X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zegarek, który nie wymaga wymiany baterii? Poznaj zegarki automatyczne!

Czwartek, 11 lutego 2021
  • Zegarek, który nie wymaga wymiany baterii? Poznaj zegarki automatyczne!

Chcesz kupić zegarek, który okaże się niezawodny w każdej sytuacji, a dodatkowo - będzie zachwycał doskonałym designem i wysoką funkcjonalnością? A może - masz ochotę na gadżet, który niemal nie będzie wymagał Twojej uwagi? Poznaj zegarki automatyczne! Modele sygnowane logo najlepszych producentów to prawdziwe dzieła sztuki!

Zegarek automatyczny, czyli jaki?

Zegarek automatyczny kojarzy Ci się z wysokofunkcjonalnym modelem o masywnej konstrukcji? Zdecydowanie jesteś w błędzie! Zegarki automatyczne to nic innego, jak klasyczne modele, damskie i męskie, wzbogacone o mechanizm automatyczny. Jak go rozpoznasz? Czym jest i jak działa w praktyce?
 

Mechanizm automatyczny - poznaj go bliżej!

Mechanizm automatyczny, pomimo skomplikowanej konstrukcji, można bez trudu rozpoznać. Charakteryzuje się płynnym i jednostajnym ruchem wskazówek zegarka. A jak działa? Za sprawą znajdującego się wewnątrz gadżetu rotora, który pod wpływem każdego ruchu nadgarstka naciąga sprężynę napędową i wprawia w ruch wskazówki. Oznacza to, że, o ile regularnie nosisz zegarek, nie musisz pamiętać o jego nakręcaniu, lub jak w przypadku innych modeli - wymianie baterii. Jak prawidłowo korzystać z takiego rozwiązania, by cieszyć się korzyściami, jakie gwarantuje?
 

Jak prawidłowo korzystać z zegarka automatycznego?

Zegarki automatyczne działają dzięki ruchowi nadgarstka. Nie musisz jednak stale go nosić! Dzięki tak zwanej rezerwie chodu odłożony gadżet nie przestanie odmierzać czasu przez kolejne 40 godzin - właśnie dlatego możesz spokojnie zrezygnować z założenia czasomierza.

Decydując się na zegarek automatyczny, musisz mieć świadomość konieczności regularnej pielęgnacji urządzenia. Kompleksowy przegląd będzie konieczny raz na pięć lat. Należy liczyć się z tym, że będzie kosztowny - wszystko ze względu na skomplikowaną konstrukcję mechanizmu automatycznego. Warto zrobić go w profesjonalnym punkcie - wówczas będziesz miał pewność, że będzie działał niezawodnie!
 

Czy zegarek automatyczny ma wady?

Prawidłowo pielęgnowane zegarki automatyczne nie sprawiają problemów w trakcie użytkowania. Zdarza się jednak, że wykazują mniejszą precyzję, niż zegarki kwarcowe. W praktyce oznacza to, że spieszą lub spóźniają się. Ta specyfika czasomierzy wyposażonych w ten rodzaj mechanizmu nie osłabia jednak ich popularności i prestiżu - skomplikowana konstrukcja to prawdziwe dzieło sztuki! I bez wątpienia ma swoich zwolenników. Bogatą ofertę tych wyjątkowych modeli znajdziesz między innymi w sklepie internetowym zegarki.zgora.pl.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nie masz prezentu na Dzień Kobiet? Odwiedź salon jubilerski Brilant! Salon jubilerski Brilant to miejsce, w którym znajdziesz wyjątkową biżuterię na Dzień Kobiet. Kolczyki,... Sobota, 6 marca 2021
Walentynkowa kolekcja od Brilant Każda kobieta kocha biżuterię. Salon jubilerski Brilant przygotował specjalną ofertę na Święto Zakochanych.... Czwartek, 11 lutego 2021
Strajk Kobiet ponownie na ulicach Gniezna W czwartek ulicami Gniezna ponownie przeszedł Strajk Kobiet. Zgromadzenie zebrało się na Rynku, skąd... Piątek, 29 stycznia 2021
Strajk Kobiet już jutro na gnieźnieńskim Rynku! "Idziemy po Prawa Kobiet!" - pod takim hasłem rozpocznie się w czwartek, 28 stycznia, o godz. 19.00... Środa, 27 stycznia 2021