moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Otwarte Gniezno! Przedsiębiorcy mają dość obostrzeń!

Wtorek, 12 stycznia 2021
 • Otwarte Gniezno! Przedsiębiorcy mają dość obostrzeń!

Wszystko wskazuje na to, że od 18 stycznia w Gnieźnie zostaną otwarte restauracje i kluby fitness - przynajmniej niektóre. Przedsiębiorcy mają wybór - przeciwstawią się rozporządzeniom, albo zbankrutują.

Jak czytamy na facebook’u:
„W związku z tym, że po wyroku sądu w Opolu coraz więcej lokali decyduje się na otwarcie działalności, zachęcamy wszystkich właścicieli gnieźnieńskiej gastronomii oraz branży fitness do otworzenia swoich lokali i zakończenia działań prowadzących do zniszczenia gospodarki.”

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/745396846376892
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(17)

 • 14.01.2021 19:24  Odpowiedz na komentarz

  Leżałem trzy tygodnie na OIOM w Słupcy i widziałem wielu bohaterów którzy z podkulonymi ogonami prosili o tlen. Później już nie byli tacy hardzi . Mi udało się przeżyć, ale proszę wierzyć że w ciągu kilku dni na sali z 8 zajętych miejsc 6 zrobiło się wolnych, odeszli ale niestety nie do do mu. Takich odejść widziałem przez ten czas kilkanaście. Kto w to nie wierzy mówi przekonać się sam. Dwa miesiące po ja jeszcze mam trudności z oddychaniem, pulsem i bólami głowy. To co teraz ludzie robią to kompletnA głupota. życzę rozumu i więcej pokory bo ich interesy prowadzić mogĄ osierocone RODZiny.

 • 13.01.2021 22:31  Odpowiedz na komentarz

  Najlepiej rozbierzcie się do naga i idźcie na jakiś wielotysięczne COVID-pARTY. I ZACHORUJCIE. I WTEDY NABIERZECIE CHOCIAŻ TROCHĘ ROZUMU DO TYCH SPRANYCH ANTYSZCZEPIONKOWYCH MÓŻDŻKÓW. PIENIĄDZE TO NIE WSZYSTKO. NA BIEDE NIE TRAFIŁO!

 • 13.01.2021 09:15  Odpowiedz na komentarz

  Nie dziwię się wszystko ma jakieś granice ile można czekacz zwłaszcza że liczba zachorowań klasyfikuje się na strefę zolta a nie lockdown. Z danych ministerstwa wynika że mamy około 1.4 mln zachorowań na cowida jak była grypa w poprzednich sezonach to kładła ponad 4 mln i to w półtora miesiąca i nikt nic nie zamykał.

 • 13.01.2021 08:14  Odpowiedz na komentarz

  Brawo.????????????????

 • 13.01.2021 07:32  Odpowiedz na komentarz

  VIKTORZE nie życzę Ci źle. Ale może trzeba by było by ta zaraza cię dotknęła !! Idź tłumoku jeszcze raz Do szkoły i ucz się jeszcze raz biologii i chemii. bo na tych lekcjach zapewne spałeś !.

  13.01.2021 20:01

  Ty prędzej umrzesz ze strachu lub po zaszczepienIU niź ja na świrusa gdyż mam olej w głowie i dbam o odporność biorąc vitaminę D3 10tyś jedn+vit K2 +cynk+jod+selen itd. Kumasz coś z tego tłumiku ???

 • Brawo!!!jestem całym sercem za przedsiebiorcami.
  Może jak by tak zabrać naszym rządzącym ich diety na miesiąc, dwa, trzy, to wtedy by zrozumieli co czuja ci, którym zabralo możliwość zarabianie na chleb!

 • 12.01.2021 18:34  Odpowiedz na komentarz

  Jeżeli ktoś nie wierzy , że przebieg tej nowej grypy (corona virusa) może być bardzo bolesny albo wręcz śmiertelny, to niech sobie idzie do tej otwartej siłowni czy restauracji. Nie na darmo stare polskie przysłowie mówi: " Polak mądry po szkodzie". Szkoda mi tylko tych szeregowych pracowników siłowni czy restauracji. Jeżeli pracodawca nakażę im pracować, to oni nie ze swojej winy mogą to przypłacić własnym życiem. Albo życiem ich najbliższych np. seniorów, którzy codziennie czekają na nich w ich domach.

  13.01.2021 09:18

  Na grype też się ciężko choruje wiem bo miałem 4 lata temu teraz miałbym covida i na grype też się umiera. A seniorzy zestresowani pozamykani w domach... To bardziej Im szkodzi niż COVID. I to normalne że starszych więcej umrze na covid śmiertelność u ludzi starszych ogólnie jest wyższa z racji wieku i różnych chorób a teraz wszędzie ich straszą covidem.

  12.01.2021 21:15

  Niestety na zaczadzenie mózgu telewizją nie ma źadnej szczepionki. 1 telewizor a zaczadza mózgi całym rodzinom. Składam ci wyrazy współczucia bo i tak nic innego nie zrozumiesz.

 • 12.01.2021 18:24  Odpowiedz na komentarz

  To wina Pisu nieudaczniki przy sterach władzy doprowadzili chaosu to tylko i wyłącznie ich wina Gnoją ludzi a sami wypłacane sobie premie . Inwestują w chołotę bo to ich elektorat a uczciwych ludzi doprowadzają do bankructwa

  13.01.2021 06:25

  Kim ty jesteś? Nie masz prawa o kimś powiedzieć chołota. RODZICe nie nauczyli CIę szacunku dla innych. Ogarnij się.

  12.01.2021 21:55

  Gdyby u władzy był ktoś inny, to tak samo by było. Wszyscy politycy są systemowi. Działają w ramach reguł i praw ekonomicznych obecnego systemu, więc nic nie zmienią. Nawet nie wiedzą jak zmienić, bo to dla nich zbyt trudne i niekorzystne. Zmiany tak praw ekonomicznych jak i systemu trzeba by rozłożyć na lata, a dla polityków to zbyt długi okres. Oni myślą o sobie jak skorzystać na funkcji tu i teraz, ale nie o przyszłości, nie o potrzebnych zmianach systemowych wymagających przygotowań i lat wdrażania. Dla nich przyszłość to ich emerytura, a reszta nie ma znaczenia.

 • 12.01.2021 15:24  Odpowiedz na komentarz

  Brawo przedsiębiorcy! Trzymam za was kciuki i gratuluje odwagi! Czekam na wasze otwarcie!

 • 12.01.2021 12:07  Odpowiedz na komentarz

  Ja mam dość tej całej klasy politycznej, lewaków, liberałów, centrum, tak zwanej prawicy. Zamieniają się miejscami, ale nadal tak samo, a zmiany wyłącznie kosmetyczne. Trzeba wprowadzić takie zmiany, które wymagają czasu, ale przyniosą efekty za kilka lat, a nie doraźne i szkodliwe. Potrzeba zmian w prawach ekonomicznych, one już się nie sprawdzają, są archaiczne i czas na nowe. Gospodarka się zmienia, technologia idzie do przodu, a politycy za tym nie nadążają, twierdzą, że się nie da, i pewne rzeczy są niezmienne. To bzdura, człowiek może zmienić każde prawo jakie stworzył, trzeba chcieć.

 • I bardzo dobrze! Najwyższy czas się obudzić.

 • 12.01.2021 05:27  Odpowiedz na komentarz

  Zamknac wiejska

PODOBNE TEMATY
Infolinia dotycząca szczepień Miasto Gniezno na polecenie Wojewody Wielkopolskiego uruchamia specjalną linię telefoniczną. Będzie... Czwartek, 14 stycznia 2021
"Ciężko się dziwić obywatelom, że planują przeciwstawić się decyzjom rządu" Posłanka Paulina Hennig-Kloska zabrała głos w sprawie planowanego przez lokalnych przedsiębiorców otwarcia... Czwartek, 14 stycznia 2021
W poniedziałek resturatorzy podpiszą porozumienie i listy do rządu Około 40 restauracji z Gniezna i okolic, bez względu na obostrzenia, planuje wznowienie normalnej działalności.... Środa, 13 stycznia 2021
Otwarcie nowego szpitala już niebawem Już w marcu możliwe jest otwarcie nowego szpitala. Wszystko zależy jednak od wyników odbiorów zewnętrznych. Środa, 13 stycznia 2021