moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kolejna wpadka posła Dolaty! Porównał kobiety do małp, a sam pomylił osoby!

Środa, 18 listopada 2020
  • Kolejna wpadka posła Dolaty! Porównał kobiety do małp, a sam pomylił osoby!

Poseł Zbigniew Dolata podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na temat przebudowy ul. Wolności wypowiedział się na temat gnieźnieńskich radnych z bliskiego otoczenia prezydenta Tomasza Budasza. Niestety parlamentarzysta zaliczył kolejną wpadkę - pomylił osoby.

Korzystając z okazji chciałem pozdrowić grupę młodych radnych Rady Miasta Gniezna, szczególnie tych, którzy z właściwym sobie tupetem mówią kto może sobie w tym mieście mieszkać, a kto nie może - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Zbigniew Dolata. Używają słów adekwatnych do swojej kultury osobistej. Na czele tej grupy stoi pan radny Dzionek i jest jeszcze kilka innych osób. Parlamentarzysta pomylił jednak osoby, a dokładniej radnego Tomasza Dzionka z działaczem społecznym, Jakubem Dzionkiem.

Głos w sprawie wspólnej konferencji prasowej prezydenta i kontrowersyjnego w ostatnim czasie posła zabrał przewodniczący lokalnych struktur PO, Piotr Gruszczyński. Dla mnie skandalem jest to, że w obecności prezydenta, który jest przedstawicielem Platformy Obywatelskiej pan poseł pozwala sobie na krytykowanie radnych tego ugrupowania, ale tak naprawdę dochodzi do sytuacji precedensowej, ponieważ pan poseł pomylił pana radnego Tomasza Dzionka z inną osobą o takim samym nazwisku - mówi starosta Piotr Gruszczyński, przewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Mam nadzieję, że konsekwencjami tego będą co najmniej przeprosiny. Nie ukrywam, że osoba, która niedawno porównała iloraz inteligencji kobiet poniżej tego, co reprezentują małpy i która pozwala sobie na kolejną kontrowersyjną wypowiedź w obecności prezydenta jest dla mnie wysoce niestosowna i nie ukrywam, że jest mi smutno, że do takiej sytuacji doprowadził magistrat. Wzięcie udziału w konferencji z posłem Dolatą, który dzieli, jest nie do pomyślenia, bo ta konferencja też podzieliła grupę ludzi, w tym radnych. Ponadto nie wyobrażam sobie stanąć ramię w ramię z osobą, która porównała ludzi do małp, co jest kolejnym wyrazem podziału społeczeństwa. Poseł Dolata udowadniał to już nie raz. Tutaj nie ma mowy o budowaniu czegokolwiek ponad podziałami, bo jak już wspomniałem ta konferencja podzieliła kolejne osoby, w tym z bliskiego otoczenia prezydenta. Mam nadzieję, że mój kolega, którego bardzo cenię, pełniący funkcję Prezydenta Miasta Gniezna nie będzie więcej razy wpisywał się w podziały posła Dolaty i bardzo ubolewam nad tym, że tak się stało.
 
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(4)

  • ...Te kobiety podczas demonstracji zachowują się skandalicznie, wulgarnie i agresywnie! Inspirowały ataki na kościoły! To zachowania chuligańskie, włączające MŁODZIEż w ekscesy! Brak Elementarnej kultury, zaprzeczene kobiecości! Określenie posła było zdecydowanie łagodniejsze niż wulgarne okrzyki i hasła tych "kobiet". Tymbardziej, ze ich główny postulat wg liderki Lempart to barbarzyńskie prawo do "Aborcji na żądanie"!? Nie reprezentują wszystkich kobiet! P.Gruszczyński przekracza swoją rolę w Gnieźnie pouczając Prezydenta i odmawiając prawa do krytyki radnych PO. To pycha i megalomania!

  • ..te kobiety PODCZas demonstracji zachowują się skandalicznie, wulgarnie i agresywnie! INSPIROWały ataki na kościoły! To zachowania chuligańskie, WŁĄCZAJące w ekscesy młodzież szkolną!? brak elementarnej KULTURY i ZAPRZECzenie KOBIECOŚCI! Określenie posła było zdecydowanie łagodniejsze niż agresywne, wulgarne okrzyki i hasła prezentowane na protestach! Tymbardziej, że wg postulatów ich liderki lempart domagają się barbarzyńskiego prawa do aborcji na żądanie!? Forma i treść tych protestów jest nie do przyjęcia (hucba przed katedrą)! Nie reprezentują wszystkich kobiet!!

  • 19.11.2020 01:33  Odpowiedz na komentarz

    W punkt! Dobry komentarz.

  • 18.11.2020 09:13  Odpowiedz na komentarz

    PANIE Gruszczynski nie czepiał bym się PREZYDENTA. Pokazał dużą KLASĘ zapraszając DOlate. Oraz uczciwie mówiąc O pomocy w pozyskaniu KASY. A że poseł nieumie się zachowac i nie myśli. Pokazał nieraz. A SZCZEGOLNIe w Sejmie głosując za,, ustawami,,ŁAMIĄC KONSTYTUCJĘ!!!!!!!!

PODOBNE TEMATY
Zostań rodzicem zastępczym Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziców zastępczych,... Czwartek, 26 listopada 2020
Komputery i środki ochrony osobistej dla rodzin zastępczych Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie w ramach Projektu Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy... Czwartek, 26 listopada 2020
Powiatowy konkurs fotograficzny rozstrzygnięty Rozstrzygnięto już konkurs fotograficzny "Odkryj walory przyrodnicze powiatu". Ideą przedsięwzięcia,... Piątek, 13 listopada 2020
Zmiana organizacji i godzin pracy Starostwa Powiatowego W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 na terenie powiatu, mając na celu bezpieczeństwo... Poniedziałek, 2 listopada 2020