X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Była sekretarz powiatu otrzymuje ponad 15 tys. zł wynagrodzenia chociaż nie była w pracy od 2018 roku!

Wtorek, 8 grudnia 2020
  • Była sekretarz powiatu otrzymuje ponad 15 tys. zł wynagrodzenia chociaż nie była w pracy od 2018 roku!

Kinga Włodarczyk-Przybyła to byłą sekretarz powiatu gnieźnieńskiego, która ostatni raz w pracy była w 2018 roku. Później zaszła w ciążę i korzystała z urlopy macierzyńskiego, wychowawczego, a teraz - od października - z zaległego urlopu wypoczynkowego, którego nagromadziła ponad 100 dni.

Postać Kingi Przybyły-Włodarczyk „wypłynęła” ponownie, kiedy jej ojciec - Zbigniew W, radny Gminy Łubowo został zatrzymany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. O sprawie pisaliśmy w artykule „Radny Gminy Łubowo już wcześniej stracił prawo jazdy za prowadzenie samochodu po pijaku! Ukrył to przez władzami gminy i wyborcami!”. Okazuje się, że była sekretarz powiatu odbiera gigantyczne wynagrodzenie za ... siedzenie w domu. 8 października wpłynął do mnie wniosek o urlop wypoczynkowy, który faktycznie pani Kindze się należy, natomiast patologią całej tej sprawy jest fakt, że pani była sekretarz miała niewykorzystane ponad 100 dni urlopu - mówi starosta Piotr Gruszczyński. W tym wypadku doszło do wykroczenia, za które odpowiedzialność ponosi starosta, który jest osobą kontrolującą to, co się dzieje w starostwie. O tym mówi kodeks pracy. Konsekwencją tego, że pani Kinga miała tak duży zaległy urlop jest to, że od 8 października przez najbliższe pół roku Starostwo Powiatowe będzie musiało wypłacać, nie mając tego pracownika, spore wynagrodzenia. Chcę przypomnieć, że pani była sekretarz miała wynagrodzenie w Starostwie Powiatowym na poziomie 13 500 zł plus 1 700 zł z tytułu audytora wewnętrznego w szpitalu. Zresztą w mojej ocenie doszło tutaj do naruszenia pewnej etyki. Chcę przypomnieć, że dyrektorem szpitala wtedy był polityk PiS-u, a pani Przybyła chyba jest nadal ściśle związana z tym ugrupowaniem politycznym. Audytor jest od tego, żeby wychwytywał uchybienia, prowadził pewien element kontroli. Trudno jest kontrolować kolegę po fachu. Pani Kinga jest pracownikiem starostwa od 2006 roku. Bardzo mocno została doceniona w kadencji, kiedy władzę przejął PiS i awansowała na sekretarza. W mojej ocenie była najlepiej zarabiającym urzędnikiem w powiecie gnieźnieńskim. Formalnie jest pracownikiem. Do kwietnia wykorzystuje urlop, który sobie odłożyła w czasie. Zanim wzięła urlop była na urlopie macierzyńskim i wychowawczym. (...) Winę za tę sytuację ponosi były starosta, który nie nadzorował niewykorzystanych urlopów. Z moich szybkich obliczeń wyszło, że ta pani w ogóle w latach 2014 - 2018 nie brała w ogóle urlopu, czyli cały czas była czynnym pracownikiem. To jest niezgodne z prawem. Obecnie funkcję sekretarza pełni pani Małgorzata Matczak i ona doskonale wie jak bardzo przywiązuję wagę do tego, żeby nie dochodziło do tak patologicznych sytuacji.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(21)

  • 15.12.2020 20:28  Odpowiedz na komentarz

    ile niezdrowego jadu w tym czlowieku !!

  • plus 1 700 zł z tytułu audytora wewnętrznego w szpitalu. Zresztą w mojej ocenie doszło tutaj do naruszenia pewnej etyki. Chcę przypomnieć, że dyrektorem szpitala wtedy był polityk PiS-u, a pani Przybyła....ot i cała prawda o zarobkach samorządowców, gdzie otrzymuje się dodatkowe wynagrodzenia w ramach podstawowych obowiązków pracownika w ramach zatrudnienia. A gdzie dorabia i za ile pan starosta w ramch swych obowiązków ? Dlaczego nie dopuszczają do tych lukratywnych apanaży innych pracowników w ramach kilku godzin pracy w miesiącu, co brakuje chętnych ?

  • 10.12.2020 22:14  Odpowiedz na komentarz

    Urlop ma to do siebie, że pracownik siedzi w domu i otrzymuje wynagrodzenie, Panie Gruszczyński. Urlop jest udzielany na wniosek pracownika, A pracodawca nie może nikogo zmusić do jego wykorzystania. Pani Kinga nie wykorzystywała urlopu, poza tym była na macierzyńskim więc ma zaległy urlop.

  • 10.12.2020 08:34  Odpowiedz na komentarz

    Nosił wilk razy kilka poniosą kiedyś i WILKA...

  • 10.12.2020 00:01  Odpowiedz na komentarz

    Według starosty wszystko co złe to wina pisu a ,że w poprzedniej zimy nie było śniegu to też wina pisu???Kończ waść wstydu oszczędź.

  • Dajcie Kobiecie spokuj, nik nie brani wam iść w polityke i też zarabiac takie pieniądze zamiast ciułac na etacie za 2,200 netto.
    Pozdrawiam myślacych

  • 08.12.2020 23:32  Odpowiedz na komentarz

    To już jest parodia...kobieta urodzila dziecko i jest szykanowana ze chce zaległy urlop wykorzystać? Taka to nagroda za lata pracy i poświęceń dla dobra polski

  • Pan obecny Starosta chyba zapomniał jak obecny Radny Powiatu Gnieżnienskiego też dostał pieniadze za urlop a do tego awans do TBSu.Ale co tam pamięc moze zawodzic

  • 08.12.2020 12:06  Odpowiedz na komentarz

    Panie Gruszczynski pan otrzymuje wynagrodzenie z naszych podatkow. Czy inne kobiety u pana nie rodza dzieci i nie sa na urlopach. Skoro ta pani nie wykorzystala urlopu to swiadczy o tym , ze byla potrzebna w pracy. Placa za urlop nalezy sie kazdemu czy to wczesniej czy obecnie. Wyliczcie ile tracicie na inne sprawy, urlopy czy przyjemnosci. Kazda kobieta ma prawo do roznych urlopow obojetnie ktora partie popiera. Wstyd Pan przynosi sobie takimi wypowiedzoami

  • 08.12.2020 11:13  Odpowiedz na komentarz

    Ale jaja. Chyba tylko w Polsce można zostać pracodawcą nie znając podstawowego kodeksu PRACY

  • 08.12.2020 10:37  Odpowiedz na komentarz

    Panie starosto konferencje są po to byś się czymś pochwalić np swoimi osiągnięciami a pan tu sobie strzela ewidentnie w kolano a wynika to z nieznajomości kodeksu pracy ale to dobrze bo reklamy sobie pan tym nie robi hi hi hi...,,,:)

  • 08.12.2020 10:32  Odpowiedz na komentarz

    Chyba Pan tu próbuje odwrócić uwagę od swojego synalka co?! Jakieś tematy zastępcze są potrzebne co NIE?!

  • 08.12.2020 10:14  Odpowiedz na komentarz

    Żal mi tej Dziewczyny ponosi konsekwencje tego że urodziła dziecko... Co to za zakład pracy szok...

    08.12.2020 20:03

    Ale urodzila 3 czy 4 lata temu , a chodzi o urlop zalegly nie rOzumiem wypOwiedzi

  • 08.12.2020 10:10  Odpowiedz na komentarz

    Niech Starosta jak taki mądry to napisze czym zajmuje się obecną sekretarz a czym zajmowała się poprzednia może wtedy będzie wiadomo za co się płaciło.

    08.12.2020 20:04

    A moze niech napisza DLACZEGO jest byla sekretarz

  • 08.12.2020 09:12  Odpowiedz na komentarz

    A to jakby ta pani wykorzystywała urlop wcześniej to rozumiem że byłby bezpłatny? To jakiś widzę inny kodeks pracy macie? Śmiech na sali..! Czyli jak pracownicy starostwa idą na urlopy to im nie płacicie za siedzenie w domu? Boże broń przed pracą w starostwie:)

  • 08.12.2020 09:07  Odpowiedz na komentarz

    W innym artykule było wspomniane że Pani Kinga była w pracy przez dwa miesiące jak pan Gruszczyński był już starosta czyli to pan też nie dopilnował aby urlop ta pani wykorzystała. Czyli pan też nie nadzorował prawidłowego WYKORZYSTANIa urlopu:) sam pan się ośmiesza...ha...ha.ha:) ale pajace w tym starostwie.

    08.12.2020 20:07

    To co mial przyjsc do pracy i w pierwszy dzien przeGladac karty urlopowe wszystkich pracownikow ..... co za idiotyczna wypowiedz

  • 08.12.2020 08:20  Odpowiedz na komentarz

    Kolego poczytaj prawo pracy. I nauczyć się liczyć. Skoro ma zaległy urlop a wynika że była w ciąży i urodziła to znaczy że za chociażby te dwa lata kadencji po ma 52 dni Urlopu??? O co tu Chodzi?? Czy o innych Kobietach które pracują w Starostwie i urodzily też Napiszesz o Urlopach?

  • 08.12.2020 08:14  Odpowiedz na komentarz

    Człowieku czy ty masz jakiś problem? No ile można pisać o tym samym? Powiat Tobie płaci Ekstra?

PODOBNE TEMATY
Zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym w Żydowie! 4 osoby przewiezione do szpitala! W niedzielę po godz. 15.00 służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku z udziałem motocyklisty... Poniedziałek, 12 kwietnia 2021
Dachowanie w Wydartowie W sobotę po godz. 11.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego w Wydartowie.... Niedziela, 11 kwietnia 2021
Gnieźnieńska "Anakonda" doposażona Pod koniec 2020 roku w związku z wypełnieniem wymogu doposażenia w sprzęt znajdujący się w normatywie... Sobota, 10 kwietnia 2021
Jelenie zaplątały się w siatkę przy boisku! Pomogli im strażacy Strażacy uratowali dwa jelenie, które w piątek rano zaplątały się porożem w siatkę na boisku sportowym... Sobota, 10 kwietnia 2021