X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Strajk Kobiet ponownie na ulicach Gniezna

Piątek, 29 stycznia 2021
  • Strajk Kobiet ponownie na ulicach Gniezna

W czwartek ulicami Gniezna ponownie przeszedł Strajk Kobiet. Zgromadzenie zebrało się na Rynku, skąd ruszyło Starym Miastem pod biuro posła Zbigniewa Dolaty, a następnie pod katedrę.

Powodem kolejnego Strajku Kobiet jest opublikowanie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw. W dniu 22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z Konstytucją - mówi adwokat Radosław Szczepaniak. W środę, 27 stycznia 2021 r., powyższy wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany w Dzienniku Ustaw. W momencie opublikowania wyżej wymienionego wyroku stracił moc dotychczas obowiązujący przepis. Zakazana jest aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. W praktyce oznacza to, że kobiety będą zmuszone rodzić nawet w przypadku zdeformowanego, ciężko chorego płodu. W dalszym ciągu jest jednak możliwa aborcja w pozostałych dwóch przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia matki lub powstała w wyniku czynu zabronionego (zgwałcenia). W stosunku do tych przypadków Trybunał Konstytucyjny nie orzekał, zatem przepisy te obowiązują.

Pod biurem posła Zbigniewa Dolaty rozrzucono banany, nawiązując do komentarza parlamentarzysty, w którym porównał on strajkujące kobiety do małp.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(9)

  • 31.01.2021 13:55  Odpowiedz na komentarz

    Kobietom w głowach się poprzestawiało. Jakieś prawa chcą, do aborcji na życzenia. Ich zachowanie i postulaty to jakieś fanaberie powstałe z nudów. Kiedyś krnąbrne kobiety zakuwano w dyby, a dziś one paradują ulicami i chcą skrobanki na życzenie. Trzeba z tym skończyć i przywrócić właściwe miejsce kobietom, czyli mają one zajmować się domem, dziećmi, rozrywki mieć takie na jakie pozwoli mąż, nie marudzić, nie zrzędzić, w wyborach głosować za zgodą męża, pracę podejmować też za zgodą męża i mieć takiego mężczyznę jakiego zaakceptuje męski opiekun kobiety np: ojciec.

  • 29.01.2021 22:42  Odpowiedz na komentarz

    Brawo dla dwóch osób z ONRU i kilku osób które staneły w obronie kościoła. Nie wiedziałem ,że u nas w mieście jest tylu członków lgbt sądząc po flagach to jest ich bardzo dużo a fe...

  • 29.01.2021 16:08  Odpowiedz na komentarz

    To wstrętne lewactwo nas zabije.Biedne niekochane przez nikogo kobitki.....

  • 29.01.2021 14:25  Odpowiedz na komentarz

    Rząd walczy o zycie tych.niezdolnych do zycia gledzac oprawie do życia a przesladuje tych którzy zyja lamanie rąk przesladowanie ludzi odmiennych stosowanie szykan wobec niepokornych.

  • 29.01.2021 11:28  Odpowiedz na komentarz

    Aboracja uszkodzonego płodu a antykoncepcja to dwie różne rzeczy. A jak tego sie nie wie to trzeba sie dokształcić.

    29.01.2021 12:57

    Jeśli płód jest zdrowy, ale dwoje ludzi nie chcą dziecka, bo woleli uprawiać seks nie myśląc o skutkach to co wtedy? Mają mieć prawo do aborcji na życzenie tylko dlatego, że nie chcą się liczyć z konsekwencjami swego czynu? Zaznaczam, że piszę o zdrowym dziecku.

  • 29.01.2021 10:58  Odpowiedz na komentarz

    Kobieta nie odebrano praw a wręcz maja wiecej niz kiedy kolwiek. Na takie manifestacje przychodzą osoby, które są zapatrzone w kierunku zachodu. Postępowanie zachodu właśnie dzis wychodzi im bokiem i wy chcecie tego u nas? Nie oddamy ziemi skąd nasz rod

  • 29.01.2021 08:51  Odpowiedz na komentarz

    Przecież w większości to tam były dzieci, którym się nudziło. Ich akurat problem aborcji nie dotyczy. Za młodzi się na akty seksualne i nie rozumieją konsekwencji tego. Poza tym aborcja to nie antykoncepcja. Jeśli dorośli ludzie dobrowolnie oddają się aktowi seksualnemu to muszą zdawać sobie konsekwencje z tego, że istnieje ryzyko ciąży i powinni się zabezpieczyć. Natomiast jeśli już dojdzie do ciąży to nie może być tłumaczenia, że tego nie planowali, nie spodziewali się. Przecież skoro odbywali stosunek to zdawali sobie sprawę z konsekwencji, inaczej by znaczyło, że nie myślą.

  • 29.01.2021 07:41  Odpowiedz na komentarz

    "WUCHTA WIARY".... bez czci i wiary w Przykazania Boskie !!

PODOBNE TEMATY
Nie masz prezentu na Dzień Kobiet? Odwiedź salon jubilerski Brilant! Salon jubilerski Brilant to miejsce, w którym znajdziesz wyjątkową biżuterię na Dzień Kobiet. Kolczyki,... Sobota, 6 marca 2021
Walentynkowa kolekcja od Brilant Każda kobieta kocha biżuterię. Salon jubilerski Brilant przygotował specjalną ofertę na Święto Zakochanych.... Czwartek, 11 lutego 2021
Zegarek, który nie wymaga wymiany baterii? Poznaj zegarki automatyczne! Chcesz kupić zegarek, który okaże się niezawodny w każdej sytuacji, a dodatkowo - będzie zachwycał doskonałym... Czwartek, 11 lutego 2021
Strajk Kobiet już jutro na gnieźnieńskim Rynku! "Idziemy po Prawa Kobiet!" - pod takim hasłem rozpocznie się w czwartek, 28 stycznia, o godz. 19.00... Środa, 27 stycznia 2021