PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Podwójna wygrana gnieźnieńskich szczypiornistek

Piątek, 20 listopada 2020
  • Podwójna wygrana gnieźnieńskich szczypiornistek

Konsekwentne budowanie przewagi w obronie, zdecydowana i szybka gra w kontrataku oraz koncertowa forma w drugiej połowie spotkania. Te czynniki zdecydowały, że w derbach Wielkopolski ponownie górą był MKS PR URBIS Gniezno. Gnieźnianki rozgromiły Innline AZS Poznań 20:35!

Początek meczu nie wskazywał na jednostronny przebieg derbowego widowiska. Wynik spotkania otworzyła Karolina Chojnacka, a po niej do bramki rywalek trafiła też Agnieszka Siwka. Zryw gospodyń był natychmiastowy, ponieważ potrzebowały niespełna minuty na wyrównanie rezultatu. Ten wynik utrzymał się aż do 8 minuty, kiedy to zarówno jedna jak i druga drużyna nie mogła przebić się przez obronę rywalek. Kolejna bramka Magdaleny Ziółkowskiej sprawiła, że poznanianki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały przez kolejne 10 minut. W kolejnej fazie gry poznanianki miały coraz większe kłopoty w ataku i obronie, które natychmiast wykorzystały podopieczne trenera Roberta Popka. Świetna końcówka pierwszej części pozwoliła nam ostatecznie na trzypunktowe prowadzenie (14:11).

Po przerwie Innline AZS wykazywał jeszcze słabszą dyspozycję na parkiecie, co pozwoliło gnieźniankom na podkręcenie tempa (9:21). Pod nieobecność, m.in. Joanny Sawickiej i Mileny Kaczmarek, zespół z pierwszej stolicy pokazał, że nasza siła tkwi w bardzo wyrównanej kadrze. Wszystkie elementy - atak, obrona i bramka chodziły jak w szwajcarskim zegarku. Nokaut w ostatnich 15 minutach gry (4:11) ustanowił wynik na 20:35. Trzy punkty z gorącego terenu ponownie trafiły do MKS PR URBIS Gniezno!

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Konieczna - Kasprowiak (8), Niedzielska, Siwka (3), Giszczyńska (5), Chojnacka (4), Dolacińska (4), Bigoszewska-Jackowiak (1), Różewska, Rachela, Matysek (4), Łęgowska (6).

Bezbłędny tego dnia był także KaPi Meble MKS PR II Gniezno, który wygrał pierwsze spotkanie wyjazdowe. Wyższość gnieźnianek musiał uznań GMTS Sparta Iwanicki-Gubin 25:30.

Mecz od pierwszych minut miał bardzo wyrównany przebieg. Szala zwycięstwa czterokrotnie przechylała się raz to na korzyść gospodyń, a raz na korzyść przyjezdnych. Ostatecznie świetna końcówka w wykonaniu gnieźnianek sprawiła, że to one opuszczały parkiet po pierwszych minutach gry z uśmiechami na twarzy (13:17).

Po przerwie podopieczne Romana Solarka spokojnie utrzymały przewagę. Gubinianki miały szansę na zminimalizowanie strat, ale trzy pod rząd niewykorzystane karne sprawiły, że uszło z nich powietrze. Niemoc gospodyń wykorzystały gnieźnianki, które w ostatnich 10 minutach gry wypunktowały Spartę na 7:5, co ustanowiło wynik spotkania na 25:30.