka. Z okazji Tłustego Czwartku, warto zajrzeć do Biedronki po walentynkowego pączka.
 

Walentynki w czasie pandemii koronawirusaW dobie pandemii  gdy i kontakt jest utrudniony a cały świat stanął na głowie, przypomnijcie sobie wasze pierwsze spotkanie, mniej ludzi w miejscach turystycznych sprawi że te Walentynki będą niezapomniane. Wręczenie symbolicznego prezentu w miejscu waszego pierwszego spotkania lub oświadczyn odświeżą waszą relację i nadadzą jej namiętności.

Gdyby wszyscy ludzie na świecie dzielili się miłością świat byłby piękniejszy. Okażmy w Walentynki życzliwość tym samotnym. Symboliczny lizak czy czekoladowe serduszko dane samotnej sąsiadce czy przypadkowej osobie na ulicy sprawi, że ten mały gest będzie mocno zapamiętany w ich życiu, a nam może przysporzyć jedynie radości.

Zaletą zimowego czasu jest to, że przytulenie jest nie tylko dowodem miłości ale i podzieleniem się ciepłem oraz troską o sympatię. Kwiaty cięte dłużej zachowają swoją żywotność dzięki niskim temperaturom. Kwiaty doniczkowe dobrze pielęgnowane dotrwają i następnych Walentynek, przypominając o tym dobrym sercu, które nam tego kwiatka sprawiło.

Najcenniejszą rzeczą jaką możemy ofiarować drugiej osobie jest nasz czas. Spędzenie wspólnie dnia, mimo ograniczeń w kinach czy zamkniętych restauracjach może dostarczyć nam wielu miłych chwil.

Natomiast wspólne rozrywki, jak obejrzenie filmu/serialu czy zagranie w ulubione planszówki - niekoniecznie z wyjściem poza dom - zostaną zapamiętane na długo, bo jako te Walentynki w które musieliśmy mieć maseczki i wszystko było pozamykane.  

Pomyśl o spacerze, a jeżeli nie masz takiej możliwości - o spotkaniu się z sympatią przez komunikatory internetowe. Symboliczny prezent możesz wysłać pocztą, dzięki czemu podarujesz drugiej osobie trochę miłości.  Dla prawdziwego uczucie nie może być ograniczeń, nawet w dobie pandemii.

Dobrze zaplanuj ten dzień byś wykorzystał go nie tylko na przekazaniu poprzez sam prezent tego co czujesz i jak ważna w twoim życiu jest osoba o której myślisz.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Mocowania na ścianę Ściany domu rzadko kiedy pozostają puste. Najczęściej zapełniane są różnego typu ozdobami lub meblami.... Czwartek, 18 marca 2021
Pierwszy punkt stacjonarny Akademii Kwiatów oficjalnie otwarty w Gnieźnie! W piątek i sobotę odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego punktu stacjonarnego wiodącej w naszym regionie... Niedziela, 7 marca 2021
Wielkie Otwarcie Akademii Kwiatów już 6 marca Już 6 marca (w sobotę) o godz. 9.00 Wielkie Otwarcie nowego punktu Pracowni Florystycznej Akademia Kwiatów!... Środa, 24 lutego 2021
Zimowe szaleństwo na gnieźnieńskim Wake Parku! W walentynki, na gnieźnieńskim Wake Parku zaroiło się od amatorów sportów zimowych. Jak się okazało,... Niedziela, 14 lutego 2021