moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

W poniedziałek resturatorzy podpiszą porozumienie i listy do rządu

Środa, 13 stycznia 2021
  • W poniedziałek resturatorzy podpiszą porozumienie i listy do rządu

Około 40 restauracji z Gniezna i okolic, bez względu na obostrzenia, planuje wznowienie normalnej działalności. Inicjatywę w tej kwestii podjęło Gnieźnieńskie Porozumienie Restauratorów.

Akcja „#otwieraMY” ma rozpocząć się 18 stycznia o godz. 11.00 na gnieźnieńskim Rynku. Chociaż wstępnie spodziewano się, że tego dnia ruszą restauracje, przedsiębiorcy zdecydowali - po konsultacji prawnej - że zostanie podpisane porozumienie oraz listy do premiera, ministra gospodarki oraz posła PiS-u, Zbigniewa Dolaty, w których przedstawiciele branży gastronomicznej wyrażą swoje zdanie na temat przedłużania niezgodnych z Konstytucją obostrzeń doprowadzających do upadku firm.

Na spotkanie zostali zaproszeni m.in. Prezydent Miasta Gniezna, Starosta Gnieźnieński oraz parlamentarzyści.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

  • 15.01.2021 11:39  Odpowiedz na komentarz

    Porozumienie? Jakie porozumienie ,z kim-sami ze sobą czy z rządem? Przecież mieliście otworzyć. Z rządem żadnych porozumień-on i tak was wydyma i puści z torbami jak się nie postawicie.Przecież i tak gorzej już być z wami chyba nie może-widmo bankructwa.

  • 15.01.2021 08:39  Odpowiedz na komentarz

    Zamyka się sklepy z odzieżą w galerii a księgarnia otwarta gzie tu Logika Polska idzie na dno

  • 14.01.2021 21:56  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo dobrze, że restauracje otwierają się! Inni powinni brac PRZYKŁAD. Nie ma zadnej logiki w tych zaleceniach, obostRzeniach rzadu. Bez ustawy? Z czym do ludu? Chaos, chaos, cHaos... proszę niech mi ktos WYTŁUMACZY dlaczego restauracje, hotele, kina, Kluby fitness, wybrane sklepy w galeriach są zamknięte, a w tych samych galeriach aPteki, spoŻywcze, księgarnie, piekarnie, drogerie otwarte. Budowlane, ikea gdzie mnÓstwo ludzi otwartA, salony kosmetyczne i fryzjerskie otwarte, nie wspomnę o biedronCe, lidlU i tym podobnYch. robią sobie ci chcą! OBUDŹMY się!

  • 14.01.2021 20:11  Odpowiedz na komentarz

    Popieram wszystkich otwierajcie

  • 14.01.2021 18:35  Odpowiedz na komentarz

    Czy ktoś już umarł z powodu zamkniętej restauracji ? Tak jeden właściciel, który nie potrafił pójść do Mopsu po pomoc. Nie potrafił ogłosić normalnej upadłości. Umrzeć z głodu nikt by mu nie pozwolił. A z powodu zarażenia covidem 19 ludzie w mękach umierają nie mogąc oddychać bo ich płuca przestają funkcjonować. I na to na razie, nie ma żądnego lekarstwa. Nik ich przed śmiercią nie potrafi ochronić. NIKT !! Bo jak na razie ten wirus wielu naszych ojców i dziadków po prostu zabija. nA VIRUSA NIE MA CIĄGLE LEKARSTWA. z WIRUSA CIĄGLE NIE WYLECZY ŻADEN SŁAWNY PROFESOR. wSZYSCY RÓWNO UMIERAJĄ

    15.01.2021 05:54

    Do MOPSu? Czy Ty wiesz człowieku ile kosztuje utrzymanie takiej działalności nawet jak jest zamknięta? I nie ma tutaj mowy o byciu nieudolnym przedsiębiorcą, bo co innego jak nie radzisz sobie sam, a co innego jak rząd bezprAwnie cię zamyKa i tracisz Płynność finansowĄ! Argument, że inne kraje też Mają lockdown jest z tyłka wzięty, bo inne kraje obniżają podatki, dają dużo większe pomoce i przedsiębiorca nie musi płacić rachunków!!! A tutaj dostałeś wszawy grosz, morawiecki dowala kolejne podatki, bo nie stać go na 500plusY, dodatkowe emerytuRki, a rachunki trzeba płacić normalnie!!!!

  • 14.01.2021 15:27  Odpowiedz na komentarz

    Moje zdanie jest takie że restauracje i hotele powinny być otwarte w końcu nikt nikogo nie zmusza żeby tam przebywał kto będzie chciał to się pojawi oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów SANITARNYCH.

  • 14.01.2021 15:24  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie otwierajcie reustaracje bo skonczycie jak wasz dobry kolega z wrzesni tak doprowadzi was pis

    14.01.2021 19:11

    Dnia tym chory ludźmi jesteś

  • to nie otwierają? Wiecie co będzie podtarte tym listem?

  • 14.01.2021 12:56  Odpowiedz na komentarz

    przedsiębiorcy zdecydowali - po konsultacji prawnej - że zostanie podpisane porozumienie oraz ....a z kim to porozumienie, czyżby pomiędzy sobą, ja tobie a ty mnie ?

  • Chaotyczne działania rządu to jedna sprawa. Jednak to nie oznacza, że PO ma powrócić do władzy. Wielu z was to by chciało, żeby Tusk powrócił, a z nim Schetyna pałujący kibiców jak w 2008, Rostowski, który mówił, że pieniędzy na nic nigdy nie będzie. Chcielibyście pracować aż do śmierci za głodową pensję. Ale nic z tego. Rządy PO to by była tragedia, Policja by jeszcze bardziej zwalczała protesty antyrządowe, wszyscy, którzy brali 500+ to by musieli wszystko oddać albo stracą majątki, emerytury i wynagrodzenia by zostały obniżone, ale do tego na szczęście nie dojdzie.

  • 14.01.2021 12:17  Odpowiedz na komentarz

    Jeżeli w tym "show" będą brać udział jacykolwiek politycy to powiem tak ze ktoś chce zbić na tym kapitał. Aby była jasność nie popieramobecnych obostrzeń

  • 14.01.2021 10:00  Odpowiedz na komentarz

    #otwieraMY #działaMY #wspieraMY
    https://www.facebook.com/groups/otwieramysie

  • 14.01.2021 08:43  Odpowiedz na komentarz

    Trzeba w końcu skończyć z tym bezprawiem rządu. Nie można rządzić na podstawie rozporządzeń.

    14.01.2021 19:10

    Postrzelenia tuscowy

PODOBNE TEMATY
Infolinia dotycząca szczepień Miasto Gniezno na polecenie Wojewody Wielkopolskiego uruchamia specjalną linię telefoniczną. Będzie... Czwartek, 14 stycznia 2021
"Ciężko się dziwić obywatelom, że planują przeciwstawić się decyzjom rządu" Posłanka Paulina Hennig-Kloska zabrała głos w sprawie planowanego przez lokalnych przedsiębiorców otwarcia... Czwartek, 14 stycznia 2021
Otwarcie nowego szpitala już niebawem Już w marcu możliwe jest otwarcie nowego szpitala. Wszystko zależy jednak od wyników odbiorów zewnętrznych. Środa, 13 stycznia 2021
Nowy sprzęt zakupiony z miejskiego budżetu trafił do szpitala w Gnieźnie Sprzęt medyczny wartości 60 tys. zł, zakupiony ze środków miejskiego budżetu trafił do gnieźnieńskiego... Wtorek, 12 stycznia 2021