moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Grozili bronią, strzelali do auta, ukradli pieniądze i telefon!

Wtorek, 17 listopada 2020
  • Grozili bronią, strzelali do auta, ukradli pieniądze i telefon!

Sprawcy gróźb karalnych, uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej zostali zatrzymani przez policjantów z Witkowa i Gniezna. Mężczyźni z błahych powodów zaatakowali osoby siedzące w samochodzie. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Witkowie. W sobotę, 14 listopada, około godziny 19.00 do dwóch osób przebywających w samochodzie podeszło trzech mężczyzn, z których jeden z nich, po otwarciu drzwi kierowcy zaczął wymachiwać przedmiotem przypominającym broń palną. Między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Gdy mężczyźni znajdujący się w aucie próbowali odjechać, sprawca trzymający broń oddał kilka strzałów w kierunku samochodu powodując uszkodzenie karoserii, natomiast drugi sprawca z tej grupy zabrał telefon komórkowy pasażerowi tego pojazdu. W etui komórki znajdowało się około 800 złotych, natomiast pokrzywdzony wartość telefonu wycenił na 1 500 złotych.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Witkowa i Gniezna. W przeciągu kilkunastu godzin zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 25 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Witkowa, trzeci jest mieszkańcem powiatu słupeckiego. W toku dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione 800 złotych, a następnie zabezpieczyli pistolet zasilany gazem CO2, na którego posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. Telefon, jak wynika z ustaleń policjantów, został zniszczony przez sprawców.

Dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty dotyczące gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej poniżej 7 dni, kolejny usłyszał zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia.

Przestępstwo zostało przez prokuratora w Słupcy zakwalifikowane jako działanie o charakterze chuligańskim. Kodeks karny przewiduje szczególną, surowszą odpowiedzialność wobec chuliganów. Kary dla tych przestępców są wyższe i nie mogą oni korzystać z wielu ułatwień i dobrodziejstw jakie przewidują przepisy prawa.

Po wykonanych czynnościach w dniu 16 listopada br. podejrzani zostali doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Słupcy z wnioskami o zastosowanie środków zapobiegawczych.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
18-latek odpowie za nielegalny streaming! Spowodował straty sięgające 4 milionów złotych! Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali... Wtorek, 2 marca 2021
Jechał ponad 220 km/h na S5 Siedzący za kierownicą porsche 33-latek miał na liczniku ponad 220 km/h! Wykroczenie zarejestrował policyjny... Wtorek, 2 marca 2021
Przypalony obiad powodem alarmu Dzisiaj ok. godz. 16.45 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. Wyszyńskiego... Poniedziałek, 1 marca 2021
Nietrzeźwy obywatel Ukrainy spowodował kolizję Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 21-letni obywatel Ukrainy,... Poniedziałek, 1 marca 2021