moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy restauracja w Gnieźnie otworzy się mimo obostrzeń? Właściciel jest na granicy wytrzymałości

Poniedziałek, 11 stycznia 2021
  • Czy restauracja w Gnieźnie otworzy się mimo obostrzeń? Właściciel jest na granicy wytrzymałości

Karpacz zapowiedział referendum, w Cieszynie otworzyła się jedna z restauracji, w niektórych nadmorskich miejscowościach można zjeść posiłki w mniejszych lokalach. Czy i Gniezno przeciwstawi się obostrzeniom? Wszystko na to wskazuje.

Nie mam zamiaru dłużej tolerować plucia nam w twarz, deptania polskiej gospodarki, niszczenia dorobku mojego życia - mówi jeden z gnieźnieńskich restauratorów. W weekend otworzył się lokal w Cieszynie. Wysłano 10 radiowozów Policji. Właściciel nie dostał mandatu, bo nie ma do tego podstaw prawnych. Oczywiście na miejscu zjawił się także Sanepid, ale nie wolno karać ludzi na podstawie wprowadzonego rozporządzenia. Pięć imprez okolicznościowych - tyle mam zaplanowane na ten rok. Powinno być ich minimum dziesięć razy więcej. Z czego mam żyć? Zwolniłem już część pracowników. Jak mam przetrwać? Sam już nie wiem ile nocy nie spałem przez te zwolnienia. Ja mam wyrzuty sumienia. Ja! Nie Morawiecki, nie Duda. Ja! Nie będę tego dłużej tolerował. Na razie proszę o anonimowość, ale jednocześnie informuję, że już od 18 stycznia, bez względu na to czy obostrzenia zostaną zdjęte czy przedłużone, w moim lokalu będzie można zjeść na miejscu.

Karpacz podjął inicjatywę zorganizowania referendum, aby stać się strefą wolną od niekonstytucyjnych obostrzeń związanych z pandemią. W Cieszynie, w weekend otworzyła się jedna z restauracji, która wydawała posiłki na miejscu. Sanepid został wypłoszony przez posła Lewicy, natomiast pod lokalem pojawiło się 10 radiowozów Policji. Właściciel nie otrzymał mandatu. W nadmorskich miejscowościach jest coraz więcej małych otwartych lokali, w których można zamówić dania na miejscu. Podobna sytuacja jest w górskich kurortach, które mimo teoretycznie zamkniętych hoteli, pękają w szwach. Także górskie schronika wyłamują się spod obostrzeń.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(19)

  • 13.01.2021 07:43  Odpowiedz na komentarz

    Ludziska. Czy wy nie macie w swoich domach kuchni ? Czy na prawdę nikt już nie potrafi sobie samodzielnie ugotować w domu obiadu ? Musicie chodzić do tych restauracji ? Jedzenie robione samodzielnie jest na prawdĘ ZDROWSZE !

    13.01.2021 14:10

    Puknij się w głowę!!!!!!

  • 13.01.2021 07:40  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie obostrzenia mają za zadanie przede wszystkim chronić przed wcześniejszą śmiercią naszych dziadków lub rodziców. Bo ich organizmy są zbyt słabe by obronić się samodzielnie przed tym wirusem ? Czy tak bardzo swoich dziadków czy rodziców ....NIENAWIDZICIE ? Wytrzymajmy jeszcze dwa miesiące i epidemia powinna już być Polsce opanowana. Wytrzymajmy jeszcze trochę !! Już nie dużo nam zostało ! Jeszcze dwa miesiące wyrzeczeń !! Wytrzymajmy !!

  • 13.01.2021 07:34  Odpowiedz na komentarz

    Tylko jedna właścicielka hotelu w górach zdecydowała się złamać przepisy dotyczące obostrzeń. A media idiotyczne zrobiły hałas jak by wszystkie pensjonaty się już otworzyły ? Te wszystkie media powinno się w końcu uciszyć !!

  • 12.01.2021 17:34  Odpowiedz na komentarz

    Witam
    Proszę napisać co to za restauracja z chęcią ją odwiedzę

  • 12.01.2021 10:57  Odpowiedz na komentarz

    Odwagi, ale z ostrożnością

  • 12.01.2021 09:11  Odpowiedz na komentarz

    Czas na wiosnę ludów

  • 11.01.2021 22:12  Odpowiedz na komentarz

    Patrząc na restauratorów, naprawdę szczerze mi ich żal. Te tarCze co zaproponował rząd są totalnie do bani.
    Jedni się na nich bogacą inni tracą majątki. Pracuje w branży powiązanej z budowlanką i u nas są za zeszły rok są wzrosty. A tarczę brali wszyscy i to dość pokaźne kwoty. A im się te pieniądze nie należały. Przesyłam linka do strony rządowej gdzie po wpisaniu nipu firmy można się dowiedzieć ile dana firma dostała z tarczy. https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary

  • 11.01.2021 21:43  Odpowiedz na komentarz

    Dzieci pozamykane w domach nie widzę sensu żeby rozbierać się z piżamy by wyjść. Tak to prawda dzieci wpadają w depresje .
    Trzeba z tym skończyć
    Co zrobili z naszą polska
    Dbają tylko o własną kieszeń
    Wypiepszyc kilkunastu polityków tak dla przykładu. Biorą pieniądze za nic
    A my prosić ludzie płacąc podatki ,
    Ubezpieczenia nie możemy się dostać do lekarza rodzinnego A co dopiero do specjalisty

  • 11.01.2021 21:20  Odpowiedz na komentarz

    Wielkie przebudzenie. Wracajmy do normalnosci. Otwierajcie wszyscy na raz, bez ustepstw. Stoje w pierwszym rzedzie do obiadu, kolacji, przekaski itd!!!

  • 11.01.2021 21:18  Odpowiedz na komentarz

    Barszo dobrze, tak trzymać! Kibicuję Państwu i trzymam kciuki z całych sił, jeśli tylko otworzą SIĘ lokale ani chwili nie będę czekać aby was odwiedzić i w spokoju ze znajomymi zjeść posiłek na miejscu. Powodzenia!

  • 11.01.2021 20:11  Odpowiedz na komentarz

    Brawo! Do odważnych świat należy! Popieram i życzę powodzenia restauratorom.

  • 11.01.2021 16:29  Odpowiedz na komentarz

    I bardzo dobrze. Niech otwierają i zaczną żyć i zarabiać. Gospodarka musi się obudzić.

  • 11.01.2021 15:13  Odpowiedz na komentarz

    BArdzo dobrze! Jest epidemia , są narażeni itd ale w demokratycznym państwie, człowiek powinien posiadać coś takiego jak "wybór " , nie chcesz się zarazić boisz się? Siedź w domu! Ale wyjsc do baru czy gdzieś potańczyć idziesz na własną Odpowiedzialność, są maseczki ,dezynfekcja itd ale człowiek powinien się tez uodparniac a nie zamykać przed światem !!

  • 11.01.2021 12:11  Odpowiedz na komentarz

    Powstańcie Polacy i NIE UMIERAMY NA KLĘCZKACH !!! Garstka koszernych zdrajców wykonująca rozkazy GADÓW nie moźe zniszczyć NAS MILIONY. Czas wyrzucać telewizory przez okna i zacząć ćwiczyćwiczyć karate !!!

  • I bardzo dobrze. Nareszcie będzie gdzie pójść. To co robią z ludźmi to jest koszmar. Dzieci pozamykane w domach bez normalnych relacji społecznych. Przedsiębiorcy i pracownicy BEZ środków do ŻYCIA. Przyjdzie głód. A jak da się zauważyć to wszystko sprowadza się teraz do jednego. Tego jednego lub dwóch zastrzyków....ludobójstwo?

  • 11.01.2021 09:07  Odpowiedz na komentarz

    WRESZCIE PIERWSZY ODWAŻNY W GNIEŹNIE !!! Dość niszczenia Polski i Polaków pod szyldem jakiegoś podrasowanego wirusa grypy stworzonego dla zniszczenia USA przez Chiny !!! Wyraźnie pchają Świat cywilizowany do rewolucji i nowego rozdania kart po II Wojnie Światowej !!!

    12.01.2021 00:16

    ZdziwiłbyŚ się, jest ich zdecydowanie więcej!! Jeszcze tylko kilka dni.... ??

  • 11.01.2021 05:28  Odpowiedz na komentarz

    Do tej pory wszystko co jest nakładane jeat nielegalne tak samo jak starają się na mas wywrzeć presen i coś nielegalnego robia legalnym. Ale mówimy stanowcze nie i juz jada po nich taczki, koniec dyktatury i bezprawia

PODOBNE TEMATY
W poniedziałek resturatorzy podpiszą porozumienie i listy do rządu Około 40 restauracji z Gniezna i okolic, bez względu na obostrzenia, planuje wznowienie normalnej działalności.... Środa, 13 stycznia 2021
Coraz bliżej święta! Zamów catering z Restauracji Hubertus! Restauracja Hubertus przyjmuje zamówienia na catering świąteczny. Sobota, 12 grudnia 2020
Restauracja KFC w Gnieźnie otwarta W czwartek otwarto pierwszą w Gnieźnie restaurację KFC. Fast food mieści się przy ul. Gdańskiej. Z powodu... Piątek, 4 grudnia 2020
Gnieźnieńscy restauratorzy walczą o przetrwanie! Wymyślili challengedla mieszkańców naszego regionu! Właściciele gnieźnieńskich restauracji coraz silniej odczuwają skutki pandemii i związane z tym obostrzenia.... Piątek, 27 listopada 2020