moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Aktualności Straży Miejskiej

Czwartek, 29 września 2011
  • Aktualności Straży Miejskiej

26 września Patrol Straży Miejskiej udał się do Parku Miejskiego gdzie dwie nastolatki z liceum nr 17 zaopiekowały się bezpańskim psem. Zwierzę było osowiałe i sprawiało wrażenie chorego. Przybyła na miejsce osoba wyłapująca bezpańskie psy na terenie miasta stwierdziła, ze to najprawdopodobniej szczenna suczka, u której lada chwila rozpocznie się akcja porodowa. Pies został umieszczony w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

„Komin prawdę ci  powie…”

24 września Strażnicy Miejscy udali się na ul. Kruczą gdzie mieszkańcy zgłosili interwencję dotyczącą spalania śmieci w piecu kuchennym. Na miejscu ustalenie właściwego adresu nie sprawiło problemów, ponieważ komin należący do mieszkania w którym palono śmieciami jako jedyny na całym osiedlu był okopcony. Patrol Straży Miejskiej przeprowadził rozmowę pouczającą z osobą, która przyznała się do sporadycznego wrzucania śmieci do pieca.


 

Uszkodzony znak drogowy

Wczoraj podczas porannego patrolu Strażnicy Miejscy zauważyli uszkodzony nowy znak drogowy przy wjeździe na ul. Tumską. Do jego uszkodzenie doszło prawdopodobnie w godzinach wieczornych lub nocnych dnia poprzedniego. Informacja dot. strefy zamieszkania
Straż Miejska informuje, że od 26 września zostało wprowadzone nowe oznakowanie dotychczasowej Strefy Ruchu Pieszego. Dotyczy ono ulic:
Chrobrego( na odcinku od ul. Mieszka I do Rynku),
Rynek,
Kaszarska,
Tumska,
Łaskiego (na odcinku od ul. Tumskiej do ul. Jeziornej).
Na wyżej wymienione ulice możliwy będzie wjazd pojazdów osób uprawnionych, lecz z uwagi na wprowadzony znak D-40 „strefa zamieszkania” parkowanie pojazdów na tych ulicach będzie niezgodne z obowiązującymi przepisami. Znak D-40 „strefa zamieszkania” oznacza wjazd do strefy zamieszkania. Wyjazd z takiej strefy oznacza znak D-41 „koniec strefy zamieszkania”. Znaki te mogą być umieszczone w innym miejscu niż prawa strona jezdni. Straż Miejska przypomina, że w strefie tej obowiązują szczególne zasady ruchu m.in:
  • pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami,
  • dopuszczalna prędkość pojazdu wynosi 20 km/h,
  • zabroniony jest postój pojazdu w miejscu innym niż do tego wyznaczone.
W pierwszym okresie obowiązywania nowych znaków Strażnicy pouczają i informują kierujących pojazdami.  Jednakże osoby pouczane już wcześniej, a mimo to łamiące nowe przepisy muszą się liczyć z przykrymi konsekwencjami w postaci mandatu karnego.
Straż Miejska

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Aktualności Straży Miejskiej Straż Miejska w Gnieźnie podwoiła swoje wysiłki, aby Gniezno weszło w nowy sezon turystyczny jako miasto... Środa, 14 marca 2012
Aktualności Straży Miejskiej 24 lutego strażnicy miejscy odebrali zgłoszenie dotyczące dwóch pijanych, nagich mężczyzn śpiących przed... Piątek, 2 marca 2012