moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Prymas Polski zaszczepi się przeciwko koronawirusowi

Poniedziałek, 28 grudnia 2020
 • Prymas Polski zaszczepi się przeciwko koronawirusowi

Abp Wojciech Polak deklaruje, że gdy tylko będzie to możliwe, zaszczepi się przeciw Covid-19.

Oczywiście każdy podejmie decyzję w sposób wolny i odpowiedzialny. Ja się zaszczepię w trosce o zdrowie własne i innych - mówi Prymas Polski.

Metropolita gnieźnieński przypomina i odsyła do opublikowanej niedawno noty Kongregacji Nauki Wiary, gdzie czytamy: „Przy braku innych środków służących powstrzymaniu lub choćby jedynie zapobieżeniu epidemii, dobro wspólne może zalecać szczepienie, zwłaszcza w trosce o najsłabszych i najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo”. Zaszczepię się w trosce o zdrowie własne i innych. Jasnym jest natomiast i oczywistym, że każdy musi tą decyzję podjąć sam, w pełnej wolności i odpowiedzialności, tak, jak wspomniany dokument Kongregacji wskazuje - podkreśla abp Polak.

Przyznaje również, że rozumie obawy i dezorientację wielu osób, zwłaszcza wobec tak licznych i często sprzecznych opinii nt. szczepionki. Osobiście staram się słuchać ekspertów i traktuję szczepienie nie tylko jako szansę na pokonanie pandemii i powrót do normalności, ale także jako realizację przykazania miłości bliźniego - mówi Prymas zachęcając, by zapoznać się ze stanowiskiem Zespołu Bioetycznego KEP nt. szczepionki.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(5)

 • 01.01.2021 23:59  Odpowiedz na komentarz

  Odstąpię mu swoją dawkę aby Polska szybciej miała nowego Prymasa - Prawdziwego Polaka, chociaż trochę zbliżonego do Prymasa Wyszyńskiego. Gdyby masoneria nie uzyskała zgody Watykanu to nie odważyłaby na ten globalny faszystowski atak na ludzkość.

 • 29.12.2020 11:23  Odpowiedz na komentarz

  Tak. Sól fizjologiczna pójdzie, albo chowająca się igła w strzykawce tak jak w TV. Dziękujemy za ten spektakl dla gawiedzi. Nie wierzymy wam !!!

 • 28.12.2020 23:34  Odpowiedz na komentarz

  gdzie u was normalnosc i milosc,chyba dla was.widzialam.

  29.12.2020 20:59

  Wy kobiety nie zasłużyłyście na jakąś miłość czy zrozumienie. Marudzicie, zrzędzicie, narzekacie wiecznie, jeszcze te bezsensowne protesty. Szczepionka to powinna być dla was właśnie na to marudzenie, narzekanie i krnąbrność. Nawróćcie się i zachowujcie normalnie, a wtedy będzie dobrze. Wtedy będzie można normalnie rozmawiać, jeśli każdy będzie zachowywał się jak trzeba, sam rozumiał siebie i innych.

 • 28.12.2020 23:26  Odpowiedz na komentarz

  A co nas to obchodzi ,że się zaszczepi,ma załatwione to od prezesa i tego z toru... rydzego...
  a biedni ludzie,gdzie na cmentarz?!!! i jeszcze tam,trzeba im zapłacić!!! bo jak nie to pod płot.
  a oni wzajemnie sie beda szczepi

PODOBNE TEMATY
Ostrów Lednicki - palatium Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Chronologia i kontekst Badania na Ostrowie Lednickim prowadzone są od około 180 lat. Początkowo koncentrowano się na widocznych... Wtorek, 5 stycznia 2021
Komunikat ws. kolędy na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej W związku z kierowanymi zapytaniami dotyczącymi tegorocznej kolędy Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej... Poniedziałek, 4 stycznia 2021
Na Lednicy zakończono dwuletnie badania Jaki wpływ na zachowanie krajobrazu kulturowego, którego integralną część stanowi dziedzictwo przeszłości... Poniedziałek, 4 stycznia 2021
Nadchodzi sylwester! Fajerwerkowy asortyment już gotowy? Jak co roku na całym świecie, odejście starego roku i nadejście nowego, świętować będziemy śląc w niebo... Wtorek, 29 grudnia 2020